Kauno Jono Jablonskio gimnazija – pirmoji tarptautinė valstybinė mokykla Lietuvoje – Kas vyksta Kaune

Kauno Jono Jablonskio gimnazija – pirmoji tarptautinė valstybinė mokykla Lietuvoje

Kauno Jono Jablonskio gimnazija / Kaunas.lt nuotr.

Baigiantis šiems mokslo metams, kitus Kaunas pasitiks su naujovėmis. Rugsėjį garbingą 90 metų jubiliejų švęsianti Kauno Jono Jablonskio gimnazija gali didžiuotis ne tik turtinga įstaigos istorija ir ilgametėmis tradicijomis, bet ir tapusi pirmąja tarptautine valstybine mokykla šalyje. Tik čia įgyvendinamos net dvi Tarptautinio bakalaureato programos – vidurinio ugdymo ir pagrindinio ugdymo. Jų diplomus pripažįsta viso pasaulio aukštosios mokyklos.

Dvigubas kokybės standartas

„Nors tarptautinio bakalaureato programos vykdomos šalies didžiuosiuose miestuose, tačiau mūsų gimnazija tapo vienintele, kuri tokiu lygmeniu pripažinta net du kartus. Nuo šiol plataus spektro nemokamą tarptautinį išsilavinimą čia galės įgyti I–IV klasių gimnazistai. Net neabejoju, kad su tokiu žinių bagažu gimnazijos abiturientai galės sėkmingai siekti akademinių bei profesinių aukštumų bet kuriame Lietuvos ar užsienio universitete“, – pranešime žiniasklaidai teigė Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Eglė Andriuškienė.

J. Jablonskio gimnazijoje jau 2020 metais startavo anglų kalba dėstoma Tarptautinio bakalaureato diplomo programa (angl. Diploma Programme – DP) skirta III–IV gimnazijos klasių auklėtiniams, o nuo šio rugsėjo I–II klasių gimnazistai bus priimami į naujai akredituotą pagrindinio ugdymo programą (angl. Middle Years Programme – MYP).

Mokinių individualūs planai sudaryti remiantis nacionaline pagrindinio ugdymo programa ir reikalavimais bei daugiau kaip 100 šalių taikomomis Tarptautinio bakalaureato programų metodikomis. Pagal aukščiausius standartus ugdomi gimnazistai skatinami būti aktyviais, atvirais ir visą gyvenimą besimokančiais žmonėmis.

Kauno Jono Jablonskio gimnazija / Kaunas.lt nuotr.

Žinių pritaikymas – praktikoje

Dvejų metų trukmės Tarptautinio bakalaureato pagrindinio ugdymo programoje bus lavinami vaikai, kurie nori įgyti pasauliniu mastu pripažįstamą išsilavinimą ir išbandyti savo jėgas mokantis įvairius dalykus anglų kalba.

Gimnazistų pamokų turinys sudarytas iš 8 dalykų grupių: kalbos ir literatūros (lietuvių ir anglų kalbomis), užsienio kalbos (vokiečių, prancūzų arba rusų), matematikos, socialinių mokslų (istorija, geografija bei įvadas į mokslinį ir kritinį mąstymą), gamtos mokslų (biologija, chemija ir fizika), technologijų (IT ir produkto dizainas), menų ir fizinės kultūros bei sveikatos ugdymo.

Per mokslo metus įgytos žinios bus įtvirtinamos ne tik teoriškai, bet ir praktikoje. Tokia metodika taikoma siekiant stiprinti socialinius ir komunikavimo įgūdžius, kritinio ir kūrybinio mąstymo kompetencijas.

Programos dalyviai taip pat vykdo socialines veiklas ir teikia pagalbą kitiems (angl. Service as Action), aktyviai įsitraukdami į visuomeninį Kauno miesto gyvenimą. Jų veiklos gali būti trejopos – siūlomos gimnazijos, įkvėptos mokomojo dalyko ar mokytojo bei laisvai pasirenkamos paties vaiko.

MYP klasės mokiniai taip pat turės parengti ir pristatyti savo asmeninį projektą (angl. MYP Personal Project). Jo metu atskleidžiamos svarbios planavimo, informacijos paieškos, teksto analizės bei kūrimo, pristatymo raštu ir žodžiu rengimo kompetencijos. Savo asmeninį projektą vaikai įgyvendina padedami gimnazijos Tarptautinio bakalaureato mokytojų-projekto vadovų (angl. Project Supervisor).

Kauno Jono Jablonskio gimnazija / Kaunas.lt nuotr.

Nuo pirmos klasės iki abitūros

Tarptautinio bakalaureato programos – bendras Kauno miesto savivaldybės, J. Jablonskio gimnazijos administracijos ir mokytojų tarpusavio bendradarbiavimo rezultatas. Ruošiantis jų įgyvendinimui buvo įsteigta tarptautinius standartus atitinkanti gamtos mokslų laboratorija, atnaujinta gimnazijos infrastruktūra bei modernizuota biblioteka-informacinis centras.

DP ir MYP programose dirbantys gimnazijos pedagogai kompetencijas tobulino specialiuose Tarptautinio bakalaureato organizacijos (TBO) rengiamuose kursuose bei gerino savo anglų kalbos įgūdžius, plėtė dalykines kompetencijas Lietuvos universitetuose. Mokytojai taip pat planavo TBO standartus atitinkantį ugdymo turinį, mokinių pažangos ir pasiekimų vertinimą.

Greitu metu planuojama, kad ugdymo programas anglų kalba galės pasiūlyti ir Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazija. Šiuo metu ji yra Tarptautinio bakalaureato pradinio (angl. Primary Years Programme – PYP) ir pagrindinio (MYP) ugdymo programų kandidatė.

Ekspertams teigiamai įvertinus šios progimnazijos pasiruošimą tapti tarptautinės švietimo sistemos dalimi, mieste būtų sudarytos sąlygos nuo pat pradinės klasės suolo iki mokyklos baigimo iš užsienio sugrįžusiems vaikams, Kaune apsistojusiems užsieniečiams ir kitiems gabiems mokiniams ugdytis pagal tarptautinius standartus atitinkančią programą.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.