Įkvepiantys vaizdai nuo Jiesios piliakalnio, kur žvalgėsi pats Napoleonas – Kas vyksta Kaune

Įkvepiantys vaizdai nuo Jiesios piliakalnio, kur žvalgėsi pats Napoleonas

Napoleono kalnas
Vaizdai nuo Napoleono kalno / R. Tenio nuotr.

Saulėtas oras ragina pabuvoti lankytinuose objektuose, kurių Kaune ir Kauno rajone – apstu. Šįkart kviečiame pasižvalgyti į Jiesios piliakalnį, dar vadinamą Napoleono kalnu. Įveikus 127 laiptukus jūsų lauks pelnytas atpildas – nuostabūs vaizdai nuo piliakalnio: Nemuno ir Jiesios santaka, Žemųjų Šančių panorama.

Aleksoto seniūnijoje, Piliakalnio gatvėje esantis 63,6 m aukščio Napoleono kalnas stovi kairiajame Nemuno krante. Jiesios piliakalnis su žvejų bei žemdirbių gyvenviete datuojamas I tūkst. pr. m. e.

Napoleono vardą minimas objektas gavo XIX a., kai, manoma, būtent nuo šio kalno 1812 m. jis stebėjo Prancūzijos kariuomenės persikėlimą per Nemuną į Rusijos imperiją. Ant piliakalnio esančiame informaciniame stende informuojama, kad per kelias valandas nutiesus 3 pontoninius tiltus, žygiuodami eilėmis persikėlė 160 tūkst. pėstininkų ir 40 tūkst. raitelių, prasidėjo Prancūzijos ir Rusijos karas.

„Tokios didelės kariuomenės persikėlimas be nuostolių ir per tokį trumpą laikotarpį yra viena iš geriausių upės forsavimo operacijų karybos istorijoje“, – teigiama stende.

Napoleono kalnas
Laiptai į piliakalnį / R. Tenio nuotr.

Šiam įvykiui atminti šalia piliakalnio pasitinka 6 m pločio ir 3 m aukščio dailininkų Ignaz Sebastian Klauber ir Giuseppe Pietro Bagetti kūrinio kopija, kurioje matyti 1812 m. birželio 24 diena, atvaizduojamas minėtas istorinis persikėlimas per Nemuno upę.

Piliakalnio viršuje esančioje apžvalgos aikštelėje 2019 m. buvo įrengtas informacinis stendas, pasakojantis apie prancūzų armijos persikėlimo operaciją. Taip pat buvo atnaujinti 127 laiptai su turėklais, aptvertos apžvalgos vietos.

Napoleono kalnas
Panorama / R. Tenio nuotr.

Tai vienas įsimintiniausių Jiesios kraštovaizdžio draustinio objektų. Ant Jiesios piliakalnio švenčiamos baltų šventės, liepos 6 d. giedamas Lietuvos himnas, tad nepraleiskite progos sudalyvauti renginiuose.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.