Naujausia duomenų apžvalga: stebimas didžiausias koronaviruso atvejų kritimas šiais metais – Kas vyksta Kaune

Naujausia duomenų apžvalga: stebimas didžiausias koronaviruso atvejų kritimas šiais metais iš juodosios zonos grįžome į raudonąją

Kauno gimtadienis
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Naujų atvejų skaičius sumažėjo 52-ose iš 60 Lietuvos savivaldybių, pandemijos pagreitis siekia -31 proc. Tai didžiausias kritimas šiais metais. Šią tendenciją atspindi Vilniaus regiono ligoninių užimtumas, o šią ir kitą savaitę turėtų atspindėti ir kitų regionų hospitalizacija, nes hospitalizacija nuo naujų atvejų atsilieka apie 10–14 dienų, rašoma Vyriausybės išplatintoje naujausioje duomenų apžvalgoje.

Anot Vyriausybės analitiko Aisčio Šimaičio, juodojoje zonoje šiuo metu yra 9 savivaldybės, tačiau visose pagreitis taip pat neigiamas ir, tikėtina, po 3–4 savaičių „juodųjų“ savivaldybių nebeliks.

Bendras gyventojų imunizacijos lygis Lietuvoje, vertinant bent viena doze paskiepytuosius ir persirgusius, jau perkopė 40 % ir yra gana tolygus visose savivaldybėse, nes tose savivaldybėse, kuriose skiepijamasi ne taip sparčiai, yra daugiau persirgusių gyventojų.

Mirčių, susijusių su COVID-19, situacija stabili, kasdien tokių mirčių yra apie 20, o bendras mirčių skaičius panašus kaip 2019–2020 metais tuo pačiu laikotarpiu.

Pagrindinių rodiklių apžvalga

1) Lietuvoje nuo gegužės 11 d. naujų užsikrėtimų COVID-19 liga tvariai mažėja ir iš juodosios zonos grįžome į raudonąją.

Naujų atvejų skaičius / LRV nuotr.

2) Pandemijos pagreitis mažiausias šiais metais ir šiuo metu siekia -31 proc. Tiek atvejų, tiek teigiamų tyrimų mažėja daugiau nei 80 % Lietuvos savivaldybių ir, kadangi stabiliai daugėja imunitetą įgijusių žmonių, priežasčių šioms tendencijoms pasikeisti nėra.

Pandemijos pagreitis / LRV nuotr.

3) Naujų atvejų mažėja visuose Lietuvos regionuose, tačiau hospitalizacija kol kas reikšmingai sumažėjo tik Vilniaus ir Alytaus COVID-19 klasteryje. Kadangi naujų atvejų tendencijas ligoninių užimtumas atspindi po 10–14 dienų, šią ir kitą savaitę ligoninių užimtumas turėtų mažėti ir kituose regionuose.

Hospitalizacija / LRV nuotr.

4) Imunitetą Lietuvoje turi jau daugiau nei 40 % gyventojų. Pasiskirstymas tarp savivaldybių tolygus. Vilniaus rajono, Visagino ir Šalčininkų rajono savivaldybėse mažiausias vakcinuotų gyventojų procentas, tačiau persirgusiųjų dalis didžiausia.

Gyventojų imunitetas / LRV nuotr.

5) Skiepijimo tempas praeitą savaitę buvo mažesnis nei prieš tai buvusias dvi savaites, o skiepijamų grupių balansas nepakito.

Skiepijimo tempas / LRV nuotr.

6) Mirčių, susijusių su COVID-19, skaičius iš esmės nepakito nuo kovo mėnesio. Jeigu palyginsime bendrą mirčių skaičių su 2019–2020 m. tuo pačiu laikotarpiu, reikšmingų skirtumų nepamatysime.

Su COVID-19 susijusios mirtys/ LRV nuotr.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.