Joninių naktį kaunietis užfiksavo keistą reginį: po sprogimo danguje nušvito šviesulys – Kas vyksta Kaune

Joninių naktį kaunietis užfiksavo keistą reginį: po sprogimo danguje nušvito šviesulys

Joninių naktį praūžusi audra dar kartą priminė, jog gamta gali surengti įspūdingą reginį, o tuo pačiu ir pridaryti daug žalos. Vieną daug klausimų iškėlusį reginį kaunietis užfiksavo virš Aleksoto. Danguje po sprogimo atsiradęs neaiškus šviesulys privertė spėlioti, ar debesyse skraido lėktuvai, o galbūt tai retai sutinkamas kamuolinis žaibas.

„Maždaug apie 03:00h sėdėjom balkone atidarytais langais, pasigirdo lyg koks sprogimas, nebuvo labai garsus, bet ir ne per tylus, kad neatkreiptų dėmesio, pažiūrėjus link garso pusės, danguje pasimatė šviesulys“, – istoriją apie užfiksuotą reginį pradėjo kaunietis Romas.

Anot skaitytojo, šviesulys keistai žaižaravo ir keliavo dangumi, po savęs palikdamas baltą takelį, it lėktuvas. Tačiau po kurio laiko jis užgeso ir dingo debesyse.

„Pradėjau filmuoti, kaip šviesulys judėjo danguje, nekeliavo tiesia linija, kai priartinau matosi baltas takelis, panašiai, kaip nuo lėktuvų būna. Po kiek laiko per video matosi, kad šviesulys lyg užgeso, stebint gyvai matėsi, kad kažkas dar toliau judėjo danguje ir vėliau pradingo horizonte“, – pasakojo skaitytojas Romas.

Kaunietis susimąstė, ar šis užfiksuotas reiškinys negalėjo būti kamuolinis žaibas, nes anot jo, anksčiau tokio reiškinio sutikti nebuvo tekę. Skaitytojas iš karto atmetė galimybę, kad tai galėtų būti debesyse besislepiantis mėnulis.

Kamuolinis žaibas, tai elektrinis atmosferos reiškinys. Šis terminas aprašo švytinčius, dažnai sferinius objektus, kurių dydis varijuoja nuo mažiau nei centimetro iki kelių metrų skersmens. Taip pat jie dažnai siejami su perkūnijomis, nors skirtingai nuo įprastų žaibų, kurie trunka vos dalį sekundės, kamuoliniai žaibai pastebėti švytintys daug ilgiau.

Kamuolinis žaibas dažniausiai matomas judantis horizontaliai ir pavėjui, tačiau yra liudijimų, jog buvo pastebėtas judantis vertikaliai, vingiuojančiai ar tokiomis panašiomis trajektorijomis, kaip krintantis medžio lapas, prieš vėją ar tiesiog kyboti ore, teigiama „Vikipedija“ interneto puslapyje apie kamuolinius žaibus. Jis dažniausiai nejautrus aplinkai, tačiau buvo kartais pastebima, jog kamuolinį žaibą traukia namai, automobiliai, žmonės, laidai ar kiti objektai.

Pasiteiravus apie užfiksuotą vaizdą gismeteo.lt atstovų, šie teigė, kad užfiksuotą reiškinį sunku įvertinti, o vykusių renginių kontekste, jų manymu tai galėjo būti užfiksuoti šou atributikos elementai.

„Sunku įvertinti, gal galėjo kas fejerverkus šaudyti ir tokia liekana švytėjo kol užgeso. Vakar tikrai nemažai vaizdų žmonės užfiksavo, kuomet debesyse matėsi šviesuliai, bet pasirodė, kad tai vykusių švenčių atributai: lazeriai, šviesų šou, fejerverkai“, – atsakė jie.

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.