Vairuotojai savaitgalį pasitinka spūstyse: siūlo apvažiuoti Kauną - Kas vyksta Kaune

Vairuotojai savaitgalį pasitinka spūstyse: siūlo apvažiuoti Kauną

R. Tenio nuotr.

Geru oru lepinanti vasaros pradžia sukrutino ir poilsiautojus, kol Kaunas ir jo apylinkės sukaustytos burzgiančia kelininkų technika, vairuotojams lieka tik apsišarvuoti kantrybe. Transporto priemonių spūstys penktadienį formuojasi ir magistralėje, ir siaurose Kauno gatvėse. Tuo metu Lietuvos automobilių kelių direkcija norintiems išvengti ilgų eilių siūlo rinktis alternatyvius maršrutus.

Apie spūstį magistraliniame Vilnius-Kaunas-Klaipėda kelyje „Kas vyksta Kaune“ grupėje vairuotojai jau pranešė apie 15 val. dienos. Vairuotojų teigimu, eismo sulėtėjimas jaučiamas ties Rumšiškių miesteliu Kauno link.

Į vairuotojus kreipiasi ir Lietuvos automobilių kelių direkcija atkreipdama dėmesį, kad šiuo metu ties Kaunu vykdomi intensyvūs kelio remonto darbai (91,36 km), baigiama naujo tilto per Nerį statyba (nuo 99,29 iki 100,47 km), kiek toliau, važiuojant link Klaipėdos, pertvarkoma pavojingiausia valstybinės reikšmės kelių tinkle esanti sankryža, statomas viadukas ir jungiamieji keliai (nuo 102,90 iki 107,00 km).

Kelių direkcija prašo vairuotojų kantrybės ir supratingumo, nes dėl orų sąlygų kelių statybos sezonas Lietuvoje trunka gerokai trumpiau nei 12 mėnesių, o intensyviausias darbų metas dažnai sutampa su keliavimo sezonu.

„Atskiruose valstybinės reikšmės magistralinio kelio A1 Vilnius–Kaunas ruožuose rekonstravimo darbai baiginėjami ir dar keliose vietose galimi eismo ribojimai. Nuo Kauno link Klaipėdos, gerinant kelio dangos būklę ir kad būtų užtikrinti kokybiniai kelio dangos rodikliai tokio tipo keliams, tam tikruose ruožuose taip pat atliekami paprastojo kelio remonto darbai“, – skelbia Kelių direkcija ir prašo vairuotojų būti atidiems, paisyti leistino greičio ribojimų ir kitų kelio ženklų.

Keliaujantiems rekomenduojama rinktis alternatyvius į pajūrį vedančius maršrutus. Pvz. vykstantiems Vilnius–Klaipėda kryptimi, rekomenduojama rinktis kelią per Panevėžį, Musninkus, Jonavą, Kėdainius ar kitus maršrutus, aplenkiant Kauną. Vykstantiems iš Marijampolės Klaipėdos link, galimas maršrutas per Šakius.

Magistralėje A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda, ties Kaunu, vidutinis paros eismo intensyvumas yra didžiausias Lietuvoje ir siekia daugiau nei 50 tūkst. automobilių per parą.

Spūstys ir pačiame mieste

Kaip „Kas vyksta Kaune“ grupėje praneša kauniečiai, penktadienio vakarą transporto priemonių eilėse gali tekti lūkuriuoti ir mieste užstrigusiems vairuotojams. Informuojama apie užsikimšusias Kovos 11-osios bei K. Baršausko gatves, skundžiamasi eilėmis ir Žemgulio gatvėje.

„Kamščiai ne tik „arterijose“, bet ir Žemgulio gatvėje. Kaip ir kiekvienos darbo dienos pabaigoje“, – informuoja skaitytojas.

Realaus laiko informacija apie eismo sąlygas Kaune skelbiama čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA