Kilni narų iniciatyva: savanoriškai švarino Kauno marių pakrantę – Kas vyksta Kaune

Kilni narų iniciatyva: savanoriškai švarino Kauno marių pakrantę Nustebino netikėti radiniai

Sekmadienį narai rinkosi švarinti Kauno marių./ Koliažas.

Sekmadienį narų klubas „Diff Divers“ paskyrė geram darbui – savanoriškos akcijos metu narai švarino Kauno marių pakrantę. Per pusdienį buvo surinkta keli maišai radinių ant kranto ir vandenyje: maisto pakuočių, butelių, skardinių, laikrodžių, meškerių, brakonierių bučių, padangų, irklų, vandenyje rastas net suoliukas ir nešiojamas įkroviklis (vadinamasis „powerbank“).

Prieš kelerius metus veiklą pradėjusio narų klubo „Diff Divers“ vadovas naras Žigimantas Anužis pasakojo, kad savanorišką akciją jie sumąstė siekdami ką nors gero nuveikti Kauno labui, o kartu prieš prasidedant maudynių sezonui pagražinti populiarios Kauno maudimvietės aplinką.

Narai švarina Kauno marias ./ R. Poderio nuotr.

Kauno marias valė pirmą kartą

Narų būrys iš Kauno marių svetimkūnius rinko pirmą kartą. Jų žiniomis, tokia akcija šioje vietoje vykdyta pirmą kartą. „Kauno marias pasirinkome dėl užterštumo. Be to, narai čia mažai nardo, nebent vykdo darbus pagal iškvietimą: kai žmonės netyčia paskandina dronus, valtis, telefonus, variklius ir pan. Matomumas mariose labai prastas: siekia vos pusmetrį. Jei 1-2 metrų gylyje renki šiukšles, reikalingas net prožektorius, o mes panirome ir į 5-6 metrų gylį“, – pasakojo Ž. Anužis.

Akcijos dalyviai./ R. Poderio nuotr.

Akcijos tikslas – surinkti šiukšles, kad jos neterštų aplinkos, nesužeistų žmonių. „Vandeny ne vieta dūlėti plastikiniams ar stikliniams buteliams, padangoms“, – kalbėjo Ž. Anužis. Krante narams talkino artimieji, taip pat nusprendę prisidėti prie švaros akcijos.

Anot pašnekovo, netikėčiausias radinys marių dugne – suolas su ketaus kojomis. „Veikiausiai čia dūla dar nuo tarybinių laikų. Sunkus, keturiese tempėm. Radome ir nemažai padangų, tris brakonierių bučius, beje, juose rastas žuvis iškart paleidome. Nustebino ir nešiojamas įkroviklis, kuris iš pradžių panašėjo į bombą. Įkroviklį aptikome prieplaukos krante. Iš viso pririnkome apie du kubus šiukšlių. Kauno marios išvalytos neblogai“, – pažymėjo narų klubo vadovas Ž. Anužis.

Iš vandens ištrauktas šiukšles išvežė „Kauno švaros“ darbuotojai.

Narų pasiruošimas./ R. Poderio nuotr.

Surenka, kur bebūtų

Narų klubo vadovas pasakojo, kad kituose aplink Kauną esančiuose vandens telkiniuose narai dažnai lankosi ir per treniruotes pastebėtas šiukšles visad surenka.

„Vaišvydavos karjere vyksta narų mokymai, mokome naujus narus, organizuojame pažintinius nėrimus. Grįžtame ne tuščiomis – pasiimame rastus tuščius butelius ar kitas ne vietoje kažkieno išmestas šiukšles. Šiandien Vaišvydavos karjeras beveik idealiai švarus“, – džiaugėsi Ž. Anužis.

Narų radinys Kauno mariose./ R. Poderio nuotr.

Jo manymu, žmonės vis labiau sąmoningėja, tampa kultūringesni, lankytinose vietose jau nebestyro kalnai šiukšlių, nors, karts nuo karto, pasitaiko ir nemalonių išimčių.

,,Po žiemos grįžome į Vaišvydavą, pastebėjome, kad ant kranto buvo vakarėlis: mėtėsi sudaužyti stiklai.

Narams ant kranto talkino šeimos nariai, tarp jų ir mažieji./ R. Poderio nuotr.

Surinkome, juk ir vaikai ten laksto – kojas susipjaustytų. Vieni žmonės supranta, kad šiukšlinti negalima, reikia susitvarkyti. Deja, atsiranda ir nenaudėlių, kurie prišiukšlina ir išvažiuoja. Liūdna dėl to…“, – kalbėjo narų klubo „Diff Divers“ vadovas Žigimantas Anužis ir pridūrė: „Mūsų patirtis rodo, kad žmonės mėgsta atsikratyti kai kurių daiktų vandens telkiniuose, bet nepagalvoja, kad vieną dieną ten gali atplaukti narai ir slapčia išmestus daiktus surasti.“

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.