Tyrimas dėl Minske nutupdyto lėktuvo tęsiasi: atliekama orlaivio apžiūra, apklausiami žmonės – Kas vyksta Kaune

Tyrimas dėl Minske nutupdyto lėktuvo tęsiasi: atliekama orlaivio apžiūra, apklausiami žmonės Minskas pareiškė, kad Lietuvos sprendimai yra skuboti

BNS / Ramūnas Jakubauskas 2021/05/24 17:51
DELFI nuotr.

Ikiteisminiame tyrime dėl Minske priverstinai nutupdyto „Ryanair“ keleivinio lėktuvo apklausta kelios dešimtys žmonių, šiuo metu oro uoste vyksta orlaivio apžiūra.

„Šiuo metu atliekama orlaivio oro uoste apžiūra, kuri galimai užtruks iki vakaro. Esame apklausę jau apie kelias dešimtis asmenų, skridusių lėktuvu, tarp jų ir įgulos narius“, – žurnalistams pirmadienį sakė Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Rolandas Kiškis.

„Orlaivio apžiūros metu bus stengiamasi paimti visus – tiek garso, tiek vaizdo įrašus ir visa kita, kas susiję su šiuo incidentu“, – kalbėjo jis.

Jis taip pat sakė, kad buvo apklaustas ir orlaivio kapitonas, vykdoma ir papildoma apklausa.

Kapitonas, anot teisėsaugos, sprendimą keisti kryptį į Minską priėmė pasitaręs su „Ryanair“ vadovybe.

„Priėmė sprendimą orlaivio kapitonas, pasitaręs su „Ryanair“ vadovybe“, – teigė Kriminalinės policijos vadovas.

Jo teigimu, lėktuvu iš Atėnų skrido 126 žmonės ir įgulos nariai, tačiau po nutupdymo Minske Vilnių pasiekė 121 keleivis.

Tačiau kol kas teisėsauga sako tikslinanti skridusių keleivių duomenis, jų pilietybių neatskleidžia.

R. Kiškis taip pat sakė, kad tyrimo metu „pakankamai nuosekliai dėliojasi įvykio paveikslas“.

Tuo pačiu bendradarbiaujama su tarptautinėmis organizacijomis.

„Vakar jau pradėjome bendradarbiauti per Europolą, ten reziduojančius visų ES šalių ryšio karininkus. Su jais susisiekta ir vyksta tam tikri pokalbiai, išsiųsti tam tikri užklausimai užsienio partneriams dėl mums rūpimos informacijos tiek Europolo, tiek Interpolo kanalais“, – teigė R. Kiškis.

„Generalinė prokuratūra tam tikrus teisinės pagalbos prašymus jau rengia ir siunčia kartu su Kriminalinės policijos biuro tyrėjais tai pačiai Baltarusijai ir kitoms šalims, kurios susijusios su šiuo įvykiu“, – pridūrė jis.

Generalinės prokurorės pavaduotojas Gintas Ivanauskas pridūrė, kad viešumoje esanti informacija iš dalies atitinka tai, kas įvyko sekmadienį.

„Negalime tvirtinti, kad viešumoje sklandanti informacija pilnai atitinka tuos duomenis, kurie nusistatinėja tyrimo metu, bet nemaža dalimi taip“, – spaudos konferencijoje sakė G. Ivanauskas.

Jis teigė, kad tokio masto tyrimas gali trukti pakankamai ilgai.

Teisėsauga teigia šiuo metu tirianti keletą iškeltų versijų, šiuo metu šios versijos yra tikrinamos. Teisėsauga kol kas nekomentuoja to, ar be žurnalisto Ramano Pratasevičiaus bei jo draugės, Rusijos pilietės, studijuojančios Lietuvoje, Sofijos Sapegos, į Vilnių neatskridę asmenys galėjo būti specialiųjų tarnybų agentai.

Minskas: Lietuvos sprendimai „skuboti“

Minskas pirmadienį pareiškė, kad Lietuvos sprendimas nepriimti orlaivių, skrendančių per Baltarusijos oro erdvę yra „skubotas“, taip pat išreiškė abejonių, ar jis grindžiamas saugumo sumetimais.

Sekmadienio popietę Minsko oro uoste buvo priverstinai nutupdytas keleivinis bendrovės „Ryanair“ lėktuvas, skridęs iš Atėnų į Vilnių. Bendrovė pranešė, kad lėktuvas nusileido Minsko oro uoste, nes Baltarusijos oro dispečeriai informavo apie potencialią saugumo grėsmę lėktuve. Ši informacija vėliau nepasitvirtino.

Šiuo lėktuvu skrido Baltarusijos opozicijos aktyvistas ir tinklaraštininkas, informacinio kanalo „Nexta“ įkūrėjas R. Pratasevičius. Lėktuvui nusileidus Minske, jis sulaikytas, taip pat sulaikyta jo mergina, Europos humanitarinio universiteto Vilniuje studentė, Rusijos pilietė Sofija Sapega.

Lietuva pirmadienį uždraudė į Lietuvą ir iš jos skrendantiems lėktuvams skristi Baltarusijos oro erdve, tai turėtų paveikti dešimtis skrydžių krypčių. Tuo metu Užsienio reikalų ministerija primygtinai rekomenduoja nevykti į Baltarusiją, o esantiems – palikti šią šalį. Draudimas įsigalios antradienį 2 val. Lietuvos laiku.

„Labai gaila, kad mūsų kolegos [lietuviai] priima emocingus sprendimus, nesulaukę tyrimo“, – pirmadienį per spaudos konferenciją Minske pareiškė Baltarusijos susisiekimo ministerijos Aviacijos departamento vadovas Arciomas Sikorskis.

Jis pridūrė, kad Vilnius oficialiai neinformavo Minsko apie įvedamus apribojimus.

„Jeigu Lietuvos aviacijos valdžia – visų pirma aviacijos saugumo specialistai – suinteresuoti, [siūlome] priimti mūsų sprendimą ir išnagrinėti šią padėtį čia, vietoje, objektyviai. Kviečiame juos atvykti į Minską“, – pareiškė A. Sikorskis.

Jis pridūrė, kad Baltarusija fiksuoja pavienius skrydžių per šalies oro erdvę atšaukimus.

„Jokių grėsmių orlaiviams, skrendantiems per mūsų oro erdvę, nėra. Pareiškiu tai visiškai atsakingai“, – kalbėjo A. Sikorskis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.