Juodo vandens užplūsti Domeikavos gyventojai: nespėjame keisti filtrų, negalime nuprausti savo vaikų - Kas vyksta Kaune

Juodo vandens užplūsti Domeikavos gyventojai: nespėjame keisti filtrų, negalime nuprausti savo vaikų anot „Kauno vandenų“, dėl problemos kalti patys gyventojai

Keturis metus prastos kokybės vandeniu besiskundžiantys Domeikavos gyventojai nebežino, kur kreiptis. Domeikaviškės teigimu, drumzlinas, juodos spalvos vanduo iš čiaupo teka tiek žiemą, tiek vasarą, o „Kauno vandenų” reakcija kas kas nuvilia. Tuo metu bendrovė puse lūpų teigia, kad dėl prastos vandens kokybės kalti patys gyventojai. Masinis vandens naudojimas, kuomet geriamuoju vandeniu laistoma veja ir kiti želdiniai, išjudina vamzdžiuose metų metus užsilikusias nuosėdas.

„Tikriausiai gavote nemažai laiškų su vandens problema Domeikavoje. Gyvenu jau 4 metus ir toks vanduo yra labai dažnas dalykas. „Kauno vandenys” teisinasi, kad toks vanduo dėl to, jog daug gyventojų, išnaudoja vandenį laistydami žolę ir pan. Tačiau toks vanduo būna ir žiemą, kai žolės niekas nelaisto. Aišku tik rečiau. Negalime nei maudytis, nei skalbti drabužių, o ką kalbėti apie vandens gėrimą”, – laišką „Kas vyksta Kaune” redakcijai pradėjo skaitytoja.

Moteris baiminasi, kad jei ir toliau teks naudotis drumzlinu vandeniu, netrukus suges buitinė technika, vandenį šildantys katilai ar užsineš šildymo sistemos.

„Nebežinome, kaip su „Kauno vandenimis” kovoti. Naiviai tikimės, kad viešumas padės”, – apmaudo neslėpė moteris.

Domeikavos gyventojos atsiųstame vaizdo įraše matyti iš čiaupo bėgantis juodos spalvos vanduo, anot moters, kartu su vandeniu teka ir žvyras.

„Toks vanduo bėgo ryte, kai ėjau ruoštis į darbą. Toks pat vanduo bėgo ir iš vakaro. Dar maniau galbūt kiek nuleidus vandenį pradės bėgti švarus, tačiau kuo toliau, tuo blogiau buvo, net čiaupas striginėjo. Matosi, kad vanduo su žvyru ar kažkokiom žemėm”, – penktadienio rytą atsiųstą vaizdo įrašą komentavo moteris.

Kova su vėjo malūnais

Anot skaitytojos, avarinė „Kauno vandenų” tarnyba reguliariai pravalo tiekiamo vandens trasas, tačiau pagerėjimas jaučiamas trumpai.

„Jie problemą žino, žada statyti kažkokius įrenginius, bet tik žada nes kaip jų nėra, taip nėra. Kiti yra susistatę filtrus namuose, juos keičia į savaitę kartą, net ir nesant tokiam stipriai juodam vandeniui kaip šiandien, bet jis dažniausiai būna neskaidrus, tai tie filtrai apsineša labai greitai. Problema labai didelė, atsibodo visiems kovoti su vėjo malūnais”, – teigė moteris.

Domeikavos gyventoja redakcijai atsiuntė ir vandens filtrų nuotrauką. „Filtras buvo pakeistas, 30 sekundžių pro jį tekėjo vanduo”, – pridūrė ji.

Prastos kokybės vandenį jau 4 metus naudojanti moteris esą kreipėsi net į Valstybinę maisto veterinarijos tarnybą. „Tikrai situacija žiauri. Yra su mažais kūdikiais kaimynai, negali nei maudyti, nieko”, – priekaištus žėrė moteris.

Kalti patys gyventojai

Kaip naujienų portalui „Kas vyksta Kaune” komentavo „Kauno vandenų” Viešųjų ryšių specialistas Andrius Nenėnas, Domeikavos gyventojus jau 4 metus alinanti problema „Kauno vandenų” avarinei tarnybai žinoma.

„Problema žinoma. Šiuo metu yra skaičiuojamas dvigubai didesnis vandens suvartojimas. Tokiuose rajonuose kaip Domeikava, ypatingai vasaros metu nuo 18 iki 23 valandos, vandens sunaudojimas netgi trigubai didesnis, nei įprasta”, – teigė „Kauno vandenų” atstovas.

Anot A. Nenėno, tai susiję su želdinių laistymu, o padidėjus vandens suvartojimui vamzdžiuose sukyla per daugelį metų ten nusėdusios geležies ir mangano nuosėdos.

Kaip skelbia „Kauno vandenys” Domeikavoje vandens suvartojimas piko metu per valandą išauga nuo 60 iki 180 kub. m.

„Vandeniui tekant įprastu greičiu, jos niekada nesukyla ir nepasiekia vartotojų. Jeigu vandens tekėjimo greitis vamzdyne pasikeičia, automatiškai atsiranda nuosėdos, o tai susiję su karščiu bei želdinių laistymu ir masiniu vandens vartojimo padidėjimu”, – komentavo A. Nenėnas.

Plauna trasas, stato vandens gerinimo įrenginį

Pasak A. Nenėno, „Kauno vandenų” tinklų plovimo brigados pasiruošusios padėti Domeikavos ir kitų mikrorajonų gyventojams – plaunamos vandens tiekimo trasos.

„Problemą sprendžiame, o vienintelis būdas, ką galime padaryti, tai vandens tinklų plovimas, kuomet yra praplaunamas artimiausias vandens hidrantas. Juos reguliariai plaunant gerėja ir vandens kokybė”, – pasakojo „Kauno vandenų” atstovas.

Jo teigimu, Kleboniškio vandenvietėje jau statomi ir vandens gerinimo įrenginiai.

„Domeikava gauna vandenį iš Kleboniškio vandenvietės, čia jau pradėti projektuoti vandens gerinimo įrenginiai, jau yra net prasidėjusi jų statyba, o darbus užbaigti planuojama iki 2023 metų”, – komentavo A. Nenėnas.

Jis atkreipė dėmesį, kad vandens drumstumas gali būti susijęs su avarijomis, tačiau tokių nelaimių penktadienį Domeikavoje nebuvo užregistruota.

Žiemą situacija tokia pati

Skaitytojos teigimu, juodos spalvos vanduo iš Domeikavoje esančių čiaupų teka ir žiemą. Tačiau kaip aiškina „Kauno vandenų” atstovas, tai taip pat susiję su padidėjusiu vandens naudojimu.

„Žiemą problemos susiję taip pat su vandens naudojimo padidėjimu, dažniau sekmadienį”, – teigia „Kauno vandenų” atstovas ir dar kartą patikina, kad avarinė tarnyba nuolat reaguoja į žmonių skundus ir plauna vandens magistralinius tinklus.

Prašo želdinių nelaistyti geriamuoju vandeniu

Siekdami užtikrinti vandens kokybę, „Kauno vandenys” prašo kauniečių, ypač Domeikavos gyventojų, kaitros metu vandenį želdinių laistymui naudoti labai atsakingai.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA