Nuo Pyplių piliakalnio atsiveria Nemuno ir Nevėžio santaka, tolumoje boluoja Raudondvario bokštai – Kas vyksta Kaune

Nuo Pyplių piliakalnio atsiveria Nemuno ir Nevėžio santaka, tolumoje boluoja Raudondvario bokštai

Pyplių piliakalnis
Pyplių piliakalnis./ R. Tenio nuotr.

Ringaudų sen. (Kauno r.), kairiajame Nemuno krante stovi dailus, apie 30 m į viršų pasistiebęs Pyplių piliakalnis su buvusia gyvenviete. I tūkst.-II tūkst. pr. datuojamas piliakalnis puikiai pasiekiamas dviračių ir pėsčiųjų taku.

Anot padavimų, Pyplių pavadinimas šiai vietai suteiktas pagerbiant kunigaikštį Pyplį, pasakojama, kad jis supylė piliakalnį atminti šioje vietoje kautynėse žuvusiam sūnui. Legendose rašoma, kad Pyplių piliakalnyje yra užkastas pinigų lobis, bet jo ieškoti nevalia, nes radėjui atsivers devynios galybės nemalonumų.

Pyplių piliakalnis
Panorama./ R. Tenio nuotr.

Pyplių kaimas, kur stovi piliakalnis, minimas ir didelio tarpukario potvynio kontekste. „Potvynis prasidėjo 1931 m. balandžio 13 d. vakarą, ledams pajudėjus vanduo ėmė kilti, labiausiai – naktį. Potvynio metu užlieta apie 30 gatvių, 204 namai, nukentėjo 700 šeimų (3 326 gyventojai). Balandžio 15 d. vanduo buvo pakilęs net 6,78 metro. Didžiausios ledų sangrūdos, kurios tais metais nulėmė aukštą vandens lygį, susidarė ties Pyplių gyvenviete. Potvynis truko keturias dienas, ir balandžio 17 d. spauda informavo, kad pavojus jau praėjo. Tačiau vandeniui nuslūgus kilo antras potvynis, tik kur kas mažesnis“, – rašė Okupacijų ir laisvės kovų muziejus (LIMIS inf.).

Iš senesnių radinių piliakalnio gyvenvietės teritorijoje galima pažymėti VI-VIII a. datuojamą grublėtosios keramikos puodą.

Pyplių piliakalnis
Lankytojai džiaugiasi./ R. Tenio nuotr.

Į piliakalnį patogu užlipti laipteliais. Pasiekę viršų atsidursite apžvalgos aikštelėje ir būsite pradžiuginti Nemuno grožiu, matysis ir Nemuno bei Nevėžio santaka, o tolumoje regėsite Raudondvario bažnyčios bokštus.

Pyplių piliakalnio papėdėje įrengtas staliukas ir suolai, tad yra kur atsipūsti po kelionės.

Nusileidę nuo piliakalnio netrukus išvysite kurortinės Kačerginės prieplauką, o šalia matyti ir akmeninio dviračio skulptūra (skulpt. Danielius Sodeika, archit. Violeta Beigienė).

Pyplių piliakalnis
Patogu atminti dviračiais./ R. Tenio nuotr.

Į Pyplių piliakalnį patogu atvykti dviračiais nuo Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios ar ateiti iš netoliese, Kačerginės miške įrengto „Šaltinių“ tako.

Keliaudami automobiliu Pyplių piliakalnį privažiuosite 1,4 km į šiaurės rytus nuo Kauno–Šakių plento kryžkelės su keliu į Kačerginę. Į jį įvažiavus, miško pradžioje reikia sukti į dešinę, lauko keliu pavažiuoti 1 km, pravažiavus 2 sodybas dešinėje važiuoti dar 300 m ir netrukus kelionės tikslas bus pasiektas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
VERSLAS
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA