Keturkojis čempionas Estas: ne tik dalyvauja varžybose, bet ir savanoriauja klinikose, senelių namuose, kalėjimuose – Kas vyksta Kaune

Keturkojis čempionas Estas: ne tik dalyvauja varžybose, bet ir savanoriauja klinikose, senelių namuose, kalėjimuose

Šunų kaniterapija
G. Mickevičius su augintiniais Berno zenenhundais Jupiteriu ir Estu./ R. Tenio nuotr.

Jei sekmadienį lankysitės Kauno senamiestyje, nenustebkite pamatę du draugiškus Berno zenenhundų veislės gražuolius Estą ir Jupiterį – tai tradicinis jų pasivaikščiojimo maršrutas. Šiuos du po 50 kg sveriančius keturkojus už pavadžio vedžioja kaunietis Gintaras Mickevičius. Jis džiaugiasi ne tik Esto pergalėmis varžybose 18-oje pasaulio šalių, bet ir abiejų augintinių savanoryste – jie vykdo kaniterapiją.

18-likos šalių čempionas

Pirmąjį Berno zenenhundų veislės augintinį G. Mickevičius įsigijo 2005-aisiais, pasak jo, šios veislės šunys Lietuvoje tuomet dar buvo retenybė. Po pirmojo šuns netekties (sirgo onkologine liga) kaunietis mėnesį gedėjo, o po to suprato, kad be Berno zenenhundų dienos slenka pilkos ir nuobodžios, tad nuvykęs į Taliną įsigijo Estą. Beje, tokį vardą jam suteikė, nes šuns tėvynė – Estija.

Suėjus trims mėnesiams, Estą kaunietis nuvedė į dresūros mokyklą ir pradėjo dresiruoti. Sekėsi puikiai, pasak šeimininko, Estas protingas, lengvai dresiruojamas, darbui labai motyvuotas šuo, tad nesulaukus vienerių metų, jėgas imta bandyti šunų parodose, paklusnumo varžybose.

Estas šunų parodoje. Treniruotėse jis praleidžia nemažai laiko: dukart per savaitę lanko sportinio šunų paklusnumo („Obedience“), taip pat fitneso ir ringo užsiėmimus, plaukioja baseine, kasdien nueina bent 7- 8 km./ Asmeninio albumo nuotr.

Anot kauniečio, Estas turbūt yra vienas tituluočiausių šunų Lietuvoje – turi net 18-kos šalių šunų parodų čempiono titulus: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Ukrainos, Čekijos, Švedijos, Suomijos, Rusijos, Baltarusijos, Makedonijos ir kt.

„Vykstant į varžybas tenka sukarti tūkstančius kilometrų, būna, įsisodinu Estą į automobilį ir keliaujame 4 tūkst. km pirmyn ir atgal“, – pasakojo G. Mickevičius. Pašnekovas pridūrė, kad vidutinė Berno zenenhundų veislės šunų gyvenimo trukmė – 8 metai, kadangi Estui jau 6,5 m., vyras moraliai ruošiasi, kad vieną dieną į „amžinuosius medžioklės plotus“ iškeliaus ir šis keturkojis, bet tuomet jis neliks vienas – namo grįžtant lauks Jupiteris.

„Svarbu, kad namuose kas nors pasitiktų, tuomet ne taip skaudės“, – atviravo kaunietis Gintaras Mickevičius.

Tiesa, Estas turėjo dvejų metų pertrauką varžybose, nes gydėsi po 4 operacijų. Sugrįžimas buvo sėkmingas – keturkojis iškart pelnė III vietą paklusnumo varžybose.

Kairėje – Estas, dešinėje – Jupiteris./ Asmeninio albumo nuotr.

Vykdo kaniterapiją

Kartą dresūros mokykloje G. Mickevičius išgirdo apie kaniterapijos egzaminui rengiamus šunis ir nusprendė į užsiėmimus užrašyti Estą. Gabus, tuomet dar tik 8 mėn. šuo pradžiugino puikiais rezultatais. Po kurio laiko Estas (dabar 6,5 m.) pradėjo vykdyti kaniterapiją Kauno klinikų vaikų ligų skyriuje. Į šią veiklą įsijungė ir vėliau įsigytas Jupiteris (dabar 2 m.).

„Kaniterapija – tai terapija, kurios metu savo apsilankymu šunys padeda sveikti. Ir man įdomu, ir šunis „veža“, o ir ligoniams, senoliams ar bausmę atliekantiems žmonėms padeda. Gera širdžiai“, – kilnia augintinių veikla džiaugėsi G. Mickevičius.

Kaniterapija pasaulyje atsirado dar Antrojo pasaulinio karo metais Amerikoje, o į Lietuvą atkeliavo gan neseniai, maždaug 2009-aisiais.

Estas lankosi Šv. Klaros globos namuose./ Asmeninio albumo nuotr.

Kas vyksta kaniterapijos metu? Aktyvūs kauniečio Berno zenenhundai mėgsta kontaktą, tad apsilankymų metu leidžia ligoniams juos šukuoti, glostyti, myluoti ir pan., keturkojai pademonstruoja ir triukų. Anot pašnekovo, specialiai šiai veiklai parengtas šuo gerina fizinę, emocinę sveikatą, socialinius įgūdžius, o trumpiau tariant – tiesiog padeda sveikti.

Su Estu kaunietis lankėsi Kauno klinikų vaikų bei suaugusiųjų onkologijos skyriuose, senelių namuose, Kybartų pataisos namuose, Panevėžio moterų kalėjime, Kulautuvos reabilitacijos ligoninėje, o paskutinė aplankyta savanorystės vieta – Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, kur vaikai skaitė šunims.

Estą apgulė mažieji./ Asmeninio albumo nuotr.

Sukuria mažus stebuklus

Vizitų metu įvyksta nedideli stebuklai. Lankantis Panevėžio moterų kalėjime Estas sulaukė didelio dėmesio, ypač pradžiugo kalėjime augantys vaikai.

„Įsivaizduokite, į kalėjimą ateina didelis, gauruotas šuo ir visų veidai nušvinta, atsiveria šypsenos. Estas išmokintas nueiti prie žmogaus, atsiremti į jį ir laukti, kol žmogus sukiš pirštus į kailį ir pakedens, kaip vaikystėje. Juk tai toks malonumas! Po šunų vizito ten gyvenantys vaikai liko sužavėti“, – mena G. Mickevičius.

Klinikų onkologijos skyriuje tenka matyti sunkiai sergančių vaikų. „Kartą lankėmės palatoje, kur gulėjo mergaitė po operacijos, jos motorika buvo visiškai sutrikusi. Iš pradžių bandžiau kalbinti, tačiau ji nekalbėjo. Tuomet įdaviau į rankas Esto šepetį ir kartu pradėjome šukuoti šunį. Mažosios ligonės tėtis negalėjo atsistebėti ir ėmė verkti, pasakojo, kad iki tol dukra visai nejudėjo, nieko nedarė, o šuo – ją išjudino, paskatino parodyti emocijas. Šuo – puikus motyvatorius!“, – teigė G. Mickevičius.

Po savanorystės šunys keliauja atsipūsti: pasilakstyti, pabūti ramumoje, dažnai šis atokvėpis vyksta Panemunės šile.

„Šunims emociškai irgi sudėtinga, tad pirmiausia šioje veikloje man svarbu šuns gerovė. Jeigu atvykus į ligoninę, kalėjimą ar kitą įstaigą matau, kad jis patiria diskomfortą, šuo sukasi, traukiasi, nenori būti prie žmogaus – iškart jį išsivedu. Gerbiu savo augintinius, neverčiu jų daryti, ko nenori, nes tai – savanorystė“, – sakė G. Mickevičius.

Būdamas 4 mėn. Jupiteris „perskaitė“ knygą apie Berno zenenhundus./ Asmeninio albumo nuotr.

Prieš įsigyjant – rimtai pagalvoti

Du Berno zenenhundų veislės šunis auginantis kaunietis teigia, kad šunų priežiūra, auklėjimas, dresiravimas, vedžiojimas, vežimas į varžybas bei parodas reikalauja nemažai laiko bei atsakomybės, tad prieš įsigyjant šunį ar pasiimant jį iš prieglaudos – ragina žmones stipriai pagalvoti.

Šunų kaniterapija
Jupiteris ilsisi šeimininko darbe./ R. Tenio nuotr.

„Būna žmonių, kurie perka šunį neatsižvelgdami į jo veislės ypatumus, neįsivaizduodami, kam ji skirta ir ką su ja daryti. Tad, patariu gerai pasidomėti būsimu augintiniu, pasverti, ar tikrai galėsite jam skirti tiek laiko, kiek būtina, reguliariai vedžioti, tarkim, net pliaupiant stipriam lietui vesti pasivaikščioti. Štai mes kasdien nueiname bent po 7-8 km. (…) Įsigydamas šunį, tu 10-15-kai metų save papildomai įdarbini“, – teigė G. Mickevičius.

Estas pasaulinėje Berno zenenhundų šventėje Palangoje tempia vežimėlį. Kaip žinia, šios veislės šunys Šveicarijoje buvo išvesti kaip pagalbininkai ūkio darbuose./ Asmeninio albumo nuotr.

Smagiąją trijulę galima sutikti ne tik savanorystės vietose, varžybose, parodose, bet ir Gintaro darbe Kauno senamiestyje – vienoje kelionių agentūroje, o sekmadieniais vyras su šunimis lėtai keliauja pasisėdėti į „Skliautą“ ar kt.

„Džiugu, kad sekmadieniais apsilankę „Skliaute“ sutinkame ir Esto bei Jupiterio gerbėjų klubą – tėvai su vaikais jau nekantriai laukia mūsų“, – šypsodamasis pasakojo G. Mickevičius.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.