M. Puidokas pateikė savo versiją dėl užsidarymo tualete, prabilo ir apie pavojų gyvybei – Kas vyksta Kaune

M. Puidokas pateikė savo versiją dėl užsidarymo tualete, prabilo ir apie pavojų gyvybei Seimo narys apkaltino I. Šimonytę

BNS 2021/06/22 12:02
DELFI nuotr.

Seimo narys „darbietis“ Mindaugas Puidokas pareiškė, kad dirbdamas parlamente patyrė du pasikėsinimus, ir kaltina Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) žeminant jo orumą.

„Esu jau daug metų nuolat sekamas, bet kovojau ir kovosiu su supuvusia korumpuota politine sistema“, – antradienį prieš plenarinį posėdį žurnalistams sakė parlamentaras.

Jis pareiškimą perskaitė savo iniciatyva.

„Telkiau ir organizavau žmones taikiai revoliucijai Lietuvoje, priešinausi degradaciją nešantiems įstatymų projektams, sulaukiau perspėjimų Seimo koridoriuose, kad mano kova už tradicines vertybes yra kova už praeitį“, – kalbėjo M. Puidokas.

Antrą kadenciją parlamente dirbantis politikas pareiškė, kad per tą laiką kelis kartus galėjo netekti gyvybės.

„Pirmą kartą stovėjimo aikštelėje buvo įplėšta padanga ir parengta sprogimui greitkelyje, tada kviečiau policiją, bet dirbta profesionaliai. Prieš pusmetį priekinio rato atsukti visi varžtai. Tada su patarėja Loreta važiavau į Seimą greitkeliu, turėjome baigti kelionę griovyje. Tik Dievas išsaugojo gyvybę abu kartus“, – tvirtino parlamentaras.

„Matau politinį susidorojimą su aktyviu opozicijos nariu, kuris niekuo nėra kaltinamas“, – sakė jis.

Reaguodamas į praėjusią savaitę STT paskelbtus vidinio tyrimo dėl kratos jo kabinete rezultatus M. Puidokas teigė, jog pareigūnai su juo elgėsi kaip su nusikaltėliu, nepaisant to, kad jis ikiteisminiame tyrime dėl papirkimo ir prekybos poveikiu neturi jokio statuso.

„Net į tualetą jokio procesinio statuso procese neturinčiam žmogui norėjo neleisti nueiti. Mane lydėjo STT agentas bei aiškiai girdėjo, ką tas pora minučių aš ten veikiau“, – kalbėjo Seimo narys.

„Tai žmogaus orumo žeminimas, tyčiojimasis, bandymas mane palaužti moraliai tokiomis apgalvotomis STT viešųjų ryšių akcijomis“, – sakė jis.

M. Puidokas neigė STT įtarimus, kad jis tualete galėjo bandyti ištrinti telefonuose esančią informaciją.

„Kaip galėjau ką nors trinti, jeigu nežinojau, apie ką tyrimas? Viską sužinojau vėliau iš žiniasklaidos, kai mano mobilieji jau buvo paimti STT agentų“, – tvirtino jis.

Seimo narys apkaltino premjerę Ingridą Šimonytę viešais pasisakymais apie tyrimą darant spaudimą teisėsaugai.

„STT pati ištyrė savo pareigūnų veiksmų teisėtumą. Kokioje normalioje demokratinėje šalyje tas dar būtų įmanoma? Tyčia neskubame su video paviešinimu visuomenei bei demokratiniam pasauliui. Norime pažiūrėti, kiek sąžinės ir teisingumo yra dar likę Lietuvoje“, – kalbėjo M. Puidokas.

Vyriausybės vadovė Seimo nario kaltinimus antradienį pavadino „Sirijaus naujienų agentūra“.

„Nesu kalbėjusi apie šitą bylą su niekuo iš teisėsaugos institucijų, apie ją žinau gana nedaug, galiu numanyti iš teisės aktų, kurie buvo priimti ar yra svarstomi, apie kokias aplinkybes galbūt buvo galvota, ir net Matas Maldeikis nėra man detalių pasakojęs, nes nelabai gali tai daryti pagal Baudžiamąjį kodeksą“, – žurnalistams sakė premjerė.

„Tikrai niekada nesikiščiau į konkrečios bylos nagrinėjimą. Tai vertinu kaip šmeižtą ir jei tai buvo pasakyta viešai, pagalvosiu, ką toliau daryti“, – teigė ji.

Seimo narys apkaltino STT pareigūnus jo kabinete Seime dariusius kratą, smurtu. Politikas sakė buvęs dusintas, įdrėksta ranka, suplėšyta kelnių kišenė. Kaip pareigūnai darė asmens kratą, filmavo Seimo nario advokatas.

STT pripažino, kad prieš parlamentarą naudota jėga, tačiau, tarnybos teigimu, asmens kratos prireikė, kai politikas atsisakė pateikti savo mobiliuosius telefonus, o pasislėpęs tualete iš mobiliojo ryšio priemonių galėjo trinti tyrimui svarbius duomenis.

Dėl įvykio atlikusi vidinį tyrimą STT konstatavo, kad kratą darę jos pareigūnai viską atliko laikantis teisės aktų reikalavimų, jų veiksmai buvo teisėti ir proporcingi.

STT kratą M. Puidoko kabinete atliko vykdydama tyrimą dėl galimos korupcijos. Vykstant šiam tyrimui, įtarimai dėl papirkimo ir prekybos poveikiu buvo pateikti Seimo nario padėjėjui Kęstučiui Motiečiui ir lošimų bendrovės „Tete-a-tete“ savininkui Samoilui Kacui.

Anot STT, įtariamieji siekė paveikti įstatymus, „susijusius su lošimų automatų sujungimu į bendrą sistemą bei loterijų ir lošimų mokesčio tarifų padidinimu“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.