Tokių rodiklių nematėme per visą pandemijos laikotarpį: naujų COVID-19 atvejų ženkliai mažėja – Kas vyksta Kaune

Tokių rodiklių nematėme per visą pandemijos laikotarpį: naujų COVID-19 atvejų ženkliai mažėja naujausia duomenų apžvalga

Vakarinis Kauno gyvenimas
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Dauguma savivaldybių jau yra pasiekusios geltonąją zoną ir iki šios savaitės pabaigos, tikėtina, geltonąją zoną pasieks ir visa Lietuva. Pastarąsias 5 dienas stebimas didžiausias naujai nustatomų atvejų kritimas per visą pandemijos laikotarpį, rašoma Vyriausybės ekspertų parengtoje naujausiose duomenų apžvalgoje.

Per 7 dienas atvejų mažėjo 54 savivaldybėse (kasdien jose buvo nustatoma 5 arba mažiau atvejų). Šis atvejų mažėjimas matomas Lietuvoje vis dar vyraujant Alpha (B.1.1.7) variantui ir situacija gali greitai pasikeisti pradėjus plisti Delta (B.1.617.2) atmainai, kurios sekoskaitos metu Lietuvoje dar neaptikome.

Hospitalizuotų asmenų skaičius mažėja kiek nuosaikiau, šiuo metu ligoninėse gydomi 402 asmenys, 58 iš jų reanimacijoje. Iš viso Lietuvoje asmenų, kurie arba yra gavę bent vieną vakcinos dozę, arba turėję teigiamą COVID-19 testą per 6 mėn., yra 47 proc. (16+ amžiaus grupėje – 55 proc.), tačiau vakcinacijos tempai lėtėja –
dauguma skiepų atliekama asmenims, gaunantiems antrą vakcinos dozę.

Pagrindinių rodiklių apžvalga

1) Dauguma Lietuvos savivaldybių jau pasiekė geltonąją zoną, kitą savaitę prie jų turėtų prisijungti ir didieji miestai. Lietuva geltonąją zoną turėtų pasiekt iki šios savaitės pabaigos.

Sergamumas savivaldybėse / LRV nuotr.

2) Pandemijos pagreitis toliau yra rekordiškai žemas ir pastarąsias 5 dienas naujų atvejų mažėjimas taip pat rekordiškas (iki -44 proc. per savaitę). Lietuvoje liko
6 savivaldybės, kuriose fiksuojami daugiau nei 5 atvejai per dieną, ir tik 2 savivaldybės, kuriose teigiamų tyrimų dalis viršija 5 proc.

Pandemijos pagreitis / LRV nuotr.

3) Ligoninių užimtumas (tiek gydymo, tiek reanimacijos lovų) grįžo į spalio mėnesio lygį. Ši tendencija stebima visuose regionuose ir, jei 14 dienų vėlavimo sąryšis tarp naujų atvejų mažėjimo ir ligoninių užimtumo mažėjimo išliks, per ateinančias 10 dienų ligoninių užimtumas turėtų stipriai sumažėti.

Ligoninių užimtumas / LRV nuotr.

4) Iš viso Lietuvoje asmenų, kurie arba yra gavę bent vieną vakcinos dozę, arba turėję teigiamą COVID-19 testą per 6 mėn., yra 47 proc. (16+ amžiaus grupėje – 55 proc.), tačiau vakcinacijos tempai lėtėja – dauguma skiepų atliekama asmenims, gaunantiems antrą vakcinos dozę.

Skiepų rodikliai / LRV nuotr.

Sekoskaitos apžvalga

Visoje Lietuvoje vyrauja Alpha (B.1.1.7) viruso atmaina, antroje vietoje yra B.1.620 Anykščiuose nustatyta viruso atmaina, o rudens bangos metu vyravusi B.1.177 atmaina beveik išnykusi.

Kol kas nė viena iš atmainų, sukėlusių vasaros bangas Europos, Azijos ir Pietų Amerikos šalyse, Lietuvoje apčiuopiamai plisti nepradėjo ir besitęsiančių protrūkių
atliekant sekoskaitą nenustatyta.

Sekoskaita / LRV nuotr.

Lietuva pagal sekoskaitos apimtis nuo vasario mėnesio yra viena pasaulinių lyderių ir sekoskaitą atlieka vidutiniškai apie 15 % visų teigiamų atvejų, tad yra didelė tikimybė aptikti atmainas, kurios sudaro vos kelis procentus nuo visų cirkuliuojančių.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
VERSLAS
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA