Teisėjų taryba dėl neblaivaus vairavusio A. Daugėlos nesudvejojo (papildyta) – Kas vyksta Kaune

Teisėjų taryba dėl neblaivaus vairavusio A. Daugėlos nesudvejojo (papildyta) papildyta

BNS 2021/06/07 11:44
DELFI nuotr.

Teisėjų taryba pirmadienį per neeilinį posėdį vieningai pritarė prezidento Gitano Nausėdos siūlymui atleisti iš pareigų neblaivų vairavusį Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėją Arvydą Daugėlą.

Už tai, kad teisėjas būtų atleistas kaip savo poelgiu pažeminęs teisėjo vardą, balsavo visi 16 tarybos narių.

„Teisėjų taryba šiandien vienbalsiai priėmė nutarimą – tenkino prezidento kreipimąsi ir patarė prezidentui kreiptis į Seimą dėl teisėjo atleidimo iš pareigų pažeminus savo poelgiu teisėjo vardą“, – vėliau žurnalistams sakė Teisėjų tarybos pirmininkė Sigita Rudėnaitė.

A. Daugėla neblaivus prie vairo policijai įkliuvo Kauno rajone birželio 1 dieną. Jam nustatytas 1,82 promilės girtumas.

Jis Teisėjų tarybos posėdyje sakė, kad sėsdamas prie vairo jautėsi blaivus, nors dėl asmeninės stresinės situacijos kelias dienas iki įvykio vartojo alkoholį. Apie šias priežastis A. Daugėla Teisėjų tarybai papasakojo neviešoje posėdžio dalyje.

„Jos buvo atskleistos Teisėjų tarybai, bet tai buvo tokie subtilūs tikrai asmeniniai gyvenimo momentai. (…) Mes išklausėme kolegos, iš tikrųjų bendražmogiškai visi jį užjaučia, tik tiek, kad, kaip aš jau sakiau ir posėdžio metu, klaidos, kurias galima atleisti kitiems žmonėms, jos negali būti atleistos šiuo atveju teisėjui vien dėl to, kad teisėjo pareigos, jo pozicija, jo funkcija visuomenėje nesuderinama su tokiomis klaidomis“, – sakė S. Rudėnaitė.

Pasak jos, įvertinus, kokia alkoholio koncentracija buvo nustatyta, teisėjas prieš sėsdamas prie vairo turėjo įvertinti tai, kad alkoholį vartojo anksčiau, ir įsitikinti, kad gali vairuoti.

Laikinoji Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkė S. Rudėnaitė sakė, kad dvejus metus šiame teisme dirbęs teisėjas kolegų vertinamas gerai, yra puikus profesionalas.

„Mūsų teismui, aš manau, tai praradimas kaip profesionalo, kaip žmogaus – tai yra praradimas iš tikrųjų“, – kalbėjo ji.

Teisėjai vengia kalbėti apie problemas

S. Rudėnaitės teigimu, susiklosčiusi situacija vis dėlto parodė, kad A. Daugėla buvo „per daug uždaras“, dėl ko jam, matyt, buvo sunku su kolegomis pasikalbėti apie slegiančias problemas.

„Galbūt tai irgi viena iš priežasčių, kodėl jis nerado kažkokios paramos iš išorės“, – svarstė teismo pirmininkė.

Pasak jos, nors šiuo atveju situacija susiklostė dėl asmeninių teisėjo išgyvenimų, panašiais atvejais anksčiau nusižengimą padarę teisėjai yra įvardiję, jog tai nulėmė persidirbimas, įtampa darbe.

„Teisėjo profesija yra šiuo atveju nedėkinga, kad teisėjas pagal savo pareigas privalo kaip ir būti santūrus, nerodyti savo emocijų teismo posėdyje proceso dalyviams ir tas, matyt, persikelia iš dalies, kad ir gyvenime mums yra sudėtingiau apie savo problemas kalbėti“, – sakė S. Rudėnaitė.

Ji vylėsi, kad Teisėjų tarybos planuojamas psichologinio klimato teismuose tyrimas padės spręsti tokias problemas.

„Imsimės nedelsdami, nes gyvenimas iš tikrųjų verčia tai daryti“, – kalbėjo tarybos pirmininkė.

A. Daugėlos įgaliojimai šiuo metu yra sustabdyti. Pasak S. Rudėnaitės, jis penkerius metus negalės eiti pareigų, kuriose reikia turėti nepriekaištingą reputaciją.

Kauno apygardos prokuratūra dėl neblaivaus vairavusio teisėjo atlieka ikiteisminį tyrimą.

Pagal Konstituciją ir Teismų įstatymą prezidentas priima dekretą kreiptis į Teisėjų tarybą dėl patarimo atleisti teisėją iš pareigų pažeminus teisėjo vardą. Teisėjo įgaliojimai sustabdomi, kol bus priimtas sprendimas dėl teisėjo atleidimo iš pareigų.

LAT teisėjus skiria ir atleidžia Seimas prezidento teikimu.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.