Lietuvoje įsikūrė E. Musko bendrovė „Starlink“ – Kas vyksta Kaune

Lietuvoje įsikūrė E. Musko bendrovė „Starlink“ V. Lašas: „SpaceX“ atėjimas naudingas ir gyventojams, ir verslui

DELFI, BNS 2021/06/04 11:55
Asociatyvi / Wikimedia nuotr.

Elektromobilių bendrovės „Tesla“ ir raketų skrydžių įmonės „SpaceX“ įkūrėjo Elono Musko bendrovė „Starlink“ įsikūrė ir Lietuvoje. Pradžioje ji teiks palydovinį interneto ryšį.

Lietuvoje įregistruota bendrovė UAB „Starlink Lithuania“. Įmonės vadove registruotas JAV pilietybės asmuo, o steigėja – „Starlink Holdings Netherlands“.

„Tai pirmas dalykas, dėl ko mes kvietėme kompaniją – kad būtų teikiamos palydovinio ryšio paslaugos. Per pirmąjį susitikimą apie tai kalbėjome, ir natūralu, kad toliau žengiami visi žingsniai, kad paslaugų teikimas taptų realybe“, – „Delfi“ tvirtina susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Pasak jo, pirmiausia kuriasi paslaugas kurianti įmonė, tačiau yra ir ambicingesnių planų, kurių ministras nedetalizavo.

„Kalbame natūraliai su kompanija, jau ji priims tolesnius sprendimus. Bet pirmiausia kalba yra apie interneto palydovinį ryšį, čia yra svarbus dalykas“, – patikino M. Skuodis.

Pirmoji žinią pranešusi BNS nurodo, kad trečiadienį įregistruota bendrovė yra „SpaceX“ dirbtinių žemės palydovų projektas. „Starlink“ technologijos teikiamas palydovinis plačiajuostis ryšys yra ypač vertingas tuose regionuose, kur antžeminė infrastruktūra yra menka.

Šiuo metu aplink Žemę skrieja daugiau nei 1,1 tūkstantis „Starlink“ palydovų. Planuojama, kad ateityje interneto palydovų tinklas išsiplės iki 12 tūkst.

Papildyta 14.09 val.

V. Lašas: „SpaceX“ atėjimas naudingas ir gyventojams, ir verslui

E. Musko kompanijos „SpaceX“ žingsnis į Lietuvą su palydovinio interneto technologija „Starlink“ kol kas nėra didelis, tačiau jis bus naudingas tiek gyventojams, tiek verslui, sako vienas „SpaceX“ pritraukimo iniciatorių, verslininkas Vladas Lašas.

„Kol kas žingsnis nėra didelis investicijų prasme, bet jis atveria geras galimybes ateičiai. Žemės stočių jiems irgi reikia, nežinau, ar mūsų teritorija bus jiems įdomi ir reikalinga“, – BNS sakė V. Lašas.

Anot jo, kol kas konkretūs „SpaceX“ investicijų planai Lietuvoje nėra aiškūs, tačiau „Starlink“ interneto atsiradimas bus naudingas gyventojams ir startuoliams.

„Šiandien, kai mes visi mėgstame dirbti nuotoliniu būdu, iš miško, ežero, sodybos, labai svarbu, kad turėtume dar vieną patikimą ryšį. Kiekvienam iš mūsų asmeniškai, kartu ir verslo konkurencingumui ir verslo saugumui“, – teigė V. Lašas.

„Būdami vieni iš pirmųjų, turinčių „Starlink“ ryšį, mes galime kurti technologijas, naudodamiesi šia platforma. Tai yra didelis dalykas, manau, kad mažai šaliai tai labai gera galimybė šioje srityje lyderiauti“, – pabrėžė verslininkas.

Buvęs užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ vadovas Mantas Katinas sako manantis, kad „SpaceX“ sprendimas ateiti į Lietuvą gali būti susijęs su valstybės reguliavimo aplinka ir politiniu palaikymu.

Anot jo, inovatyvios kompanijos iš valstybių, kuriose investuoja, nori palankaus požiūrio ir mažai biurokratinių kliūčių.

„Iš esmės tikrai Lietuva jau ne pirmą kartą ta strategija naudojasi, stengiasi labai lanksčiai inovatyvioms kompanijoms tam tikrus sprendimus testuotis, ir tai gali būti vienu iš esminių mūsų privalumų“, – BNS sakė M. Katinas.

Tačiau tuo pat metu jis atkreipė dėmesį, kad nežinant konkrečių „SpaceX“ planų, sunku kalbėti apie tai, kokio dydžio ir masto tai yra sprendimas.

„Bent „Investuok Lietuvoje“ traktuodavome, kad jei kompanija neeksportuoja savo paslaugų, tai yra kiek kitokio tipo investicija, ne tas pats, kas ateiti, samdyti daug žmonių, kurti sprendimus, aptarnauti rinkas“, – sakė M. Katinas.

„Jeigu ta kompanija bus orientuota tik į labai mažą spektrą, galbūt tai nėra tokio dydžio ir mastelio sprendimas, kaip interpretuojame“, – pabrėžė jis.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
VERSLAS
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA