Nepilnametę sumušusio jurbarkiečio byla nagrinėjama iš naujo: siekiama apklausti žiaurų įvykį mačiusius paauglius – Kas vyksta Kaune

Nepilnametę sumušusio jurbarkiečio byla nagrinėjama iš naujo: siekiama apklausti žiaurų įvykį mačiusius paauglius

delfi.lt / Rita Gečiūnaitė 2021/06/11 11:24
DELFI nuotr.

Žiauriu ir sukrečiančiu nusikaltimu išgarsėjusi mokslo metų pabaigos šventė Tauragės rajone vėl ant teisėjų stalo. Penktadienį Klaipėdos apygardos teismas sulaukė nukentėjusiosios advokatų prašymo apklausti šventės dalyvius ir merginos drauges, kurios sužalotąją rado iškart po įvykio.

Dabar dvidešimties sulaukęs Mantas I. nuteistas lygtine laisvės atėmimo bausme, tačiau Lietuvos Aukščiausiasis teismas (LAT) paskelbė, kad buvo padaryta klaidų, taikant esmines Baudžiamojo proceso kodekso (BPK) normas, tad byla turi būti nagrinėjama dar kartą.

Penktadienį į Klaipėdos apygardos teismą smurtu ir pasikėsinimu išžaginti tuomet nepilnametę merginą jurbarkiškis atvyko lydimas advokato.

Buvusį advokatą pakeitęs Ovaldas Martinkus sako, kad nesutinka su anksčiau vaikiną ginusio kolegos pozicija, kad kaltinamasis savo noru nebaigė nusikaltimo.

„Jis visada pripažino kaltę. Prieš teismo posėdį įteikiau raštą, kad gynėjas atsisako savo skundo, kurio esmė – savo noru nutraukė nusikaltimą ir už tai nereikėtų jo teisti. Aš, kaip dabartinis jo gynėjas, manau kitaip. Mes sieksime teisingos bausmės“, – sako advokatas Osvaldo Martinkus.

Jaunuolis kaltinamas prievartavęs, sumušęs ir pasikėsinęs išžaginti nepilnametę. Merginai atstovaujantis advokatas Mindaugas Vasiliauskas siekia, kad dar kartą nagrinėjant bylą būtų apklausta daugiau liudytojų ir jau anksčiau ne kartą tvirtino, kad byloje sutrumpintas įrodymų tyrimas užkirs kelią smulkiai ir aiškiai išnagrinėti visas nusikaltimo aplinkybes.

Abiejų šalių advokatai norėjo, kad byla būtų grąžinta pirmos instancijos teismui. Anot O. Martinkaus, LAT sprendimas jiems surišo rankas, kai bylą perdavė ne apylinkės, o apygardos teismui, tačiau dabar turėtų vykti bylos nagrinėjimas jau iš esmės.

„Negaliu nesidžiaugti, nes mūsų prašymai tenkinti, kad procesas nebūtų ribotas, greitas. Lietuvos Aukščiausiasis teismas nurodė, kad turi būti atliktas įrodymų tyrimas. Mūsų pozicija nepasikeitė – siekiame realaus laisvės atėmimo“, – sako M. Vasiliauskas.

M. Vasiliauskas sako, kad dauguma nusikalimo metu buvusių paauglių jau yra pilnamečiai. Jis siekė, kad byla būtų nagrinėjama iš esmės, tad džiaugiasi LAT sprendimu.

Delfi.lt primena, kad Tauragės apylinkės teisme Mantui I. Buvo paskirta 3 metų ir keturių mėnesių lyginė laisvės atėmimo bausmė, ją atidedant trejiems metams. Bendra merginos ir jos tėčio patirta neturtinė žala įvertinta 12 tūkstančių eurų. Dar nesibaigus bylos nagrinėjimui kaltinamojo šeima atlygino ir gydymo išlaidas, kurios siekė apie 4 tūkst. eurų.

Realios laisvės atėmimo bausmės siekę merginos advokatai ir prokuratūra tokį Tauragės apylinkės teismo sprendimą apskundė. Klaipėdos apygardos teismas padidino neturtės žalos dalį iki 15 tūkstančių eurų bei paskyrė Mantui I. papildomą įpareigojimą – vienerius metus dalyvauti elgesio pataisos programoje.

Nusikaltimas įvykdytas 2019 metų gegužės 26-ąją, paryčiais, apie 4.30 val. Pirminiais tyrimo duomenimis, Tauragės rajone, kaimo turizmo sodyboje, neblaivus nepilnametis (gim. 2001 m.), naudodamas fizinį smurtą, pasikėsino išžaginti nepilnametę (gim. 2002 m.). Sulaikius vaikiną paaiškėjo, kad įtariamasis neblaivus. Jam buvo nustatytas 1,12 prom. girtumas.

Dukrą auginantis vienišas tėtis neslėpė buvęs taip pat sukrėstas, kai sužinojo apie žiaurų smurtą ir tai, kad įtariamasis – Jurbarko politikų sūnus ir tituluotas sportininkas. Po įvykio jaunuolis buvo išmestas iš sporto klubo.

Teismo posėdžiai nėra vieši.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.