Su paspirtuku šaligatviu lenkia net motociklą, važiuojantį gatve – Kas vyksta Kaune

Su paspirtuku šaligatviu lenkia net motociklą, važiuojantį gatve papildyta

Orui atšilus, iš garažų ir rūsių kauniečiai traukia įvairias atviras transporto priemones, tarp jų – motociklus ir elektrinius paspirtukus. Du tokie dvirãčiai – vienas kelyje, kitas šaligatvyje – susitiko Petrašiūnuose, judant link T. Masiulio gatvės žiedo. Paspirtukininkas nė kiek neatsiliko nuo apie 60 km/val. važiavusio motociklo.

Nemažai diskusijų sukėlęs vaizdo įrašas vėlų trečiadienio vakarą patalpintas „Facebook“ grupėje „Elektriniai paspirtukai“. Medžiagoje matyti, kaip paspirtukininkas be šalmo ir jokių apsaugų skuodžia R. Kalantos gatvė pėsčiųjų ir dviračių taku. Greta jo gatve važiuojančio motociklo spidometro rodmenys svyruoja tarp 50 ir 60 km/val.

„Kaune rimti vyrai“, – juokėsi vaizdo įrašu pasidalijęs vyras, tačiau komentatoriams paspirtukininko ralis Petrašiūnų šaligatviais pasirodė itin pavojingas.

Žmonės atkreipė dėmesį į apsaugos priemonių stygių – pabrėžė, kad lėkdamas šaligatviu be šalmo, su šortais, elektrinio paspirtuko vairuotojas esą greit taps chirurgų klientu ir organų laukiančiųjų džiaugsmu. Kiti pažymėjo, kad tokiu greičiu paprasčiau būtų važiuoti keliu, ne taku, kas didelio galingumo paspirtukams privaloma remiantis Kelių eismo taisyklėmis (KET).

„Kaip žinome, paspirtukai pagal KET yra transporto priemonės, kurių projektinis greitis siekia iki 25 km/val., o jei daugiau – jie klasifikuojami kaip mopedai arba motociklai ir privalo važiuoti tik gatve. Ar policija imasi priemonių jog tokie „paspirtukai“ šaligatviais nevažinėtų?“ – klausė vaizdo įrašą socialiniame tinkle pastebėjęs skaitytojas.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Vaitkevičienė anksčiau priminė, kad dviratininkai ir paspirtukininkai mišraus eismo takuose privalo duoti kelią pėstiesiems, neturi jiems trukdyti ar kelti pavojaus.

Pro pat pėsčiąjį leidžiama važiuoti tik tokiu greičiu, kuris yra artimas pėsčiojo judėjimo greičiui (3–7 km/val.), paliekant praeiviams pakankamą tarpą iš vieno ar kito šono.

Papildyta birželio 11 dieną 12.20 val.

Anot O. Vaitkevičienės, šįkart vertinant vaizdo įraše matomą „paspirtuką“, jo projekcinį greitį, tikėtina, kad tai transporto priemonė – mopedas.

Kauno apskr. VPK Kelių policijos valdyboje dėl minimo atvejo pradėta administracinio nusižengimo teisena.

Jei paaiškėtų, kad tai išties mopedas, jo vairuotojo veika gali būti kvalifikuojama pagal Lietuvos Respublikos Administracinių nusižengimų kodekso 420 str. 2 d. ir užtrauktų jam baudą nuo keturių šimtų penkiasdešimt iki penkių šimtų penkiasdešimt eurų, o neturinčiam teisės vairuoti transporto priemones asmeniui – nuo septynių šimtų penkiasdešimt iki vieno tūkstančio eurų.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.