Tris dienas pas Kauno klinikų gydytojus negalinti užsiregistruoti kaunietė: žmonės nėra kvaili – Kas vyksta Kaune

Tris dienas pas Kauno klinikų gydytojus negalinti užsiregistruoti kaunietė: žmonės nėra kvaili Kauno klinikose atsiras modernus skambučių centras

Asociatyvi / DELFI nuotr.

Trečią dieną į Kauno klinikų Ambulatorinio diagnostikos centro registratūrą negalinčiai prisiskambinti kaunietei trūko kantrybė – užsiregistruoti vizitui pas gydytoją nepavyksta nei telefonu, nei internetu. Tuo metu Kauno klinikos pripažįsta, įdiegus naują sistemą, registracijos trukmė internetu nuo vidutiniškai buvusių 3,5 minučių pailgėjo iki beveik 9 min. taip pat padaugėjo ir telefonu skambinančių pacientų. Visgi problemas spręsti žada – gydymo įstaigos planuose net modernus skambučių centras.

„Gal galite pasidomėti, kodėl jau 3 dieną nepavyksta prisiskambinti Kauno klinikų LOR registratūrai – nuo ryto iki vakaro. Telefonai net nejungia ir atmeta skambučius. Klinikų informacijai prisiskambinti per 2 dienas pavyko ir nurodė, kad tel. veikia, bet, deja, to padaryti nepavyksta. Pas gyd. užsiregistruoti neina, o e.sveikatos svetainėje ištisai meta klaidas, kai spaudžiamas mygtukas „užsiregistruoti“.

Tikiuosi jums pavyks išsiaiškinti, nes žmonės nėra kvaili ir tikrai ne dėl didelio užimtumo negali atsiliepti. Informacijos apie techninius sutrikimus nėra niekur paskelbta“, – apmaudo neslėpė į redakciją trečiadienio rytą laišką atsiuntusi skaitytoja.

Registracija pas gydytoją / Skaitytojos nuotr.

Kaip naujienų portalui „Kas vyksta Kaune“ komentavo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Komunikacijos tarnybos vyriausioji specialistė Karolina Račkauskienė, pastaruoju metu Kauno klinikos sulaukia nemažai klausimų dėl registracijų telefonu pas Kauno klinikų gydytojus specialistus. „Apgailestaujame dėl nepatogumų, kurie kyla dėl kelių priežasčių“, – teigė ji.

Registracijos trukmė pailgėjo iki 9 minučių

Anot K. Račkauskienės, nuo šių metų ambulatorinėms asmens sveikatos priežiūros paslaugoms pacientai visoje Lietuvoje yra registruojami naujoje išankstinės pacientų registracijos sistemoje (ipr.esveikata.lt) – ši sistema veikia vietoje anksčiau naudotos sergu.lt sistemos.

„Didėjant atnaujinamų ambulatorinių paslaugų skaičiui, sulėtėjo naujosios išankstinės pacientų registracijos sistemos darbas. Registracijos trukmė nuo vidutiniškai buvusių 3,5 min. pailgėjo iki beveik 9 minučių.

Apie šią problemą informuotas ir sistemos administratorius – VĮ Registrų centras. Jau kurį laiką per šią registracijos sistemą galima registruotis ir skiepams nuo COVID-19 ligos, todėl sistema tapo dar labiau apkrauta ir sulėtėjo jos darbas. Pirmomis registracijos dienomis, sistema kelis kartus buvo išvis nustojusi veikti“, – komentavo K. Račkauskienė.

Be to, pasak Kauno klinikų atstovės, naujoji IPR registravimosi sistema reikalauja identifikuoti save elektroninėmis priemonėmis (per Elektroninės valdžios vartus). Asmuo registruotis turi pats, jo negali užregistruoti kiti asmenys, kaip būdavo anksčiau. Asmenys, kuriems registravimasis naujoje IPR sistemoje kelia nepatogumų, dažniau pasirenka registraciją telefonu.

Skambučių srautas didėja

„Skambučių srautas į Kauno klinikų registratūras vis didėja. Palyginimui, praėjusių metų rugsėjo mėnesį registratūrų telefonais per dieną skambindavo vidutiniškai 1148 asmenys, o šių metų vasario mėnesį per dieną vidutiniškai skambino 1597 žmonės.

Skaitmeninė skambučių sistema sudaro laukiančių skambintojų eilę, tačiau net ir ši technologija nesugeba apdoroti tokio skambučių kiekio. Vienu metu laukiančių skambučių būna net ir daugiau nei 500. Šį pirmadienį skambučių skaičius buvo toks didelis, jog sistema neatlaikė ir buvo visiškai sutrikusi jos veikla“, – pripažįsta K. Račkauskienė.

Planuose – unifikuotas skambučių centras

Visgi, kaip teigia Kauno klinikų atstovė, gydymo įstaiga, reaguodama į susidariusią situaciją, padidino į skambučius atsiliepiančių darbuotojų skaičių, tačiau to nepakanka, kad problema būtų visai išspręsta.

„Artimiausiuose Kauno klinikų planuose – modernus unifikuotas skambučių centras, kuriame bus įdiegtas vieno skambučio principas ligoninės pacientams. Tai turėtų reikšmingai pagerinti sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą ir pacientų informuotumą įvairiais sveikatos priežiūros klausimais. Tikimės, jog naują sistemą pavyks įdiegti iki šių metų rudens“, – teigė K. Račkauskienė.

Kauno klinikų atstovė primena, jog nauji ambulatorinių konsultacijų laikai registracijoms paskelbiami iš karto, patvirtinus konsultuojančių gydytojų darbo grafiką.

„Kadangi registracijos trukmė pailgėjo dvigubai, prašome skambinančiųjų iš anksto pasiruošti asmens dokumentą, nes registracijos metu bus prašoma padiktuoti asmens kodą.​ Taip pat vizitui pas specialistą raginame registruotis IPR sistemoje„, – pridūrė ji.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.