Už kūrybinius nuopelnus bus apdovanoti Kauną garsinantys menininkai – Kas vyksta Kaune

Už kūrybinius nuopelnus bus apdovanoti Kauną garsinantys menininkai

Kaunas.lt nuotr.

Kauno miesto menininkai už nuopelnus kultūrinėje veikloje bei miesto garsinimą bus apdovanoti Maironio ir Kauno miesto kultūros premijomis. Šįmet laureatais tapo kompozitorė Dalia Kairaitytė, poetas Vidmantas Kiaušas (Elmiškis), buvęs ilgametis lėlių teatro vadovas Sigitas Klibavičius, tapytoja Irena Mikuličiūtė, architektai Gintaras ir Asta Prikockiai. Maironio premija skirta poetei Dovilei Zelčiūtei.

Jau liepos 6-ąją Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos metu, laureatams bus įteikiamos Kauno miesto kultūros premijos, o tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris“ metu – Maironio premija, rašoma Kauno miesto savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Apdovanojimai skiriami už ilgametę aktyvią ir reikšmingą kultūrinę veiklą, etninės kultūros ir paveldo, scenos meno bei vizualinio meno puoselėjimą. Taip pat šis įvertinimas gali būti įteikiamas ir už sukurtą reikšmingiausią metų kūrinį, aukščiausius laimėjimus respublikiniuose ar tarptautiniuose konkursuose, novatorišką kultūrinę idėją bei jos įgyvendinimą.

Kauno miesto kultūros premijos laureatai

Šiais metais dėmesio sulaukė įvairiose srityse Kauną garsinantys menininkai. Už ilgametę, aktyvią ir reikšmingą kultūrinę veiklą, muzikinę kūrybą, muzikologinę veiklą apdovanojimas skirtas kompozitorei, muzikologei ir pedagogei D. Kairaitytei. Menininkė specializuojasi chorinės bei kamerinės instrumentinės muzikos kūryboje.

Už ilgametę, aktyvią ir reikšmingą kultūrinę veiklą, solidų indėlį į Kauno kultūrą bei literatūrinį gyvenimą apdovanojimas bus skirtas ir poetui, prozininkui V. Kiaušui (Elmiškiui). Jis ilgametis tarptautinio poezijos festivalio Poezijos pavasaris Kaune kuratorius, literatūrinės interneto svetainės Kaunorasytojai.lt įkūrėjas.

Taip pat literatūrinių ir tarpdisciplininių projektų „Kauno rašytojai – miesto visuomenei“, „Įtekstintas Kaunas“, „Kauno rašytojų veidai ir balsai“ sumanytojas bei organizatorius.

Premija už nuopelnus kultūrinėje veikloje bus skirtas ir tapytojai, dailės pedagogei, galeristei I. Mikuličiūtei. Menininkė jau ne vienerius metus aktyviai įsitraukia į kultūrinę veiklą Kauno mieste, yra svariai prisidėjus prie kultūrinio gyvenimo puoselėjimo, surengusi ir dalyvavusi daugiau nei 60 parodų, plenerų ir kitų meno projektų.

Dar viena premija bus įteikta buvusiam ilgamečiam Kauno valstybinio lėlių teatro vadovui S. Klibavičiui. Jis įvertintas už aktyvią ir reikšmingą kultūrinę veiklą Kauno mieste, tarptautinių lėlių teatrų festivalių Kauno mieste organizavimą, inovatyvių , teatro veiklą ir miesto kultūrinį gyvenimą gyvinančių idėjų ir veiklų autorystę ir įgyvendinimą.

Bus nepamiršti ir architektai G. ir A. Prikockiai, kurių laukia bendra Kauno miesto kultūros premija už ilgametę, aktyvią ir reikšmingą kultūrinę veiklą Kauno mieste. Taip pat darbus architektūros restauracijos srityje – Šv. Jurgio Kankinio ir Kauno bernardinų vienuolyno ansamblio, Šv. Jono krikštytojo bažnyčios, istorinio Kauno tarpukario modernizmo pastato – kino teatro „Romuva“ prikėlimą naujam gyvenimui.

Bus įteikiama ir Maironio premija

Dar vienas svarbus ir reikšmingas apdovanojimas – Maironio premija, šiais metais bus skirta poetei D. Zelčiūtei už knygą „Šokiai Vilniaus gatvėje“. Ši premija įsteigta 2013 metais ir yra skiriama už geriausią naują poezijos knygą, išleistą per praėjusius kalendorinius metus.

Poetas, kuriam skiriama Maironio premija, tampa tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris“ laureatu, laureato statusas ir premija tam pačiam asmeniui teikiama tik vieną kartą.

Į premiją šiemet taip pat pretendavo Erika Drungytė už knygą „Kalnas ir miestas“, Vidmantas Elmiškis už knygą „Ir bus atsakyta“, Julius Keleras už knygą „Nepaliekantis miestas“, Alvydas Valenta už knygą „Prierašai neegzistuojančioms „Iliados“ ir „Odisėjos“ iliustracijoms“.

Kandidatus šiam apdovanojimui gauti teikia Kaune veikiančios kūrybinės sąjungos, kultūros įstaigos, menininkų asociacijos, leidyklos. Savo kandidatūras gali teikti ir patys menininkai. Laureatams skiriamos 3000 eurų siekiančios premijos.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.