Skaitytoja: Kauno ligoninėje gulintys pacientai dalyvauja loterijoje – Kas vyksta Kaune

Skaitytoja: Kauno ligoninėje gulintys pacientai dalyvauja loterijoje

LSMU Kauno ligoninės, skaitytojos nuotr.

„Kas vyksta Kaune“ redakciją pasiekė moters nusiskundimas Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninės maistu. Anot kaunietės, Hipodromo gatvėje esančiame gydymo įstaigos padalinyje pacientams stinga patiekalų, siūloma rinktis ir riboti savo racioną. Ligoninės atstovai teigia, kad tai gryniausia dezinformacija, o žmonės yra maitinami sočiai ir visapusiškai.

„Buvusioje 3-ioje, dabar Kauno ligoninėje, Neurologiniame skyriuje gulintys pacientai dalyvauja loterijoje. Ligoniams turi būti paskirtas maitinimas, bet porcijos kažkur dingsta. Slaugutė atėjusi į palatą klausia, norite sriubos ar omleto? Nes abiejų negausite, kitiems pacientams maisto neliko. Lankymas negalimas, maisto atnešti negalima“, – sunkiai suvokiamą situaciją paišė skaitytoja.

Moteris patikslino gydymo įstaigoje gulinti ne pati, bet jos pažįstamas asmuo esą pabijojo fotografuoti patiekalus, nes dar guli, o slaugė stovėjo arti. Pasak kaunietės, skyriuje gydomi vyresnio amžiaus žmonės, visi mato kas vyksta, bet neturi gudrumo ir įžūlumo tai įamžinti.

„Maistas net kažkieno jau valgytas, – nukąstą batono kriaukšlę, kurios nukandimo aplinkybių portalas nustatyti negali, komentavo skaitytoja. – Ir taip kasdien, kažkam loterija. Gausi ar ne to maisto. Slaugutės po pamainos namo išvyksta su turginiais krepšiais. Aišku, čia reikia tyrimo.“

LSMU Kauno ligoninės vyriausiasis komunikacijos specialistas Saulius Tvirbutas „Kas vyksta Kaune“ pateiktame komentare patikino, kad apie maisto stygių gydymo įstaigoje negali būti jokios kalbos, tai yra melaginga informacija. Anot S. Tvirbuto, dietos sudaromos taip, kad pacientai gautų visas reikiamas organizmui maistines medžiagas ir kalorijas. Patiekalai gaminami pagal kelias receptūras, priklausomai nuo ligos pobūdžio, bet visada griežtai laikantis reikalavimo, kad pacientai gautų visavertį maitinimą.

„Maistas ruošiamas mūsų profesionalių virėjų savose virtuvėse iš kokybiškų produktų. Skyriuose viešai iškabinti meniu su informacija apie kiekvienos dienos patiekalus ir jų maistinę vertę. Taip pat maisto produktų nustatytomis valandomis kiekvieną dieną gali atvežti namiškiai ir perduoti krepšelius per personalą arba patys, jei atitinka nustatytus ligonių lankymo kriterijus. Ligoninėje, Hipodromo g. 13 padalinyje veikia ir vieša valgykla.

Šiemet man pačiam dėl traumos teko apie mėnesį būti LSMU Kauno ligoninės pacientu. Nors padalinys buvo kitas nei minimas skaitytojos, tačiau maistas ruošiamas pagal tuos pačius bendrus įstaigos dietologų sudaromus receptus. Turėjau tikslą kuo greičiau atgauti jėgas po operacijos ir nesigilinau į gurmaniškas subtilybes. Dienos racionas sudaromas taip, kad paros laikotarpiu ligoniai nepritrūktų visų reikalingų ir naudingų medžiagų organizmui, todėl prašiau namiškių nenešti papildomo maisto.

Ligoninės racionas man padėjo pakeisti ir kai kuriuos mitybos įpročius. Pavyzdžiui, grįžęs į namus ir dabar valgau avižų košę, nors jos nuo vaikystės negalėdavau pakęsti. Taigi galiu užtikrintai tvirtinti, kad patiekalų sudėtis ir kiekis yra geras, ir man padėjo sutvirtėti po nelengvo sveikatai etapo“, – pirmojo asmens patirtimi gerą maitinimą Kauno ligoninėje iliustravo S. Tvirbutas.

Jis pridėjo, kad ligoninės darbuotojai nėra abejingi pacientų gerovei. Jei kyla klausimų dėl mitybos ar personalo darbo, pacientai raginami iškart kreiptis į skyrių vadovus ar įstaigos administraciją, tuomet bus galima situaciją aiškintis objektyviai.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.