Dar vienas Kauno savivaldybės spjūvis LGBTQ+ bendruomenei: leidimas užstrigo dėl dar vieno renginio – Kas vyksta Kaune

Dar vienas Kauno savivaldybės spjūvis LGBTQ+ bendruomenei: leidimas užstrigo dėl dar vieno renginio papildyta Kauno savivaldybės komentaru

Asociatyvi / DELFI nuotr.

Kauno savivaldybės sprendimai dėl LGBTQ+ bendruomenės vėl kelia aistras. Prieš kelias savaites neišduoti leidimai LGBT eitynėms Laisvės alėjoje, o šiandien internete paplito žinia apie dar vieną skaudų smūgį, susijusį su „Kaunas 2022“ renginiais. Savivaldybė neleido rengti viešų diskusijų apie kultūros, meno ir LGBTQ+ bendruomenės santykį.

„Prieš kelias dienas nuotoliniu būdu susitikau su Kaunas 2022 programos koordinatoriais bei vieno iš renginių – „Jaunimo sezono“ festivalio – atstovais. Ilgai planuota ir bendrai kurta diskusija apie kultūros, meno ir LGBTQ+ bendruomenės santykį, turėjusi įvykti po savaitės – atšaukta. Pagrindinė argumentacija: Kauno savivaldybė nesuteikė leidimo rengti šią diskusiją viešoje erdvėje“, – savivaldybės sprendimą savo „Facebook“ paskyroje pagarsino LRT Plius „Kultūros diena“ redaktorius Denisas Kolomyckis.

Jis pastebi, kad tokie sprendimai uždrausti konkrečios bendruomenės organizuojamus renginius ar net viešas diskusijas yra lygūs cenzūrai. Žinomas vyras tikina savivaldybę imantis ir kitokių veiksmų, kad šios temos nebūtų garsinamos.

„Susirinkimo laisvė nebuvo suteikta Kaunas Pride. Laisvė kalbėti LGBTQ+ tema su jaunimu taip pat pasirodė nereikalinga. Mano supratimu, šie veiksmai ir grasinimai iš Kauno miesto savivaldybės, kad tam tikros NVO nebebus finansuojamos iš savivaldybės biudžeto, jei eskaluos šias temas (tą supratau iš skirtingų asmenų, kurie dalinosi savo patirtimis su administracija) – ne kas kita, kaip cenzūra“, – stebėjosi S. Kolomyckis.

„Apeliacija, kad LGBTQ+ yra vis dar neišdiskutuota tema ir tai, kad reikia daugiau laiko dalykams aptarti – man nuoširdžiai atsibodo. Cenzūra, agresija, diskriminacija, patyčios – yra per daug įsikerojusios mūsų visuomenėje. Nebeturime prabangos tai toleruoti“, – pridėjo „Kultūros dienos“ redaktorius.

Toks sprendimas „Kaunas 2022“ komandą nuliūdino

Dėl situacijos žurnalistai kreipėsi į „Kaunas 2022“ komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vadovą Mindaugą Reinikį, kuris pakomentavo susidariusią situaciją.

„Mes irgi šiuo metu aiškinamės šią situaciją, nes leidimą kūrėjai festivalio gavo, bet čia yra kažkokie vidiniai dalykai, nes kaip žinia, mūsų visos programos yra labai autonominės. „Kaunas 2022“ komanda palaiko visus kūrėjus ir programas, kad jos būtų įgyvendintos taip kaip buvo numatyta. Kadangi šioje vietoje, mes kaip institucija nei leidimų neišduodam, o administruojame programą, telkiame žmones, todėl kas liečia būtent klausimą dėl ko buvo padaryti pakeitimai ar kokie pakeitimai padaryti, tai reikėtų klausti Kauno savivaldybės.

Mes palaikome kiekvieną programos kūrėją ir pačią programą, nes tai yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė“ pamatinės vertybės. Todėl, kiekviena tokia kliūtis, ar kažkoks dalykas, mūsų komandą lygiai taip pat skaudina, nes tai atima kažkokią dalį kas buvo suplanuota. Iki šiol nebūdavo didesnių nesusipratimų ar niuansų“, – situaciją komentavo M. Reinikis.

Papildyta 15.22 val. Miesto savivaldybės atsakymas

Dėl komentaro portalas „Kas vyksta Kaune“ taip pat kreipėsi ir į Kauno miesto savivaldybę. Komentuoja Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja, miesto savivaldybės administracijos Renginių ir pramoginių paslaugų organizavimo Kauno viešosiose vietose komisijos pirmininkė Eglė Andriuškienė.

Kauno miesto savivaldybė, išduodama leidimą renginiams, vertina išimtinai tik techninius parametrus, tačiau į programos ar scenarijaus detales nesikiša. Miestui išduodant leidimus renginiams svarbiausia užtikrinti jų dalyvių ir aplinkinių gyventojų saugumą, nustatyti, ar nepažeidžiami karantino reikalavimai, laikomasi miesto tvarkymo ir švaros taisyklių, ar planuojama renginio vieta nėra statybvietės zonoje ir pan.

„Kaunas 2022“ prašymas išduoti leidimą tris dienas truksiančių renginių ciklui šiuo metu yra rengiamas, o už renginių turinį ir atitikimą bendrai programai Kaunas Europos kultūros sostinė atsakinga pati viešoji įstaiga Kaunas 2022“, – komentare teigė E. Andriuškienė.

Dar papildyta 16.56 val. Vilniaus LGBTQ+ bendruomenė Kauną apkaltino demagogija

Reaguodami į Kaunas 2022 įrašą, Vilniaus LGBTQ+ bendruomenė griežtai pasmerkė Kaunas 2022 organizatorius, juos kaltindami demagogija ir bijant kritikuoti Kauno savivaldybę dėl LGBTQ+ temos vengimo.

Tuo tarpu Kaunas 2022 bei Vilniaus LGBTQ+ bendruomenės įrašuose netrūko komentarų prieš organizatorių sprendimą atsisakyti diskusijos šia tema. Kol vieni internautai pastebėjo, kad nors įstaiga laikoma apolitiška, jos sprendimai atrodo politiškai motyvuoti, kiti Kauną sulygino net su Vengrija.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA