Š. Jasikevičius su „Barcelona“ – Eurolygos vicečempionas | Kas vyksta Kaune

Š. Jasikevičius su „Barcelona“ – Eurolygos vicečempionas

delfi.lt 2021/05/30 23:46
„FC Barcelona Basket“ „Facebook“ puslapio nuotr.

Sekmadienio vakarą Vokietijos Kelno mieste įvyko svarbiausias Europos krepšinio mūšis – Eurolygos turnyro finale susitiko Stambulo „Anadolu Efes“ ir Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“. Po įnirtingo mūšio Šaras istoriniu pasiekimu karjeros dosjė nepapildė – katalonai nusileido pirmą kartą titulą iškovojusiai Turkijos ekipai rezultatu 81:86.

Komandų starto penketai:

„Barcelona“: Nickas Calathesas, Cory Higginsas, Victoras Claveras, Nikola Mirotičius, Brandonas Daviesas.

„Anadolu Efes“: Shane’as Larkinas, Vasilje Micičius, Krunoslavas Simonas, Chrisas Singletonas, Sertačas Šanli.

Sustikimą pradėjo antruoju šansu pelnyti Clavero taškai, o po keletos akimirkų įspūdingu dėjimu iš viršaus pasižymėjo Daviesas, tačiau „Anadolu Efes“ atsakė dviem Micičiaus rezultatyviais perdavimais vidurio puolėjo Šanli dvitaškiams. Įsibėgėjęs Stambulo klubo vidurio puolėjas po kelių atakų pridėjo dar du taškus su varžovo pražanga ir, pelnęs pirmuosius 7 komandos taškus, išvedė į priekš Turkijos atstovus.

Įpusėjus pirmajam ketvirčiui katalonus į priekį išvedė po dar vieno puolime atkovoto kamuolio taškus su pražanga pelnęs Daviesas, po mažiau nei minutės pridėjęs dar vieną dvitaškį ir padidinęs komandos pranašumą iki 11:8. Turkai atsakė greitame puolime Simono pelnytais taškais iš po krepšio, bet 8 taškus kėlinuko pradžioje pelnęs Šanli tuomet užsidirbo antrąją asmeninę pražangą ir paliko aikštę, vietą joje užleisdamas Bryantui Dunstonui.

Išspręsti Davieso keliamų problemų nepavyko ir atsarginiam Stambulo komandos aukštaūgiui. Užsivedęs amerikietis jau pirmame kėlinuke surinko 10 taškų ir 5 atkovotus kamuolius. Finalo įtampa atsispindėjo ir strategų emocijose – tiek Jasikevičius, tiek Erginas Atamanas jau pirmame ketvirtyje sugebėjo užsidirbti po techninę pražangą.

„Barcelonos“ puolimo lyderio estafetę iš antrą pražangą gavusio Davieso kėlinuko pabaigoje perėmė Kyle’as Kuričius. Keturi paeiliui gynėjo pelnyti taškai leido katalonams iš pirmojo ketvirčio išsinešti 7 taškų persvarą – 22:15. Geriausia gynyba reguliariajame sezone pasižymėję Jasikevičiaus auklėtiniai pirmame kėlinuke varžovų lyderiams Larkinui ir Micičiui teleido pelnyti vos 3 taškus.

Antrąjį ketvirtį „Barcelona“ pradėjo gera gynyba bei jos įkvėptu greitu puolimu. Po Leandro Bolmaro dvitaškio su pražanga Šaro ekipa pirmąsyk įgavo dviženklę persvarą – 25:15. Turkijos krepšininkai nesutriko ir sugebėjo susitelkti bei atsakyti 7 be atsako pelnytų taškų atkarpa, kurią vainikavo taiklus gimtajame Kelno mieste rungtyniavusio vokiečio Tiboro Pleisso tritaškis.

Kėlinukui įpusėjus abi komandos savo taškus rinko beveik išimtinai nuo baudų metimo linijos. Sėkmingai medžioti varžovų pražangas ėmėsi Larkinas, savo septintuoju taikliu baudos metimu išvedęs į priekį „Anadolu Efes“ – 29:30. „Barcelonai“ sustojus puolime varžovai ėmėsi didinti savo atotrūkį. Sudėtingą dvitaškį metimu nuo lentos paskutinę atakos sekundę „Anadolu Efes“ į priekį truktelėjo Micičius, o dar du baudų metimus pridėjęs Larkinas padidino skirtumą iki 29:35.

Apsukų nemažinę turkai netrukus atsiplėšė 7 taškų skirtumu, tačiau paskutinę kėlinuko minutę itin svarbų tritaškį „Barcelonai“ pataikė Kuričius. Paskutinėmis kėlinuko sekundėmis snaiperis pridėjo ir du baudų metimus – 36:38, o ketvirtį užbaigė dar vieną tašką „Anadolu Efes“ tuo pačiu būdu pridėjęs Beaubois.

Po ilgosios pertraukos apie save priminė reguliariojo Eurolygos sezono MVP Micičius, dviem aštriais prasiveržimais padidinęs Stambulo komandos persvarą, o po skirtumą iki 7 taškų padidinusio Larkino dvitaškio Jasikevičius buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Pasitikėjimą savimi atgavęs Stambulo gynėjų duetas ėmėsi daužyti „Barcelonos“ gynybą į šipulius. Po Micičiaus tritaškio su pražanga ir Larkino tolimo šūvio „Anadolu Efes“ susikrovė jau 11 taškų persvarą.

„Barcelonos“ puolimą ant savo pečių traukti ėmėsi Higginsas, tačiau iki pat trečiojo kėlinuko pabaigos Stambulo krepšininkai išlaikė ties dešimties taškų riba balansavusį pranašumą.

Lemiamą ketvirtį kiek sėkmingiau pradėjo Jasikevičiaus auklėtiniai, po Leandro Bolmaro metimo sumažinę savo deficitą iki 62:65. Sėkmingą atkarpą katalonai pratęsė iki pat ketvirtojo kėlinuko vidurio. Varžovų puolimą vėl pristabdę Ispanijos atstovai iki ketvirčio vidurio spurtavo 11:4 ir likus kiek daugiau nei penkioms minutėms išlygino rezultatą – 69:69.

Krepšinio trileriui artėjant prie kulminacijos iniciatyvos „Anadolu Efes“ komandoje vėl ėmėsi Larkino ir Micičiaus tandemas. Abu krepšininkai pasižymėjo sudėtingais metimais po prasiveržimų ir likus mažiau nei trims minutėms suteikė turkams persvarą 74:79. Dar vienu įspūdingu prasiveržimu pasižymėjęs Micičius priartino „Anadolu Efes“ prie pergalės, kurią įtvirtino netaiklūs Kuričiaus ir Mirotičiaus tritaškiai – turkai tapo Eurolygos čempionais rezultatu 81:86.

„Barcelona“: Cory Higginsas 23 (4/6 trit., 7/7 baud.), Kyle’as Kuričius 18 (2/7 trit.), Brandonas Daviesas 17 (11 atk.kam.), Nikola Mirotičius 11 (3/7 dvit., 1/5 trit., 2/4 baud., 9 atk.kam.), Leandro Bolmaro 7, Victoras Claveras ir Alexas Abrinesas po 2, Pau Gasolis 1 taškas.

„Anadolu Efes“: Vasilje Micičius 25 (6/10 dvit., 2/4 trit., 7/8 baud., 5 rez.perd., 3 per.kam.), Shane’as Larkinas 21 (12/12 baud.), Sertačas Šanli 12, Adrienas Moermanas ir Bryantas Dunstonas po 6, Tiboras Pleissas 5, Krunoslavas Simonas ir Chrisas Singletonas po 4, Rodrigue’as Beaubois 3 taškai.

Po rungtynių naudingiausiu finalo ketverto krepšininku buvo pripažintas po sezono veikiausiai į NBA lygą persikelsiantis Micičius.

„Anadolu Efes“ triumfas tapo istoriniu Turkijos krepšinio trenerių mokyklos bei Ergino Atamano pasiekimu – iki šiol nė vienam šios šalies vyriausiajam treneriui nebuvo tekę kelti į viršų Eurolygos nugalėtojų trofėjaus.

Tiek Atamanas, tiek ir visi „Anadolu Efes“ krepšininkai Eurolygos čempionais tapo pirmą kartą savo karjerose. Pastarasis atvejis, kai klubas laimėjo Eurolygą savo sudėtyje neturėdamas praeityje jos čempionais tapusių krepšininkų ar trenerių, buvo užfiksuotas 1999-ais, kai turnyre triumfavo Jono Kazlausko treniruotas Kauno „Žalgiris“.

Į Prancūzijos krepšinio istoriją savo pavardę auksinėmis raidėmis įrašė Rodrigue’as Beaubois. Stambulo komandos gynėjas tapo pirmuoju savo šalies krepšininku, tapusiu tiek Eurolygos, tiek NBA čempionu. Pastarojoje lygoje Beaubois triumfavo 2011-ais metais, atstovaudamas Dalaso „Mavericks“ klubui.