Karštąjį savaitgalį lietuviai apgulė Palangą: poilsiautojus pasitiko užpildyti paplūdimiai ir pakilusios kainos – Kas vyksta Kaune

Karštąjį savaitgalį lietuviai apgulė Palangą: poilsiautojus pasitiko užpildyti paplūdimiai ir pakilusios kainos

delfi.lt / Mindaugas Milinis 2021/06/20 19:47
DELFI nuotr.

Karštąjį savaitgalį Palangos pliaže nebuvo vietos net obuoliui kur nukristi. Tačiau žmonės vis tiek veržėsi prie jūros, kurioje galėjo atsigaivinti nuo neįprastos kaitros vėsiose bangose.

Palangos gelbėtojai tvirtino, kad šeštadienį paplūdimiuose žmonių buvo tiek, kad prireikus nuvažiuoti į kitą gelbėtojų postą to padaryti buvo neįmanoma dėl ant smėlio sugulusiųjų vasarotojų. Tačiau poilsiautojai elgėsi kultūringai, gelbėti neteko nė vieno.

Kurorto viešbučiai skaičiavo rekordinį užimtumą, kavinės džiaugėsi sulaukusios lankytojų antplūdžio, o patys poilsiautojai fiksavo pakilusias kainas.

Svilinant 32 laipsnių kaitrai poilsiautojų prie jūros netrūko ir sekmadienį. Tiesa, ne visi patekėjus saulei veržėsi prie jūros. Buvo ir tokių, kurie per saulėtekį tik gulėsi miegoti ir pūtė į akį iki pat vidurdienio. Ant suolelio šalia pėsčiųjų tako.

Palygino Palangą su Jūrmala

Gediminas ir Rita iš Šiaulių „Delfi“ prisipažino į Palangą atvažiuojantys kasmet. Tačiau ryškesnių pokyčių nepastebintys.

„Net ir persirengimo kabinos tokios pačios, kaip ir sovietiniais laikais. Paprastai mėgstame atostogauti Latvijos pajūryje, Jūrmaloje, iki kurios iš Šiaulių toks pat atstumas, kaip iki Palangos. Tai Latvijoje net kabinas sugeba pagaminti kitokias. Tačiau šiemet atostogas planavome dar sausį, todėl nebuvo aišku, ar dėl epidemijos galėsime išvykti į užsienį, tai užsisakėme nakvynę Palangoje. Už penkias paras sumokėjome 380 eurų. Manome, kad kaina nėra labai aukšta. Tačiau paslaugos, maistas pastebimai pabrango. Jau galime drąsiai sakyti, kad kokios kainos buvo litais, dabar mokame tiek pat eurų. 7 eurai už alų baruose jau nieko nestebina“, – skaičiavo šiauliečių pora.

Gediminas sakė, kad Latvijoje gultai suteikiami nemokamai.

„Juos galima pasiimti iš kavinės, iš kurios per dieną vis tiek ką nors nuperki. Palangoje už gultus reikia mokėti. Be to, kaimyninėje valstybėje labai daug pramogų vaikams. Palangoje jų tenka ieškoti. Taip pat pastebėjome, kad Latvijoje palei kopas nutiesti mediniai takai, kuriais labai patogu stumti vežimėlius su mažyliais. Palangoje vežimėlius reikia stumti per smėlį, o tai reikalauja labai didelių pastangų. Be to, maisto paplūdimo kavinėse kainos Latvijoje žemesnės nei Palangoje“, – lygino Gediminas.

Gultus ir skėčius nuo saulės netoli centrinės gelbėjimo stoties nuomojantis Sikstas prisipažino, kad šiemet nuoma brangesnė nei pernai: „Šiemet gulto nuomos kaina visai dienai – 7 eurai, skėčio – 6 eurai. Pernai gulto nuoma kainavo 6 eurus“. Anot jo, brangimą lėmė ir paslaugos teikimo nuomos kainos padidėjimas.

Įsigijo sklypą netoli Palangos

Emilis ir Kristina iš Kauno juokiasi iš niurzglių, kurie piktinasi, kad Palangoje labai daug poilsiautojų.

„Juk žino, kur atvažiuoja. Jei nepatinka šurmulys, tegu renkasi kitas poilsio vietas. Mes į Palanga atvažiuojame kasmet. Tačiau šiemet nakvynė nebekainuoja, nes pernai įsigijome sklypelį, kuriame statysime namą. Pernai buvo kelios lietingos dienos, per kurias pasivažinėjome po apylinkes ir nusižiūrėjome 5 arų sklypą už 12 tūkst. eurų.

Šiemet toks sklypelis kainuoja jau 18 tūkst. eurų. Kol kas jame stovi kemperis, kuriame laikinai glaudžiamės. O kitų paslaugų kainų didėjimo nepastebėjome. Parduotuvėse kainos tokios pačios, kaip ir visur, o kavinėse nė kiek ne brangiau nei kavinėse Kauno centre“, – skaičiavo Emilis.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.