Pas gimdyvę atvykusių Kauno greitosios medikų laukė staigmena: laiko važiuoti į ligoninę nebebuvo – Kas vyksta Kaune

Pas gimdyvę atvykusių Kauno greitosios medikų laukė staigmena: laiko važiuoti į ligoninę nebebuvo

delfi.lt / Giedrė Balčiūtė 2021/06/25 14:24
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Vaikai į šį pasaulį gali pasibelsti gana netikėtai ir gimdyti juos tenka ne tik ligoninėse. Taip praėjusią naktį nutiko ir vienai kauniečių šeimai.

Naktį iš birželio 24-osios į 25-ąją Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties (GMPS) ekipažas buvo iškviestas pas 29-erių metų gimdyvę.

„Gavome iškvietimą pas 29-erių metų gimdyvę ir tikėjomės ją nuvežti į gydymo įstaigą, kur tas laimingas įvykis įvyks. Užlipę į butą radome gimdyvę tokios būklės, kad transportuoti jau nebebuvo galima. Kitaip vaikas būtų gimęs automobilyje, tai pasirinkome geresnę išeitį – gimdyti namie“, – prisiminė Kauno GMPS skubios medicinos pagalbos slaugos specialistė Gitana Bartkuvienė.

Medikė džiaugėsi, kad gimdymas buvo sėkmingas, be komplikacijų. Jai tai buvo pirmasis nuo pradžių priimtas gimdymas. Tuo metu slaugytojai padėjo vairuotojas paramedikas.

G. Bartkuvienė sakė, kad gimdymas truko labai trumpai: „Mes atvažiavome 3.05 val., o 3.15 val. mergaitė jau buvo gimusi.“

Pasaulį išvydo sveika apie 3 kg sverianti mergaitė. Kūdikiui gimus, prisijungė dar viena Kauno greitosios medicinos pagalbos brigada, kuri mergytę su mama vėliau nuvežė į Kauno klinikas.

Pas gimdyves greitosios medikai kviečiami ir dažniau. Paprastai spėjama jas laiku nuvežti į gydymo įstaigas, bet šiuo atveju nutiko kitaip.

„Svarbu, kad pavyko vietoje pagelbėti ir mergytei ateiti į pasaulį, ir mamai, ir viskas baigėsi be didelių komplikacijų“, – džiaugėsi medikė.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA