Lietuvoje registruotas stichinis meteorologinis reiškinys – Kas vyksta Kaune

Lietuvoje registruotas stichinis meteorologinis reiškinys

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Birželio 19–24 dienomis užsitęsę karščiai Lietuvoje peraugo į stichinį meteorologinį reiškinį – kaitrą, skelbia Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

„Kai maksimali paros oro temperatūra pasiekia ar viršija 30 laipsnių, registruojamas pavojingas meteorologinis reiškinys – karštis. Kai maksimali oro temperatūra pasiekia ar viršija 30 laipsnių tris ar daugiau parų iš eilės registruojamas stichinis meteorologinis reiškinys – kaitra“, – pranešime aiškina tarnybos specialistai.

Birželio 19–24 dienomis kaitra registruota visose Lietuvos hidrometeorologijos tarnybai prie AM priklausančiose meteorologijos ir agrometeorologijos stotyse (viso – 50), išskyrus Nidą.

Atskirose meteorologijos stotyse kaitra truko nuo 3 iki 7 dienų. Šios kaitros metu aukščiausia oro temperatūra registruota birželio 23 d. Rokiškyje, kuomet ji buvo pakilusi net iki 34,0 °C.

Kaitra / LHMT nuotr.

Anot Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos specialistų, birželio mėnesį kaitra apimanti visą Lietuvą (išskyrus Nidą) registruojama pirmą kartą. Taip pat ji išsiskyrė ir savo ilga trukme – tai net tik visą Lietuvą apėmusi, bet ir ilgiausiai trukusi birželio kaitra Lietuvoje.

Kaitros Lietuvoje nėra dažnas reiškinys, tačiau vykstant klimato kaitai stebimas šio reiškinio pasikartojimo augimas. Nuo 1961 iki 2021 m. kaitra apėmusi visą Lietuvą buvo registruota tik 1994 ir 2006 m. liepos mėnesiais.

Birželio 25 dieną jau nė vienoje meteorologijos stotyje oro temperatūra nepasiekė 30 laipsnių, todėl kaitros laikotarpis baigėsi.

Ateinančiomis dienomis bus vasariškai šilta, tačiau kaitra jau nenumatoma.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA