Kaunietis įamžino automobilio ir dviračio susidūrimą: negi smagiau laižytis žaizdas? - Kas vyksta Kaune

Kaunietis įamžino automobilio ir dviračio susidūrimą: negi smagiau laižytis žaizdas?

Ketvirtadienį „Kas vyksta Kaune“ redakcija sulaukė vaizdo įrašo, kuriame įamžintas automobilio ir dviratininko susidūrimas. Dideliu greičiu dviračių taku atskriejusio dviratininko automobilio vairuotojas nė nepastebėjo.

„Norisi įspėti dviratininkus, nelėkit, dairykitės, jei jau nenulipi nuo dviračio, tai bent pristabdyk ir įsitikink, kad praleidžia. Negi smagiau laižytis žaizdas?“ – komentavo vaizdo įrašą atsiuntęs skaitytojas.

Kaip tegiė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato budintis pareigūnas, gegužės 25 dieną, 17.26 val. buvo gautas pranešimas, kad Zanavykų g. ir Savanorių pr. gatvių sankirtoje susidūrė lengvasis automobilis ir per perėją važiavęs dviratininkas. Anot pareigūno, dviratininkas iš įvykio vietos pabėgo ir iki šiol nėra surastas.

Kaip matyti vaizdo įraše, dviratininkas reguliuojamą pėsčiųjų perėją kirto degant žaliam šviesoforo signalui, tačiau nenulipęs nuo transporto priemonės.

Remiantis Kelių eismo taisyklėmis, dviračių vairuotojams draudžiama kirsti važiuojamąją dalį važiuojant pėsčiųjų perėjomis. Norint kirsti važiuojamąją dalį pasinaudojant pėsčiųjų perėja – privaloma nulipti nuo dviračio ir jį persivesti.

Dažnai dviračių vairuotojams kyla neaiškumų dėl važiavimo per reguliuojamas pėsčiųjų perėjas – jomis važiuoti taip pat draudžiama. Reguliuojamų pėsčiųjų perėjų ir dviračių tako ženklinimas yra labai panašus, tačiau jį reikia atskirti:

Dvi lygiagrečios linijos, sudarytos iš stačiakampių, žymi pėsčiųjų perėją, kurioje eismas reguliuojamas šviesoforu. Tokioje vietoje kirsti važiuojamąją dalį vairuojant dviratį – draudžiama, privaloma nulipti ir jį persivesti.

Dvi lygiagrečios linijos, sudarytos iš kvadratų, žymi vietą, kur dviračių takas, dviračių juosta kerta važiuojamąją dalį, arba žymi dviračių juostos dalį važiuojamojoje dalyje . Tokioje vietoje, galima dviračiu kirsti važiuojamąją dalį nenulipant nuo jo.

Visgi, dviračio vairuotojas, artėdamas prie vietos, kur reikia kirsti važiuojamąją dalį, visais atvejais privalo sumažinti važiavimo greitį ir gali tęsti judėjimą tik įsitikinęs, kad važiuoti saugu ir nebus trukdoma kitiems eismo dalyviams.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA