Konfiskuotą sidabrą ir deimantus VMI siekia realizuoti rinkoje – Kas vyksta Kaune

Konfiskuotą sidabrą ir deimantus VMI siekia realizuoti rinkoje

BNS / Vytautas Budzinauskas 2021/06/13 15:51
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Valstybės konfiskuotos ir paveldėtos brangenybės netrukus bus realizuojamos rinkoje – konkurso būdu pasirinkta bendrovė parduos šimtus vienetų tauriųjų metalų gaminių, briliantų ir safyrų, kurių vertė siekia 37 tūkst. eurų.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informavo BNS, kad šiuo metu savo žinioje turi 1900 vienetų juvelyrinių gaminių, daugiausia sidabro, taip pat yra nedidelė dalis aukso, gintaro gaminių.

„15 vienetų gaminių sudėtyje yra briliantų, safyrų, ametistų, topazų (…) VMI tikslas yra turtą parduoti kuo greičiau ir kuo mažesnėmis sąnaudomis“, – komentuoja Nepriemokų administravimo departamento direktorė Irina Gavrilova.

Centriniame viešųjų pirkimų portale nurodoma, kad inspekcija birželio pradžioje sudarė sutartį su bendrove „Vilmarlita“. Sutarties orientacinė maksimali vertė – 80 tūkst. eurų (su PVM).

Mokesčių administratorius pabrėžia, kad neįsipareigoja išleisti visos šios sumos.

„Tai yra maksimali suma, kuri nustatyta trejiems metams. Atkreiptinas dėmesys, kad ši suma yra orientacinė ir kad paslaugos tiekėjui realiai gali būti sumokėta mažiau, nes sutartis numato, kad paslaugos pirkimas priklauso nuo VMI poreikio“, – rašoma komentare.

Pasak I. Gavrilovos, nors šiuo metu VMI žinioje yra tauriųjų metalų gaminių už 37 tūkst. eurų, tačiau nėra žinoma, kiek ir už kokią kainą tokio turto inspekcija perims ir perduos realizuoti per artimiausius trejus metus.

„Atsiskaitant su paslaugos tiekėju per visą sutarties galiojimo laiką jam bus mokama taikant jo pasiūlytą procentą nuo gaminių pardavimo kainos“, – aiškina inspekcija.

Konkurse dėl brangenybių pardavimo dalyvavo dar keturios bendrovės: „Telesfera“, „Sentios“, „Stokeris“ ir uždaroji akcinė bendrovė „Ožys“. „Vilmarlita“ pasiūlė mažiausią paslaugos kainą, tai yra, mažiausią nustatytą procentą nuo pardavimo kainos.

Registrų centro duomenimis, „Vilmarlitos“ akcininkas yra vienas fizinis asmuo, Lietuvos pilietis. Bendrovės pajamos pernai siekė 270,7 tūkst. eurų, 2020 metų pabaigoje joje dirbo penki darbuotojai.

Daugiau kaip 90 proc. dabar turimų VMI gaminių yra konfiskuoti, apie 5 proc. yra valstybės paveldėti. Turtą konfiskuoja teismai, o VMI po konfiskavimo įsiteisėjimo perima jį į apskaitą.

Inspekcijos teigimu, minėtas turtas visada realizuojamas per tarpininkus, su kuriais viešojo konkurso būdu pasirašomos paslaugų teikimo sutartys.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.