Šventinis savaitgalis Birštone – pramogos ant žemės, vandenyje ir ore – Kas vyksta Kaune

Šventinis savaitgalis Birštone – pramogos ant žemės, vandenyje ir ore

Šventinis savaitgalis Birštone / Organizatorių nuotr.

Birželio 11–13 d. Birštonas atidaro vasaros sezoną ir kviečia į šventinio savaitgalio renginius. Tradicine tapusi kurorto šventė šiais metais svečius pasitiks šūkiu „Renkuosi Birštoną“ ir pasiūlys turiningą programą visai šeimai. Birštonas, šiemet minintis 175-ąjį jubiliejų, kvies rinktis kultūrines, sportines ir muzikines veiklas po atviru dangumi – atsižvelgiant į pandeminę situaciją, atsisakyta mugės, didelių susibūrimų.

Šventinį savaitgalį kurorto dangų papuoš 30 spalvingų oro balionų – birželio 10–13 dienomis čia vyks Lietuvos karšto oro balionų XXIX čempionatas „Birštono taurė 2021“. Vandens sporto entuziastų lauks įspūdingos vandens motociklų lenktynės Nemune – į Birštoną grįžta Lietuvos vandens motociklų čempionatas.

„Birštonas yra pasirengęs svečius priimti visus metus – kiekvieno sezono metu čia galima džiaugtis sveikatinimo paslaugų gausa, kokybiško poilsio galimybe, pramogomis. Vis dėlto šventinis savaitgalis yra ypatingas – jo metu kurortas suskamba naujai, nušvinta kitomis spalvomis ir skelbia apie vasaros sezono pradžią“, – pranešime žiniasklaidai teigia Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė.

Pasak merės, Birštoną rinktis verta ir dėl nuolat plečiamų apgyvendinimo, maitinimo ir kitų paslaugų. „Galime pasidžiaugti pirmojo išmanaus, „tūkstantmečio“ kartai skirto viešbučio „Esė“ atidarymu, šią vasarą duris atversiančiu Sporto ir sveikatingumo centru, naujomis maitinimo vietomis viduje ir po atviru dangumi“, – į augantį kurortą kviečia N. Dirginčienė.

Pramogos ant žemės: sportas, kultūra ir muzika

Šventinį savaitgalį kurorto svečių lauks ne tik poilsis, bet ir aktyvios veiklos – šeštadienio rytą pradėti žvaliai padės rytinė mankšta „Judam kartu“, teniso mėgėjų lauks vasaros sezono atidarymo turnyras „Tenisonamai.lt“ dvejetų taurei laimėti, petankės entuziastus jėgas išbandyti kvies dvejetų turnyras Birštono taurei laimėti, taip pat vyks Vaikų-jaunių futbolo turnyras.

Pasiilgę kultūrinių pramogų liks maloniai nustebinti – Kultūros centre bus galima susipažinti su nauja paroda „Lietuvos spaudos fotografija 2021“, o Kurhauzo galerijoje – su tarptautine odos objektų paroda „Baltų ženklai šiuolaikinėje odos dailėje“. Vyks Birštono dizaino asociacijos parodos atidarymas ir kūrybinės dirbtuvės.

Šventinis savaitgalis Birštone / Organizatorių nuotr.

Šeimas su vaikais kvies po atviru dangumi vyksiantis Kauno valstybinio lėlių teatro spektaklis visai šeimai „Žalias žalias obuoliukas“ ir kūrybinės dirbtuvės šeimoms su studija „Knygų šalis“. Norintys daugiau sužinoti apie kurortą galės dalyvauti edukacijoje „Birštono istorijos prie arbatėlės“, kurioje susitiks su muziejaus ir šventinių laikotarpių personažais. Kurorto skveruose svečius linksmins profesionalus „Mimų teatras“, o Vasaros estradoje bus įrengta pramogų–atrakcionų erdvė mažiesiems.

Penktadienio vakarą miesto stadione vyks kino filmų vakaras „Sidabrinės gervės naktys 2021“, o šeštadienį jau sutemus šventės dalyvius užburs Oreivių ugnies paradas kurorto gatvėmis ir meninė šviesos instaliacija ant kurorto bažnyčios ir jos viduje, kur taip pat vyks muzikos autoriaus ir atlikėjo Kazimiero Likšos koncertas.

Muzika kurorte skambės visą savaitgalį – kamerinio stiliaus koncertai užpildys skirtingas miesto erdves. Geriausių dainų programą pristatys aktorius Kostas Smoriginas ir Andrius Balsys, koncertą „Auksinės D. Dolskio dainos“ surengs Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ ir solistas Edgaras Davidovičius, o muzikinę programą šeštadienį vakare vainikuos Jessica Shy su grupe.

Pramogos ore ir vandenyje

Lietuvos karšto oro balionų čempionate, kuris birželio 10–13 dienomis vyks Birštone, susirungs stipriausi Lietuvos pilotai. Net keturias dienas jie kaitins kurorto atmosferą ir varžysis dėl geriausio piloto titulo, atlikdami įvairaus sudėtingumo užduotis. Jei tik oro sąlygos leis, vyks 6 varžybiniai skrydžiai, kuriuos bus galima stebėti visame kurorte ir net iš Birštono apžvalgos bokšto – šventinį savaitgalį jis dirbs ilgiau.  Kartu su čempionato dalyviais į orą kils fiestiniai pilotai, skraidinsiantys keleivius.

Vakariniai startai numatomi pievoje prie „Vytautas mineral SPA“, o rytiniai skrydžiai Birštoną pasieks tuo metu, kai kurortas bunda. Užduotys bus organizuojamos virš kurorto, kad karšto oro balionų mylėtojai galėtų stebėti jų atlikimą. Čempionatą organizuoja oreivių klubas „Audenis“ kartu su Lietuvos oreivių federacija, Lietuvos aeroklubu ir kitais partneriais. Pilotai bus apdovanoti Birštono taurėmis, Lietuvos aeroklubo medaliais ir prizais, o žiūrovai – nepamirštamais įspūdžiais.

Po metų pertraukos į Birštoną sugrįžta ir vandens motociklų lenktynės. Birželio 11–13 dienomis Lietuvos vandens motociklų čempionato Birštono taurės etape pajėgiausi šalies vandens motociklų sportininkai ir svečiai iš Estijos bei Lenkijos vėl išbandys tarpusavio jėgas, demonstruodami savo meistriškumą Nemune. Čia išaiškės šio sezono lyderiai, nors sportininkų lauks dar ne vienos varžybos. Birštono gyventojų ir svečių laukia gerų emocijų ir azarto kupinas renginys.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.