Nuo Pyplių piliakalnio atsiveria Nemuno ir Nevėžio santaka, tolumoje boluoja Raudondvario bokštai – Kas vyksta Kaune

Nuo Pyplių piliakalnio atsiveria Nemuno ir Nevėžio santaka, tolumoje boluoja Raudondvario bokštai

Pyplių piliakalnis
Pyplių piliakalnis./ R. Tenio nuotr.

Ringaudų sen. (Kauno r.), kairiajame Nemuno krante stovi dailus, apie 30 m į viršų pasistiebęs Pyplių piliakalnis su buvusia gyvenviete. I tūkst.-II tūkst. pr. datuojamas piliakalnis puikiai pasiekiamas dviračių ir pėsčiųjų taku.

Anot padavimų, Pyplių pavadinimas šiai vietai suteiktas pagerbiant kunigaikštį Pyplį, pasakojama, kad jis supylė piliakalnį atminti šioje vietoje kautynėse žuvusiam sūnui. Legendose rašoma, kad Pyplių piliakalnyje yra užkastas pinigų lobis, bet jo ieškoti nevalia, nes radėjui atsivers devynios galybės nemalonumų.

Pyplių piliakalnis
Panorama./ R. Tenio nuotr.

Pyplių kaimas, kur stovi piliakalnis, minimas ir didelio tarpukario potvynio kontekste. „Potvynis prasidėjo 1931 m. balandžio 13 d. vakarą, ledams pajudėjus vanduo ėmė kilti, labiausiai – naktį. Potvynio metu užlieta apie 30 gatvių, 204 namai, nukentėjo 700 šeimų (3 326 gyventojai). Balandžio 15 d. vanduo buvo pakilęs net 6,78 metro. Didžiausios ledų sangrūdos, kurios tais metais nulėmė aukštą vandens lygį, susidarė ties Pyplių gyvenviete. Potvynis truko keturias dienas, ir balandžio 17 d. spauda informavo, kad pavojus jau praėjo. Tačiau vandeniui nuslūgus kilo antras potvynis, tik kur kas mažesnis“, – rašė Okupacijų ir laisvės kovų muziejus (LIMIS inf.).

Iš senesnių radinių piliakalnio gyvenvietės teritorijoje galima pažymėti VI-VIII a. datuojamą grublėtosios keramikos puodą.

Pyplių piliakalnis
Lankytojai džiaugiasi./ R. Tenio nuotr.

Į piliakalnį patogu užlipti laipteliais. Pasiekę viršų atsidursite apžvalgos aikštelėje ir būsite pradžiuginti Nemuno grožiu, matysis ir Nemuno bei Nevėžio santaka, o tolumoje regėsite Raudondvario bažnyčios bokštus.

Pyplių piliakalnio papėdėje įrengtas staliukas ir suolai, tad yra kur atsipūsti po kelionės.

Nusileidę nuo piliakalnio netrukus išvysite kurortinės Kačerginės prieplauką, o šalia matyti ir akmeninio dviračio skulptūra (skulpt. Danielius Sodeika, archit. Violeta Beigienė).

Pyplių piliakalnis
Patogu atminti dviračiais./ R. Tenio nuotr.

Į Pyplių piliakalnį patogu atvykti dviračiais nuo Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios ar ateiti iš netoliese, Kačerginės miške įrengto „Šaltinių“ tako.

Keliaudami automobiliu Pyplių piliakalnį privažiuosite 1,4 km į šiaurės rytus nuo Kauno–Šakių plento kryžkelės su keliu į Kačerginę. Į jį įvažiavus, miško pradžioje reikia sukti į dešinę, lauko keliu pavažiuoti 1 km, pravažiavus 2 sodybas dešinėje važiuoti dar 300 m ir netrukus kelionės tikslas bus pasiektas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.