Pasižvalgymai nuo Milikonių kalno: atsiveria neaprėpiami miesto toliai – Kas vyksta Kaune

Pasižvalgymai nuo Milikonių kalno: atsiveria neaprėpiami miesto toliai

Milikonių apžvalgos aikštelė
Milikonių apžvalgos aikštelė

Kviečiame apsilankyti Milikonių kalno apžvalgos aikštelėje, joje galėsite apžvelgti Vilijampolės, Žaliakalnio bei Senamiesčio tolius. Panorama nuo Milikonių kalno pakeri ne tik dieną, bet ir naktį, kai sutemose įsižiebia miesto žiburiai.

Milikonių kalno apžvalgos aikštelė įrengta 2004 metais, čia yra suoliukai prisėsti, plati aikštelė pasižvalgyti, tad patogu pakeisti žiūros taškus.

Aikštelės viduryje išvysite 7,2 m aukščio obeliską „Perkūno žirgai“ (skulpt. Vytautas Kašuba). Tai dviejų į skirtingas puses žiūrinčių žirgų galvų bei juos laikančio dievo Perkūno kompozicija. Skulptūros šonuose matyti Kauno ir Klaipėdos miestų herbai.

Milikonių apžvalgos aikštelė
Milkonių kalno apžvalgos aikštelė/ R. Tenio nuotr.

Šis paminklas buvo sukurtas dar tarpukariu (1939 m.), jis įamžino Žemaičių plento tiesimą 1933-1938 metais. Plentas sujungė tuometinę Lietuvos laikinąją sostinę su uostamiesčiu. Ant Milikonių kalno atžymėta, kad nuo Kauno iki Klaipėdos yra 220 kilometrų. Ant paminklo yra tą bylojantis užrašas: „Žemaičių plentas Kaunas–Klaipėda 220 km 1933–1938” (šrifto kompozicijos aut. dail. Telesforas Kulakauskas).

Atidarinėjant šį paminklą dalyvavo net pats valstybės prezidentas Antanas Smetona.

Beje, įrenginėjant apžvalgos aikštelę, šis paminklas buvo patrauktas toliau nuo gatvės. Vykdant perkėlimo darbus buvo rastas dėklas su žalvarine kapsule, o joje – 1938 m. plento statybos darbų užbaigimo aktas bei 21 moneta, dauguma nukaldintos tarpukariu.

Milikonių apžvalgos aikštelė
Atsiveria nuostabi panorama/ R. Tenio nuotr.

Šilainius su Vilijampole jungiančio Milikonių kalno apžvalgos aikštelė yra aukščiausia Žemaičių plento vieta.

Šalia aikštelės yra Žemalės gatvė, kurioje, kaip kovo mėnesį informavo Kultūros paveldo departamentas, vykdant statybos darbus ten neplanuotai atkasti skliautinių mūrinių rūsių likučiai. ,,Įvertinus mūro struktūrą bei datavus šalia rastus archeologinius radinius – koklio fragmentą, puodynės šukes, stikliuko gėrimui gerti šukę, grindų plytelę, čerpių šukes – darome prielaidą, kad tai gali būti XVII a. antros pusės pastato rūsiai. Labai tikėtina, kad šioje vietoje stovėjo vienas iš Kauno užmiesčio dvarų“, – tuomet teigė KPD Kauno skyriaus vyriausiasis specialistas Andrius Liakas.

Šalia Milikonių apžvalgos aikštelės, Žemalės gatvėje, kovo mėnesį buvo rasta, kaip manoma, XVII a. antros pusės pastato rūsiai. Manoma, kad čia stovėjo užmiesčio dvaras. Jei būtų išlikęs iki šių dienų – nuo apžvalgos aikštelės žvelgtume ir į jį./ Kultūros paveldo departamento Kauno sk. nuotr.

Šalia apžvalgos aikštelės 2014-2017 m. veikė kauniečių pamėgta kavinė „Viva Kaunas“ (Tvėrių g. 23), kurioje ne tik vyko draugų susitikimai, pasimatymai, bet ir švęstos šeimos šventės ir pan. 2019 m. apleista kavinė buvo nugriauta.

Iš kavinės atsiverdavo dar puikesni vaizdai, nes ji turėjo įspūdingą lauko terasą ir net teleskopą. Manoma, kad buvusioje jos vietoje po kurio laiko atsivers visuomenės reikmėms skirtas statinys, galbūt turizmo paviljonas.

Milikonių apžvalgos aikštelė
Įsižiūrėjus matyti net Senamiesčio bokštai/ R. Tenio nuotr.

Milikonių kalno apžvalgos aikštelė yra puiki vieta susitikti su seniai matytais bičiuliais, užkąsti (netoliese yra užkandinių), stabtelėti keliaujant dviračiu ar pėsčiomis, o taip pat ištarti lemtingus žodžius mylimam žmogui.

Keliaujant gatve pro aikštelę išvysite 3,5 m aukščio atraminę sieną, ant kurios yra dvi rodyklės, su miestų nuorodomis: ⇐Klaipėda ir Kaunas⇒. Į aikštelę pateksite laipteliais iš trijų pusių. Šalia įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, tad patogu atvykti su keturratėmis transporto priemonėmis.

Į apžvalgos aikštelę pateksite ir viešuoju transportu, prie pat čia veža: 17, 17G, 23, 34G, 35, 39, 40, 54, 57G autobusai. Reikia išlipti stotelėje „Milikoniai“.

Norintieji tęsti kelionę po Kauną kviečiami užsukti į netoliese esančią Kauno Šventosios Dvasios (Šilainių) bažnyčią (už 0,2 km) ar į į Kauno tvirtovės VIII fortą (už 0,7 km).

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.