Kaunietis ir dar trys asmenys sulaukė teisėsaugos dėmesio: disponavo daugiau nei 50 kg kvaišalų – Kas vyksta Kaune

Kaunietis ir dar trys asmenys sulaukė teisėsaugos dėmesio: disponavo daugiau nei 50 kg kvaišalų

Asociatyvi / Kauno apskr. VPK nuotr.

Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūros prokuroras Oskaras Martynaitis teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai neteisėtu disponavimu labai dideliu kiekiu narkotinių ir psichotropinių medžiagų turint tikslą jas platinti pareikšti keturiems asmenims: moteriai ir trims vyrams. Du iš jų taip pat kaltinami kontrabanda ir dokumento klastojimu ar disponavimu suklastotu dokumentu.

Ikiteisminį tyrimą atliko Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai, kurie, turėdami informacijos, kad gali būti gabenamos narkotinės ir psichotropinės medžiagos, praėjusių metų gruodžio 10-osios ankstų rytą Jurbarke patikrino automobilį „Volvo“.

Kaip rašoma Prokuratūros pranešime žiniasklaidai, jame buvusiame sportiniame krepšyje pareigūnai aptiko daugiau nei 14 kg kvaišalų, kurių didžiąją dalį sudarė amfetaminas. Įvykio vietoje sulaikyti du vyrai – Klaipėdos ir Jurbarko gyventojai.

Tos pačios dienos popietę Klaipėdoje viename bute buvo atlikta krata. Moteriai priklausančiame bute rasta daugiau nei 36 kg psichotropinės medžiagos su amfetaminu, kuri buvo supakuota į paketus ir sudėta į du sportinius krepšius.

Tyrimo duomenimis, 51-erių klaipėdietis iš viso įgijo daugiau nei 50 kg kvaišalų ir dalį jų (minėtus 14 kg) galimai perdavė 58-erių jurbarkiečiui, kad pastarasis tolimojo reiso metu juos nugabentų į Suomiją.

Įtariama, kad tolimųjų reisų vairuotojas jau kurį laiką važinėjo su klaipėdiečio jam perduotu netikru vairuotojo pažymėjimu. Manoma, kad Klaipėdos gyventojas, be šio pažymėjimo, suklastojo dar tris vairuotojo pažymėjimus skirtingų žmonių vardais.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad didžioji dalis kvaišalų (daugiau nei 36 kg) buvo perduota 54-erių klaipėdietei. Kratų metu moteris tikino nežinanti, kas yra jos bute esančiuose sportiniuose krepšiuose.

Kaltinimai neteisėtu disponavimu labai dideliu kiekiu narkotinių ir psichotropinių medžiagų pareikšti ir 31-erių kauniečiui, iš kurio, įtariama, 51-erių klaipėdietis įgijo dalį kvaišalų. Likusios narkotinės ir psichotropinės medžiagos įgytos iš nenustatytų asmenų.

Visi keturi kaltinamieji anksčiau jau yra teisti už įvairius nusikaltimus.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui. Baudžiamasis kodeksas už šiuos nusikaltimus numato laisvės atėmimą nuo 10 iki 15 metų.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.