Po nesibaigiančių avarijų – naujovės pavojingoje sankryžoje – Kas vyksta Kaune

Po nesibaigiančių avarijų – naujovės pavojingoje sankryžoje papildyta LAKD komentaru apie sankryžą

DELFI nuotr., „Kas vyksta Kaune“ montažas

Ne vieną avariją stebėję Kauno rajono gyventojai pagaliau sulauks pokyčių. Viena avaringiausių sankryžų, anot skaitytojų, valdžios atstovai pagaliau pastebėjo po dar vieno skaudaus įvykio, kai susidūrė lengvasis automobilis „Lexus“ ir mokyklinis autobusas. Visa laimė, jog autobuse vaikų įvykio metu nebuvo.

Po praeitą savaitę Kauno rajone, Ringaudų seniūnijoje Juragių kelio ir Gelžkeliuko gatvės sankirtoje įvykusios avarijos, kuomet visureigis nepraleido mokyklinio autobuso ir išvažiavo iš šalutinio kelio, taip sukeldamas autoįvykį, Kauno rajono savivaldybė nusprendė nedelsti ir imtis saugumo priemonių, siekiant išvengti skaudžių nelaimių šiame kelyje, rašoma Kauno rajono savivaldybės pranešime spaudai.

Antradienį savivaldybėje buvo sušauktas skubus Saugaus eismo komisijos posėdis, kuriame buvo išnagrinėta situacija ir priimti sprendimai dėl vietinės reikšmės kelio atkarpos saugumo užtikrinimo.

Įrengs prevencines priemones

Artimiausiomis dienomis Gelžkeliuko gatvėje bus pastatyti kelio ženklai „Stop“, taip pat bus įrengti greitį mažinantys kalneliai.

Pernai gyventojų pageidavimu Gelžkeliuko gatvė buvo išasfaltuota, prieš sankryžą buvo pastatyti šalutinio kelio ženklai, greičio ribojimo ženklai. Savivaldybės atstovai įsitikinę, jog nelaimės šioje sankryžoje įvyksta, nes vairuotojai nesilaiko saugaus vairavimo taisyklių, nestebi kelio ženklų, o naujai išasfaltuota gatvė greitį mėgstantiems vairuotojams – puiki lenktynių trasa.

Savivaldybė saugumo priemonių gali imtis tik Gelžkeliuko gatvėje, nes ji priklauso savivaldybei, o Juragių keliu ir jo priežiūra turi rūpintis Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD).

Įrengus saugumo priemones, Kauno rajono savivaldybė stebės situaciją. Jeigu sankryža ir toliau išliks avaringa – planuojama kreiptis į LAKD dėl galimybės įrengti žiedinę sankryžą šioje atkarpoje.

Į gyventojų prašymus anksčiau nereagavo

Į redakciją anksčiau kreipėsi vietiniai gyventojai, kurie šaukėsi pagalbos dėl avaringos sankryžos Ringauduose, tačiau jų įspėjimų, kad sankryža iš tiesų yra pavojinga, niekas esą nenorėjo klausyti ir daryti pakeitimų.

„Situacija tokia: Juragių g. ir Gelžkeliuko sankryžoje yra dvi gyvenvietės, pilnos mažų vaikų, jaunų šeimų. Prieš sankryžą, iš visų pusių sustatyti greitį mažinantys ženklai, tačiau tai nepadeda ir iš visų pusių turime „skraiduolių“, tačiau ne bet kokių, o tokių, kurie netgi įskrenda į artimiausią kiemą, praskrenda jį ir įlekia į sekančio kaimyno tvorą (sklypas apie 20 metrų pločio).

Kelių direkcijos pozicija – tai nėra avaringa sankryža, nes pagal statistiką, avarijos nepapuola į įskaitines. Jeigu nežinote, ką įskaitinė reiškia, galiu jus priblokšti – tai yra ta avarija, kurioje žūsta žmonės! Akys dar neišsprogo tai perskaičius?“ – bandymus kreiptis į atitinkamas institucijas nupasakojo skaitytojas.

Anot vyro, teikti prašymai buvo ne kartą, tačiau išvadų nepadaryta. Situacija pradeda pagaliau keistis tik po dar vieno skaudaus įvykio, kuris vos nesibaigė didele tragedija.

„Taigi, visa bendrija stengiasi nešti šitą prašymą į seniūniją, tačiau kartu su kelių direkcija jie net nesileidžia į kalbas padaryti šią sankryžą žiedine, tiesiog dabar nusprendė pastatyti „Stop“ ženklus, kurie „turėtų padėti“.

Mes jau nebežinome ką dar padaryti, kad ši sankryža būtų pakeista į žiedinę, nes kol kas nematome kitokios išeities. Nenorime, kad vieną dieną joje būtų nukaltas koks žmogus, nenorime laukti, kol tai atsitiks. Suprantame, kad ji yra gan intensyviai naudojama sunkaus transporto, tačiau tai nėra pasiteisinimas, kad tai nėra avaringa vieta“, – tuomet kalbėjo tragedijos nenorintis sulaukti gyventojas.

Papildyta birželio 17 d.

„Jūsų minimoje sankryžoje, esančioje valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 1932 Juragiai–Dievogala–Mitkūnai 8,99 km iki 2020 m. įvyko vienas įskaitinis eismo įvykis. Šiemet, iki birželio 10 dienos šios sankryžos skirtinguose taškuose įvyko jau 5 įskaitiniai eismo įvykiai“, – apie augančius eismo įvykius pasakojo Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovas Saulius Jansonas.

VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (Kelių direkcija) inspektorius nuvyko į vietą ir įvertino, kad sankryža yra tipinė ir gerai apžvelgiama, jos keliai susikerta stačiais kampais. Tačiau reaguodama į eismo įvykius Kelių direkcija Kauno rajono savivaldybei teikia papildomas rekomendacijas: 150–300 m atstumu nuo sankryžos įrengti kelio ženklus Nr. 203 „Duoti kelią“ su papildoma lentele Nr. 804 „Atstumas iki sankryžos“ ir prieš sankryžą, vietinės reikšmės Gelžkeliuko gatvėje, numatyti greičio valdymo kalnelius. Kelių direkcija iš savo pusės pagrindiniame kelyje papildomai įrengs kelio ženklus Nr. 136 „Daug eismo įvykių“ ir sankryžos šalutiniuose keliuose (savo sklypo ribose) numatys kelio ženklus Nr. 204 „STOP“ ir horizontalųjį dangos ženklinimą 1.11 liniją (STOP linija).

Dėl šios sankryžos į VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija kreipėsi ir vietos gyventojas, ir Kauno rajono savivaldybės administracija. Buvo prašoma įrengti daugiau saugaus eismo priemonių (mažinti greitį iki 50 km/val. ir pan.)

Atsakymuose pažymėta, kad greičio ribojimas iki 50 km/val. yra taikomas gyvenvietėje, šiuo atveju minėta vieta tipinės gyvenvietės bruožų neturi ir greičio ribojimas iki 70 km/val. šiame kelio ruože yra optimalus.

Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad leistino važiavimo greičio laikymosi kontrolę pagal jai priskirtas funkcijas vykdo Lietuvos policija.

Kelių direkcija 2021 m. planuoja peržiūrėti savo planus ir įtraukti į juos Jūsų minimą sankryžą. Sankryžos pertvarkymo sprendiniai bus parinkti projektavimo metu, priėjus tvarkymo eilei.

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
VERSLAS
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA