U. Kiguolis vėl smogia: sukūrė Galimybių paso svetainės kloną – Kas vyksta Kaune

U. Kiguolis vėl smogia: sukūrė Galimybių paso svetainės kloną

DELFI, Kas vyksta Kaune inf. 2021/05/26 18:43
DELFI, ekrano nuotr. / „Kas vyksta Kaune“ montažas

Registrų centras įspėja apie, kad viešojoje erdvėje plinta apgaulinga interneto svetainė, neva susijusi su pirmadienį pradėjusiu veikti Galimybių pasu. Jos adresas tik viena raide skiriasi nuo originalios, tačiau joje pateikiama informacija – melaginga.

„Pirmasis bandymas viešai diskredituoti Galimybių pasą. Sukurta nieko bendro su Galimybių pasu neturinti interneto svetainė, kurioje pateikiama visuomenę klaidinanti informacija“, – Delfi teigė Registrų centro atstovas Mindaugas Samkus.

Sukurtos netikros interneto svetainės adresas nuo originaliosios skiriasi tik viena raide – adreso domenas yra ne *.LT, o .*IT, praneša Registrų centras.

Svetainę sukūrė U. Kiguolis

Laurus, dėl kūrybiškos ir gyventojus klaidinančios svetainės sukūrimo prisiėmė gerai žinomas kaunietis Ugnius Kiguolis. Anot domenų tikrinimo svetainės who.is ši svetainė sukurta gegužės 21 d. ir priklauso U. Kiguoliui.

„Nors ir CERT atsiuntė, jog tai Phishing (sukčiavimo) bandymas, tai nėra nieko bendro su phishingu. Tai nuomonė, kokios gali būti ateities galimybių paso perspektyvos, taip kaip dalis to jau yra padaryta Kinijoje“, – savo „Facebook“ paskyroje rašė jis.

Kauniečio sukurtoje svetainėje pateikiama kūrybinė informacija su išgalvotomis situacijomis ir sąlygomis, kas galėtų gauti galimybių pasą. Teigiama, kad Galimybių paso negaus asmenys, vėluojantys sumokėti mokesčius, gavę baudų, taip pat, kad tokio paso išdavimas priklausys nuo to, kaip asmuo vertina valdančiuosius ar kaip elgiasi socialiniuose tinkluose – visa tai yra išgalvota.

Anot U. Kiguolio, net ir perskaitę svetainėje esančią informaciją, šį rytą net 8632 žmonės vistiek spaudė mygtuką norėdami įsigyti Galimybių pasą.

„Žiūrime statistiką. Net ir perskaitę tokią informaciją kaip gali būti panaudojamas gpasas, kolkas 8632 žmonės vistiek spaudė mygtuką norėdami jį įsigyti“, – savo „Facebook“ paskyroje rašė jis.

Svetainėje, po išdėstytomis sąlygomis yra ir aktyvūs mygtukai, kuriuos paspaudus asmenys nuvedami į tikrąją galimybių paso svetainę kur galima pasitikrinti ar gauti galimybių pasą.

Yra tik viena tikra svetainė

Registrų centras pabrėžia, kad Galimybių pasas prieinamas tik interneto svetainėje gpasas.lt.

Norint jį gauti, reikia patvirtinti tapatybę per Elektroninius valdžios vartus. Tuomet suformuotą QR kodą bus galima atsisiųsti ir atsispausdinti arba išsisaugoti telefone.

Galimybių pasas pradėjo veikti nuo pirmadienio. Jis suteikia daugiau laisvių paskiepytiems, persirgusiems ar COVID-19 testą atlikusiems žmonėms: lankytis maitinimo įstaigų viduje, dalyvauti renginiuose, grįžti į fizines darbo vietas.

Persirgusieji galimybių pasą gali gauti tuo atveju, jei nuo ligos nustatymo dienos praėjo mažiau nei 180 dienų, o susirgimas patvirtintas PGR ar antigeno testo rezultatu.

Paskiepyti žmonės tokį dokumentą gali turėti praėjus savaitei po „Pfizer“, „Moderna“ vakcinos antrosios dozės suleidimo ar praėjus keturioms savaitėms po „Johnson & Johnson“ (ja skiepijama tik viena doze), „AstraZeneca“ vakcinos pirmosios dozės suleidimo (pastaruoju atveju būtinas antrasis skiepas, praėjus ne ilgiau nei 12 savaičių po pirmosios dozės).

Besitiriantys žmonės galimybių pasu galės naudotis parą, skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento. Galimybių pasas be papildomo testavimo taip pat bus išduodamas vaikams iki 16 metų.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.