Marvelės upės slėnis: žavi čiurlenantis „krioklys“, paukščių čiulbesys ir lėktuvų viražai – Kas vyksta Kaune

Marvelės upės slėnis: žavi čiurlenantis „krioklys“, paukščių čiulbesys ir lėktuvų viražai

Marvelės krioklys
Marvelės upės slėnis/ R. Tenio nuotr.

Romantiškam pasivaikščiojimui Kaune idealiai tinka nuo miesto centro apie 7 km nutolęs Marvelės upės slėnis. Čia visu gražumu atsiveria Marvelės upės kaskados, kurias pasieksite perėję medinį tiltelį, o pasisėdėti ir paukščių čiulbesio pasiklausyti patogu prisėdus amfiteatre.

Pasivaikščiojimui skirto tako ilgis siekia vos kelis šimtus metrų, tad atvykę čia galėsite pasimėgauti pasyviu poilsiu: pamedituoti žvelgdami į tekantį vandenį, prasieiti basakojų taku ar prisėdę ant suoliukų įsiklausyti į gamtos garsus, pasigėrėti žaluma, pienėmis nusėtais šlaitais bei atsipūsti po savaitės darbų. Ši vieta puikiai tinka surengti nedidelį pikniką ar atsinešus lauknešėlį užkąsti per pietų pertrauką. Švęsdami šeimos šventes, kauniečiai nepraleidžia progos čia surengti fotosesijos.

Marvelės krioklys
Marvelės upės slėnis. Besilankančiųjų prašoma laikytis tvarkos/ R. Tenio nuotr.

Kaskados šioje vietoje atsirado 1881 metais, vykdant Kauno tvirtovės statymo darbus. Kadangi tiltai turėjo atlaikyti sunkią karinę techniką, siekiant apsisaugoti nuo vandens išmušamų duobių, nuspręsta vandenį pakreipti kaskadomis, taip atsirado Marvelės upės kaskados.

Marvelės krioklys
Marvelės upės slėnis/ R. Tenio nuotr.

Prieš kelerius metus sutvarkytą vaizdingą Marvelės upės slėnį patogu pasiekti automobiliu, tam šalia įrengta automobilių stovėjimo aikštelė. Patogu keliauti ir dviračiu, o atvykus jį palikti prie specialiai įrengtų stovų. Na, o keliaujantieji viešuoju transportu turėtų sekti 32-to autobuso maršrutą, jis veža iki pat šio lankytino objekto, reikia išlipti stotelėje ,,Pakalnės gatvė“. Pasiryžusieji pasiekti šį objektą nuo senamiesčio pėsčiomis – užtruks apie valandą.

Netoli šio lankytino objekto yra Kauno tvirtovės I-asis fortas bei S. Dariaus ir S. Girėno aerodromas, tad lankydamiesi prie Marvelės upės slėnio kaskadų turėsite progą išvysti ir besileidžiančių lėktuvų viražus.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.