Populiariausių politikų penketuke – ir V. Matijošaitis – Kas vyksta Kaune

Populiariausių politikų penketuke – ir V. Matijošaitis G. Nausėdos situaciją sieja su „Didžiuoju šeimos gynimo maršu“

BNS 2021/05/29 10:21
DELFI nuotr. / "Kas vyksta Kaune" montažas

Naujai išrinkta socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė pakilo į antrą vietą populiariausių šalies politikų reitinge, atsilikdama tik nuo prezidento Gitano Nausėdos, rodo dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu atlikta bendrovės „Vilmorus“ apklausa.

V. Blinkevičiūtės teigiamų vertinimų dalis gegužę siekė 49,7 proc. Tuo metu populiariausiu politiku liekančio G. Nausėdos reitingas pakilo iki 61,4 proc. (balandį buvo 53,8 proc.).

„Vilmorus“ vadovas Vladas Gaidys portalui lrytas.lt sakė, kad G. Nausėdos reitingas šį mėnesį galėjo pakilti ir dėl jo pasakytos kalbos „Didžiajame šeimos gynimo marše“, kadangi kitos apklausos rodo, jog „didelė visuomenės dalis yra už vadinamąją tradicinę šeimą, kartu kritiškai vertina tos pačios lyties asmenų partnerystę“.

Tuo metu ar V. Blinkevičiūtė tarp populiariausių šalies politikų išsilaikys ilgiau, parodys tolesnis politikės elgesys, pavyzdžiui, ar ji liks Europos Parlamente, ar grįš į nacionalinę politiką, svarstė sociologas.

Trečioje populiariausių Lietuvos politikų reitingo vietoje gegužę buvo Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, kurią šį mėnesį iš antros vietos išstūmė V. Blinkevičiūtė. Palankiai parlamento pirmininkę vertina 44,1 proc. apklaustųjų (balandį – 45,6 proc.).

Ketvirtoje vietoje atsidūrė premjerė Ingrida Šimonytė, kurios teigiamų vertinimų rodiklis sumažėjo nuo 42,6 proc. iki 40,4 proc., penktas – Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, palankiai įvertintas 40,1 proc. apklaustųjų (populiarumas per mėnesį beveik nepakito).

Vilniaus merą Remigijų Šimašių teigiamai įvertino 35,2 proc., vidaus reikalų ministrę Agnę Bilotaitę – 34,9 proc., krašto apsaugos ministrą Arvydą Anušauską – 34,1 proc., sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį – 33,8 proc.

Opozicinių „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio reitingas per mėnesį padidėjo iki 26,3 proc., valdančiųjų konservatorių pirmininko, užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio – sumažėjo iki 26,2 proc., Laisvės partijos lyderės, ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės – krito iki 18,4 proc.

Paprašyti įvardinti geriausiai jų interesams atstovaujantį visuomenės veikėją respondentai dažniausiai įvardijo prezidentą G. Nausėdą – 13,1 proc., antroje vietoje – premjerę I. Šimonytę (9,6 proc.).

6,6 proc. apklaustųjų kaip geriausiai jų interesus atstovaujantį politiką nurodė V. Blinkevičiūtę, 5 proc. – R. Karbauskį ir buvusį premjerą Saulių Skvernelį, 4,6 proc. – V. Čmilytę-Nielsen, 3,6 proc. – G. Landsbergį.

Reprezentatyvią gyventojų apklausą „Vilmorus“ laikraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu atliko gegužės 11-21 dienomis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.