NATO viršūnių susitikimas 2023 metais vyks Lietuvoje – Kas vyksta Kaune

NATO viršūnių susitikimas 2023 metais vyks Lietuvoje

BNS 2021/06/14 21:11
Asociatyvi / DELFI nuotr.

NATO viršūnių susitikimas po dvejų metų vyks Lietuvoje, pirmadienį nusprendė aljanso šalių lyderiai.

Bendrame jų komunikate nurodoma, kad „laukiame galimybės vėl susitikti Ispanijoje 2022 metais, o kitas mūsų susitikimas įvyks Lietuvoje“.

Tai žurnalistams Briuselyje patvirtino ir prezidentas Gitanas Nausėda.

„Mūsų pusantrų metų darbas, kai pradėjome galvoti apie tai, o kodėl neužsikėlus sau ambicijos surengti NATO viršūnių susitikimą Vilniuje, šiandien šis, atrodytų, Sizifo darbas jau duoda rezultatą ir NATO komunikate Lietuva minima kaip kita valstybė, kurioje bus organizuojamas NATO viršūnių susitikimas po susitikimo 2022 metais Ispanijoje“, – teigė jis.

JAV prezidentas išreiškė palaikymą

Pagrindinė JAV prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) žinia Baltijos valstybių vadovams buvo ta, kad penktasis NATO sutarties straipsnis yra šventas, sakė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

„Prezidentas J. Bidenas pasakė labai svarbius žodžius, kurie yra kertiniai, ir, tiesą sakant, galbūt daugiau nieko ir nebereikėjo pasakyti, – kad penktasis straipsnis yra šventas“, – po susitikimo su JAV prezidentu Lietuvos žurnalistams Briuselyje sakė G. Nausėda.

Anot jo, šie JAV vadovo žodžiai nuramino.

Pagal 5-ąjį Šiaurės Atlanto organizacijos sutarties straipsnį NATO narės įsipareigoja kartu gintis nuo agresijos.

G. Nausėdos teigimu, faktas, kad J. Bidenas Briuselyje NATO viršūnių susitikimo paraštėse susitiko tik su Turkijos ir Baltijos valstybių vadovais, rodo rimtą JAV prezidento požiūrį į regiono saugumą.

Pasak Lietuvos vadovo, JAV prezidentą domino padėtis Baltarusijoje ir jos priklausomybė nuo Rusijos.

G. Nausėda taip pat pareiškė, kad „Lietuva pasiekė visus tikslus, kokius mes kėlėme šiam NATO viršūnių susitikimui“.

„Svarbiausi iš jų yra šie: atgrasymas ir kolektyvinė gynyba bei reikiamas dėmesys jai, taip pat dedikuojant tam tinkamą finansavimą. Nes neįmanoma plėsti savo, NATO pajėgų kokybės ir kiekybės, jeigu nėra tinkamai finansuojama“, – sakė Lietuvos vadovas.

„Taip pat labai svarbu, kad būtų greita reakcija į tuos įvykius, kurie yra šalia mūsų, ypač dabartinėmis aplinkybėmis, kai greta esantys autokratiniai režimai kelia grėsmes lygioje vietoje ir net vidury dienos grobia lėktuvus. Pasirengimas kautis šiandien yra pamatinis, svarbus ir turime tam skirti reikiamą dėmesį“, – teigė jis.

G. Nausėda taip pat minėjo kalbėjęs apie didesnį aljanso matomumą Baltijos regione, akcentavęs atvirų durų politiką.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.