NATO viršūnių susitikimas 2023 metais vyks Lietuvoje – Kas vyksta Kaune

NATO viršūnių susitikimas 2023 metais vyks Lietuvoje

BNS 2021/06/14 21:11
Asociatyvi / DELFI nuotr.

NATO viršūnių susitikimas po dvejų metų vyks Lietuvoje, pirmadienį nusprendė aljanso šalių lyderiai.

Bendrame jų komunikate nurodoma, kad „laukiame galimybės vėl susitikti Ispanijoje 2022 metais, o kitas mūsų susitikimas įvyks Lietuvoje“.

Tai žurnalistams Briuselyje patvirtino ir prezidentas Gitanas Nausėda.

„Mūsų pusantrų metų darbas, kai pradėjome galvoti apie tai, o kodėl neužsikėlus sau ambicijos surengti NATO viršūnių susitikimą Vilniuje, šiandien šis, atrodytų, Sizifo darbas jau duoda rezultatą ir NATO komunikate Lietuva minima kaip kita valstybė, kurioje bus organizuojamas NATO viršūnių susitikimas po susitikimo 2022 metais Ispanijoje“, – teigė jis.

JAV prezidentas išreiškė palaikymą

Pagrindinė JAV prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) žinia Baltijos valstybių vadovams buvo ta, kad penktasis NATO sutarties straipsnis yra šventas, sakė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

„Prezidentas J. Bidenas pasakė labai svarbius žodžius, kurie yra kertiniai, ir, tiesą sakant, galbūt daugiau nieko ir nebereikėjo pasakyti, – kad penktasis straipsnis yra šventas“, – po susitikimo su JAV prezidentu Lietuvos žurnalistams Briuselyje sakė G. Nausėda.

Anot jo, šie JAV vadovo žodžiai nuramino.

Pagal 5-ąjį Šiaurės Atlanto organizacijos sutarties straipsnį NATO narės įsipareigoja kartu gintis nuo agresijos.

G. Nausėdos teigimu, faktas, kad J. Bidenas Briuselyje NATO viršūnių susitikimo paraštėse susitiko tik su Turkijos ir Baltijos valstybių vadovais, rodo rimtą JAV prezidento požiūrį į regiono saugumą.

Pasak Lietuvos vadovo, JAV prezidentą domino padėtis Baltarusijoje ir jos priklausomybė nuo Rusijos.

G. Nausėda taip pat pareiškė, kad „Lietuva pasiekė visus tikslus, kokius mes kėlėme šiam NATO viršūnių susitikimui“.

„Svarbiausi iš jų yra šie: atgrasymas ir kolektyvinė gynyba bei reikiamas dėmesys jai, taip pat dedikuojant tam tinkamą finansavimą. Nes neįmanoma plėsti savo, NATO pajėgų kokybės ir kiekybės, jeigu nėra tinkamai finansuojama“, – sakė Lietuvos vadovas.

„Taip pat labai svarbu, kad būtų greita reakcija į tuos įvykius, kurie yra šalia mūsų, ypač dabartinėmis aplinkybėmis, kai greta esantys autokratiniai režimai kelia grėsmes lygioje vietoje ir net vidury dienos grobia lėktuvus. Pasirengimas kautis šiandien yra pamatinis, svarbus ir turime tam skirti reikiamą dėmesį“, – teigė jis.

G. Nausėda taip pat minėjo kalbėjęs apie didesnį aljanso matomumą Baltijos regione, akcentavęs atvirų durų politiką.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
VERSLAS
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA