Ateinanti vasara atneša didesnes kainas kurortuose: kas brangsta atvykstantiems? – Kas vyksta Kaune

Ateinanti vasara atneša didesnes kainas kurortuose: kas brangsta atvykstantiems? 80 proc. viešbučių vasarai jau rezervuoti

delfi.lt / Raminta Rakauskė 2021/05/30 11:54
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Susiruošusiems atostogų Lietuvos kurortuose netrukus teks plačiau atverti pinigines. Artėjanti vasaros pradžia atneša ir didesnes „Smiltynės perkėlos“ keltų bilietų kainas bei brangstantį įvažiavimą į Neringą. Neringos turizmo ir informacijos centro atstovai sako, kad verslininkai sezonui jau pasirengę ir laukia atvykstančių svečių, nors, kaip teigia, apie 80 proc. viešbučių vasarai jau rezervuoti.

Keltai brangs

Iki kalendorinės vasaros pradžios likus vos dienai, skelbiama apie kai kuriuos kainų pokyčius, kurie laukia Kuršių Nerijoje atostogauti susiruošusių gyventojų.

Nuo birželio 1-osios čia keičiasi „Smiltynės perkėlos“ keltų bilietų kainos.

Iki šiol už kelto bilietą keleiviai mokėję po 1 Eur, dabar mokės 1,1 Eur, o lengvojo automobilio perkėlimas kainuos 0,30 Eur daugiau ir brangs nuo 12,7 iki 13 Eur.

Kaina didės ir į kitą Kuršių marių krantą norintiems persikelti su mopedu ar motociklu. Jiems bilietas brangs 0,2 Eur, nuo 5 iki 5,2 Eur.

Perkėlimas autobusu iki 5 tonų nuo vasaros kainuos 26 Eur, daugiau nei 5 tonų – 41.70 Eur, krovininiu automobiliu nuo 3.5 iki 12 tonų – 30 Eur, daugiau nei 12 tonų – 41.70 Eur.

Kaip buvo aiškinama, kainos keičiamos remiantis AB „Smiltynės perkėlos“ didžiausio tarifo (pajamų) perskaičiavimu. Didžiausias tarifas buvo paskaičiuotas ir patvirtintas Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos posėdyje.

Smiltynės perkėla / DELFI nuotr.

Įvažiavimas į Neringą – 30 Eur

Nuo birželio 1-osios keisis ir įvažiavimo į Neringą įkainiai.

Neringos savivaldybės administracijos viešųjų ryšių specialistė Lina Pusvaškytė informavo, kad vietinė rinkliava nuo 10 Eur lengvajam automobiliui nuo birželio 1-osios didės iki 30 Eur.

„Už elektrines transporto priemones šio mokesčio mokėti nereikia.

Vasaros sezono vietinės rinkliavos dydis lengvajam automobiliui išlieka toks pats kaip ir pernai“, – sakė ji.

Tiesa, autobusui iki 30 vietų įvažiavimo kaina nesikeičia ir išlieka ta pati – 20 Eur, tačiau nuo birželio 1-osios keičiasi kemperio įvažiavimo kaina.

Ji nuo 20 Eur kyla iki 30 Eur.

Viešbučiai brango, rezervuota apie 80 proc.

Neringos turizmo ir informacijos centro direktoriaus pavaduotoja Angelina Ivanova tikino, kad pirminėmis prognozėmis, nepaisant brangimų, vasaros sezonas Neringoje nusimato intensyvus, o šiandien jau yra rezervuota apie 80 proc. apgyvendinimo vietų.

„Didžiuosiuose kurorto viešbučiuose užimtumas siekia apie 80 proc. Rezervacijų, liepos, rugpjūčio mėn., kol kas neatšaukia ir svečiai iš užsienio, kelionių agentūros, tačiau apgyvendinimo įstaigos orientuotos į vietinį svečią džiaugiasi beveik šimtaprocentiniu užimtumu.

Žinoma, kambarių rasti tikrai dar galima, ypač, naujuose arba atsinaujinusiuose viešbučiuose, tokiuose kaip „Spa Nida“, „Nidos banga“, kurie rezervacines sistemas atidarė visai neseniai“, – kalbėjo ji.

A.Ivanova skaičiavo, kad šiemet vidutinė kambario kaina dviem asmenims parai sieks nuo 110 iki 250 Eur su pusryčiais.

„Nemažai užsakymų šiam sezonui turi ir privačias apgyvendinimo paslaugas teikiantys Neringos verslininkai – buto 4 asmenų šeimai kaina siekia nuo 100 iki 200 Eur parai.

„Bendrai pastebima, jog apgyvendinimo paslaugų kainos šiek tiek pabrango, lyginant su praėjusiais metais.

Dėl saugumo, apgyvendinimo įstaigos vadovaujasi SAM pateiktais reikalavimais“, – komentavo Neringos turizmo ir informacijos centro direktoriaus pavaduotoja.

Neringa / „Kas vyksta Kaune“ nuotr.

Palangoje – automobilių stovėjimo rinkliava

Nuo gegužės 15-osios dalyje Palangos miesto gatvių taip pat yra renkama vietinė rinkliava už automobilių stovėjimą. Mokestis bus renkamas iki rugsėjo 15 dienos.

Teigiama, kad Palangos miesto teritorija yra padalinta į tris dalis: žalią, raudoną ir geltonąją zonas.

Žaliojoje zonoje rinkliavos dydis – 2 Eur už valandą, 1 Eur – už pusę valandos. Raudonojoje zonoje rinkliavos dydis – 1,2 Eur už valandą, 0,6 Eur už pusę valandos.
Geltonojoje zonoje rinkliavos dydis – 0,6 Eur už valandą, 0,3 Eur už pusę valandos.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.