Chaosas Kauno vakcinacijos centre: riksmai, keturguba eilė ir rekomendacijų nesilaikymas – Kas vyksta Kaune

Chaosas Kauno vakcinacijos centre: riksmai, keturguba eilė ir rekomendacijų nesilaikymas

Masinė gyventojų vakcinacija nuo koronaviruso prasidėjo dar pirmadienį, tačiau chaosas prie vakcinacijos centro prieigų tęsiasi ir šiandien. Nesivadovaudami trumpąją žinute, kurioje nurodytas tikslus atvykimo laikas, skiepo kauniečiai lūkuriuoja ilgoje eilėje, kuri trečiadienio rytą nusidriekė net iki Kovo 11-osios gatvės.

„Pasižiūrėkit, koks bardakas Kauno vakcinavimo centre… Absurdo teatras. Ir nesvarbu, kad turi konkretų laiką ir pan., į bendrą eilę ir viskas…“, – apmaudo neslėpė vaizdo medžiagą atsiuntęs kaunietis.

Tvarka prie Kauno ledo rūmų – vakcinacijos centro – skundžiasi ir dar viena skaitytoja.

Žmonių eilė prie vakcinacijos centro / Skaitytojo nuotr.

„Ar žinote, kokia eilė prie vakcinavimo centro? Saulėje, ištisai automobilių stovėjimo aikštelės, eilė tęsiasi ir Kovo 11-osios g. Keturguboje eilėje žmonės susigrūdę, vienas šalia kito. Dar vakar gavau SMS šiandien atvykti ne anksčiau kaip prieš 10 min. Prie įėjimo apsaugininkas su riksmais ir keiksmais dezinfekuoja rankas. Kam reikalingas paskirtas laikas, jei liepia eiti į eilės galą?“- piktinosi Kauno vakcinacijos centre trečiadienio rytą apsilankiusi kaunietė.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad panaši žmonių eilė prie Kauno ledo rūmų driekėsi ir vakar. Norintys pasiskiepyti nuo COVID-19 būriavosi ir Zapyškyje, čia vakar be išankstinės registracijos buvo skiepijami visi norintys.

Prašoma atvykti laiku

Gyventojų prašoma atvykti iki nurodyto vakcinacijos laiko likus bent 10 minučių ir su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Antros dozės datą ir laiką registracijos sistema nustato automatiškai, pagal vakcinų gamintojų ir Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) rekomenduojamus intervalus:

• „Comirnaty“ vakcinai – po 21 dienos;
• „Moderna“ – po 28 dienų;
• „Vaxzevria“ – po 12 savaičių.

Jeigu gyventojas negali atvykti nurodytu laiku, jis gali pasikeisti antros dozės datą ir laiką prisijungęs prie registracijos sistemos arba paskambinęs Karštosios linijos numeriu 1808.

Vakar paskiepyta beveik 30,6 tūkst. žmonių

Praėjusią parą pirmą skiepo dozę gavo 16 tūkst. 919 žmonių, antrą – 13 tūkst. 671, trečiadienį skelbia Statistikos departamentas.

Šalyje nuo COVID-19 pirma vakcinos doze paskiepyti 1 mln. 34 tūkst. 401 asmuo, abiem – 601 tūkst. 451.

Mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyta 52,4 proc. vyresnių nei 80-ies gyventojų, 66,7 proc. – 75–79 metų gyventojų, 68,6 proc. – 70–74 metų gyventojų ir 66,6 proc. – 65–69 metų gyventojų.

55–64 metų grupėje paskiepytųjų yra 51,6 proc., 45–54 metų grupėje – 43,9 proc., 35–44 metų grupėje – 40 proc., 25–34 metų grupėje – 26,7 proc. gyventojų. Jauniausiųjų grupėje paskiepyta 22 proc. žmonių.

Lietuvoje mažiausiai vieną skiepą nuo koronaviruso yra gavę 37 proc. žmonių.

Iš viso Lietuva yra gavusi 1 mln. 931 tūkst. 15 skiepų dozių, į vakcinavimo centrus pristatyta 1 mln. 897 tūkst. 365. Čia sunaudota 1 mln. 635 tūkst. 852 dozės.

Kol kas nepanaudota per 295 tūkst. dozių.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.