Kilni narų iniciatyva: savanoriškai švarino Kauno marių pakrantę – Kas vyksta Kaune

Kilni narų iniciatyva: savanoriškai švarino Kauno marių pakrantę Nustebino netikėti radiniai

Sekmadienį narai rinkosi švarinti Kauno marių./ Koliažas.

Sekmadienį narų klubas „Diff Divers“ paskyrė geram darbui – savanoriškos akcijos metu narai švarino Kauno marių pakrantę. Per pusdienį buvo surinkta keli maišai radinių ant kranto ir vandenyje: maisto pakuočių, butelių, skardinių, laikrodžių, meškerių, brakonierių bučių, padangų, irklų, vandenyje rastas net suoliukas ir nešiojamas įkroviklis (vadinamasis „powerbank“).

Prieš kelerius metus veiklą pradėjusio narų klubo „Diff Divers“ vadovas naras Žigimantas Anužis pasakojo, kad savanorišką akciją jie sumąstė siekdami ką nors gero nuveikti Kauno labui, o kartu prieš prasidedant maudynių sezonui pagražinti populiarios Kauno maudimvietės aplinką.

Narai švarina Kauno marias ./ R. Poderio nuotr.

Kauno marias valė pirmą kartą

Narų būrys iš Kauno marių svetimkūnius rinko pirmą kartą. Jų žiniomis, tokia akcija šioje vietoje vykdyta pirmą kartą. „Kauno marias pasirinkome dėl užterštumo. Be to, narai čia mažai nardo, nebent vykdo darbus pagal iškvietimą: kai žmonės netyčia paskandina dronus, valtis, telefonus, variklius ir pan. Matomumas mariose labai prastas: siekia vos pusmetrį. Jei 1-2 metrų gylyje renki šiukšles, reikalingas net prožektorius, o mes panirome ir į 5-6 metrų gylį“, – pasakojo Ž. Anužis.

Akcijos dalyviai./ R. Poderio nuotr.

Akcijos tikslas – surinkti šiukšles, kad jos neterštų aplinkos, nesužeistų žmonių. „Vandeny ne vieta dūlėti plastikiniams ar stikliniams buteliams, padangoms“, – kalbėjo Ž. Anužis. Krante narams talkino artimieji, taip pat nusprendę prisidėti prie švaros akcijos.

Anot pašnekovo, netikėčiausias radinys marių dugne – suolas su ketaus kojomis. „Veikiausiai čia dūla dar nuo tarybinių laikų. Sunkus, keturiese tempėm. Radome ir nemažai padangų, tris brakonierių bučius, beje, juose rastas žuvis iškart paleidome. Nustebino ir nešiojamas įkroviklis, kuris iš pradžių panašėjo į bombą. Įkroviklį aptikome prieplaukos krante. Iš viso pririnkome apie du kubus šiukšlių. Kauno marios išvalytos neblogai“, – pažymėjo narų klubo vadovas Ž. Anužis.

Iš vandens ištrauktas šiukšles išvežė „Kauno švaros“ darbuotojai.

Narų pasiruošimas./ R. Poderio nuotr.

Surenka, kur bebūtų

Narų klubo vadovas pasakojo, kad kituose aplink Kauną esančiuose vandens telkiniuose narai dažnai lankosi ir per treniruotes pastebėtas šiukšles visad surenka.

„Vaišvydavos karjere vyksta narų mokymai, mokome naujus narus, organizuojame pažintinius nėrimus. Grįžtame ne tuščiomis – pasiimame rastus tuščius butelius ar kitas ne vietoje kažkieno išmestas šiukšles. Šiandien Vaišvydavos karjeras beveik idealiai švarus“, – džiaugėsi Ž. Anužis.

Narų radinys Kauno mariose./ R. Poderio nuotr.

Jo manymu, žmonės vis labiau sąmoningėja, tampa kultūringesni, lankytinose vietose jau nebestyro kalnai šiukšlių, nors, karts nuo karto, pasitaiko ir nemalonių išimčių.

,,Po žiemos grįžome į Vaišvydavą, pastebėjome, kad ant kranto buvo vakarėlis: mėtėsi sudaužyti stiklai.

Narams ant kranto talkino šeimos nariai, tarp jų ir mažieji./ R. Poderio nuotr.

Surinkome, juk ir vaikai ten laksto – kojas susipjaustytų. Vieni žmonės supranta, kad šiukšlinti negalima, reikia susitvarkyti. Deja, atsiranda ir nenaudėlių, kurie prišiukšlina ir išvažiuoja. Liūdna dėl to…“, – kalbėjo narų klubo „Diff Divers“ vadovas Žigimantas Anužis ir pridūrė: „Mūsų patirtis rodo, kad žmonės mėgsta atsikratyti kai kurių daiktų vandens telkiniuose, bet nepagalvoja, kad vieną dieną ten gali atplaukti narai ir slapčia išmestus daiktus surasti.“

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
VERSLAS
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA