Kauno rajone pradėtas renovuoti Mastaičių baseinas, atsiras dar trys mokyklos – Kas vyksta Kaune

Kauno rajone pradėtas renovuoti Mastaičių baseinas, atsiras dar trys mokyklos

Edmundas Mališauskas 2021/06/14 20:33
/ E. Mališausko nuotr.

Penktadienį Mastaičių gyvenvietėje buvo įmūryta kapsulė su laišku ateities kartoms, pranešančiu apie senojo baseino atgimimo pradžią. Greta esančiame sklype taip pat prasidėjo pradinės mokyklos ir vaikų darželio statybų darbai.

Mastaičių vaikus nudžiugino gryname lauke pravesta pamoka, kurioje dalyvavo Kauno rajono savivaldybės vadovai, statybininkai, architektai, Lietuvos policijos mokyklos ir vietos bendruomenės atstovai, o triukus rodė iliuzionistas Mantas Wizard.

Alšėnų seniūnijoje gyvenantis plaukikas olimpietis Deividas Margevičius džiaugėsi, kad Kauno rajonas turės europietiškus standartus atitinkantį baseiną, kuriame bus ugdoma nauja sportininkų karta, rašoma Kauno rajono savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos Mastaičių skyrius kol kas glaudžiasi Lietuvos policijos mokyklos patalpose.

„Didėjant gimstamumui, ėmė trūkti vietų darželiuose ir pradinėse mokyklose. Kasmet į švietimą investuojame vis daugiau, tačiau vien savivaldybės pastangų neužtenka. Tikimės, kad partnerystė su verslu mums padės šią problemą išspręsti greičiau“, – kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Darbai vyksta pagal privataus fondų valdytojo „BaltCap“ fondo „BaltCap Infrastructure Fund“ ir Kauno rajono savivaldybė viešosios ir privačios partnerystės (PPP) sutartį, kurioje fondas iki 2022 metų įsipareigojo atnaujinti švietimo infrastruktūros objektus Mastaičiuose, Kačerginėje ir Zapyškyje.

„BaltCap Infrastructure Fund“ investuos 13,6 mln. eurų, už kuriuos rekonstruos Zapyškio pagrindinę ir Kačerginės pradinę mokyklas, taip pat atnaujins Mastaičių baseiną, o šalia esančiame sklype pastatys pradinę mokyklą su darželiu. Pastatų priežiūra ir aptarnavimu valdymo laikotarpiu rūpinsis administravimo įmonė „Yglė Pastatų Valdymas“.

2018 metais iš Kauno kolegijos dar sovietmečiu statytą Mastaičių baseiną perėmusi Kauno rajono savivaldybė sutvarkė pagrindinę vonią, pakeitė vandens filtravimo, valymo ir šildymo įrangą, o dabar pasiryžo jį modernizuoti iš pagrindų. Pastatas bus apšiltintas ir atnaujintas, jame atsiras pirčių, SPA centras, baseinėlis vaikams.

Rekonstravus Kačerginės mokyklą bus pastatytas priestatas su sporto sale, biblioteka ir laisvalaikio erdvėmis. Naujame Zapyškio pagrindinės mokyklos priestate irgi numatyta įrengti sporto salę ir šiuolaikinius technologijų kabinetus.

Projektą Kauno rajone finansuos SEB bankas, o įgyvendins projektuotojai UAB „2L Architects“ ir generalinis rangovas, statybos bendrovė „Conresta“. Didelę patirtį turinčios kompanijos vadovai patikino, kad visi trys objektai bus pastatyti iki kitų metų rudens. Naujose mokyklose bus galima papildomai ugdyti 500 mokinių.

Tai pirmasis šalyje viešojo sektoriaus ir privačios partnerystės projektas švietimo srityje. V. Makūnas sakė, kad parengiamieji šio projekto darbai vyko nuo 2018 metų, kai Kauno rajono savivaldybės taryba priėmė atitinkamą sprendimą.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA