Baltarusijos prokuratūra prašo apklausti V. Adamkų - brėžia ryšius su SS - Kas vyksta Kaune

Baltarusijos prokuratūra prašo apklausti V. Adamkų – brėžia ryšius su SS papildyta V. Adamkaus komentaru

BNS 2021/06/02 13:40
DELFI nuotr.

Baltarusijos generalinė prokuratūra trečiadienį pateikė prašymą Lietuvos prokurorams apklausti buvusį prezidentą Valdą Adamkų kaip liudininką tiriant bylą dėl „Baltarusijos gyventojų genocido“ per Antrąjį pasaulinį karą.

„Jis – liudininkas, nes esama informacijos, kad jis buvo „Minsko skerdiko“ patikėtinis“, – žurnalistams sakė Generalinės prokuratūros valdybos vyriausiasis prokuroras Eduardas Skuratas.

Jis turėjo omenyje Antaną Impulevičių, kurio vadovaujamas nacių SS pavaldus pagalbinės policijos batalionas per karą vykdė baudžiamąsias operacijas Baltarusijos teritorijoje.

„Prašome apklausti jį buvimo vietoje“, – nurodė E. Skuratas.

Anot pareigūno, 1944 metais V. Adamkus ėjo pareigas, atitinkančias padėjėjo pareigybę. „Šiuo metu turime liudijimų apie 1944 metus. Galbūt bus nustatyta kitų duomenų.“

E. Skuratas pridūrė, kad Baltarusijos tyrėjai tikrina, ar V. Adamkus yra kaip nors susijęs su baudėjų bataliono veikla.

Papildyta 14.58 val.

V. Adamkus: tai formali provokacija

Kadenciją baigęs prezidentas V. Adamkus trečiadienį nesąmone pavadino Baltarusijos teisėsaugos įtarimus dėl jo vaidmens dalyvavus baltarusių genocide. „Tai yra nesąmonė“, – BNS sakė prezidentas.

„Aš net nežinau, kad tokios organizacijos iš viso egzistavo, neturiu nuovokos, ką jos darė ir kas tie žmonės. Pirmą kartą girdžiu“, – kalbėjo V. Adamkus.

Jis Baltarusijos teisėsaugos veiksmus pavadino „kvailu bandymu nukreipti dėmesį nuo baltarusių laisvės kovos“.

„Manau, kad tai absoliučiai nėra noras ką nors išsiaiškinti, o tiesiog yra formali provokacija įtraukiant daugiau žmonių į jų vidines problemas“, – sakė kadenciją baigęs prezidentas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA