Šokiai iki paryčių „Parake“: Kauno tvirtovėje Joninės atšvęstos netradiciškai – Kas vyksta Kaune

Šokiai iki paryčių „Parake“: Kauno tvirtovėje Joninės atšvęstos netradiciškai

R. Tenio nuotr.

XIX a. pabaigoje statytame betoniniame Kauno tvirtovės parako sandėlyje, stūksančiame Prancūzų gatvėje, trečiadienį atšvęstos netradicinės Joninės. Čia užsukę kauniečiai galėjo stebėti ir įsitraukti į mezgimo, žolynų rinkimo ir kitus seansus taip pat klausytis naktinės elektronikos programos.

Įspūdingas „Parako“ atidarymas vyko 2018 m. per Jonines ir nerašytai ši šventė tapo vizitine „Parako“ kortele. Šiais metais nauja kultūros erdvė senojoje Kauno tvirtovėje kvietė užmegzti pažintis ir draugystes kartu renkant žolynus ir pinant vainikus, čia vyko ir tradicinis šaudymas iš lanko.

Gamtišką erdvę muzikiniu fonu užpildė 6 Lietuvos ir užsienio atlikėjai, o betekant saulei kauniečių ausis džiugino naktinė elektronikos programa.

Joninių išvakarėse „Parake“ atidaryta Rolando Vaizgėlos fotografijų paroda „Šikšnosparnių buveinė“ taip pat įvyko ir „Kauno miesto ir rajono kultūros abonentų knygos“ pristatymas (Kauno fotografijos galerija).

„Paraku“ pakrikštytas senasis Kauno tvirtovės parako sandėlis šiais laikais atgijo kaip meninių veiklų erdvė – čia vyksta įvairūs renginiai: Joninės, edukacijos, stovyklos, eskursijos, bendruomeniniai renginiai. Aktyviai veikia įgula ir vyksta tvarkybos darbai.

Dabar parakas traukia jaunimą ne tik dėl patogios lokacijos mieste, bet ir dėl renginių, išskirtinės erdvės ir jos pritaikymo menui – nevengiama ir parodų eksponavimo, jaukios ir išskirtinės oazės viduryje miesto kūrimo.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA