Riboto leidimo strateginis Kauno Žvėries stalo žaidimas kviečia sužinoti daugiau paslapčių apie miestą – Kas vyksta Kaune

Riboto leidimo strateginis Kauno Žvėries stalo žaidimas kviečia sužinoti daugiau paslapčių apie miestą

„Kaunas 2022“ nuotr.

Turtingas istorijų ir paslapčių Kaunas pagaliau turi savo stalo žaidimą, kurį miestui sukūrė stalo žaidimų Oskarą Berlyne laimėjęs Urtis Šulinskas. Visai šeimai skirtas stalo žaidimas „Kauno Žvėris“ kviečia keliauti Saulėtojo ir Požeminio Kauno labirintais bei sužinoti kuo daugiau paslapčių apie šį miestą.

Kaip skelbiama „Kaunas 2022“ pranešime, riboto leidimo strateginis Kauno Žvėries stalo žaidimas skirtas ne tik kauniečiams, bet ir tiems, kurie niekada šiame mieste nebuvo. Jį smagu žaisti ne tik vaikams, bet ir suaugusiems: žaidžiant keliaujama iš Saulėtojo ir Požeminio Kauno, bandant sutikti Kauno Žvėrį. Žaidimo kūrėjas sako, kad kuriant žaidimus, jam svarbiausia, jog jie būtų edukaciniai ir prasmingi, lavintų vaizduotę ir kitus gebėjimus.

„Kurdamas šį žaidimą, norėjau žaismingai perteikti Kauno Žvėries kuriamą mitą. Pakviesti žaidimo metu ne tik gerai ir smagiai praleisti laiką, bet paskatinti ne tik kauniečius atrasti savo miesto paslaptis, bet ir pakviesti visus žaidžiančius, pamatyti Kauną naujomis akimis“, – sako U. Šulinskas.

Žaidimą gali žaisti 2-5 žaidėjai nuo 7 metų amžiaus. Pagrindinis jo tikslas, pasitelkus išmintį ir gudrumą, surinkti kuo daugiau Kauno paslapčių. Kokios paslaptys apie Kauną ir jo Žvėrį atsivers žaidžiantiems? Žaidžiantieji sužinos, kodėl Žvėris dažniau pietauja Kauno mariose, o ne Nemune, kokių moliuskų galima rasti Santakoje, kokiuose namuose gyvena vaiduokliai ir kada gali pasitaikyti galimybė susitikti Kauno Žvėrį. Iliustracijas šiam žaidimui kūrė dizaineris Darius Petreikis, kuris ankščiau iliustravo ir „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ išleistą Žvėries pasakų knygą.

„Pagaliau Kaunas turi savo žaidimą. Stebiuosi, kad tik dabar, o kartu ir džiaugiuosi, kad jau turi! Šis miestas toks turtingas istorijų ir paslapčių, kad jų užteks keliems žaidimams. Labai džiaugiuosi, kad du talentingi kūrėjai: Urtis ir Darius, padovanojo miestui tokią dovaną!“, – sako „Kaunas 2022” programos „Mitinis Kauno Žvėris“ kuratorius Rytis Zemkauskas.

Paslaptis žaidėjai renka ir žaidžia pasitelkę keturių tipų „eitukus“, kuriuos kiekvienas gali pasirinkti pats. Galima žaisti būnant Paslapčių saugotoju, kuriam Žvėris pasirodo drąsiai, žinodamas, kad jis niekam neišplepės. Arba galima būti paslapčių ieškotoju, kuris viską žino ir nuo jo neįmanoma pasislėpti, galbūt paslapčių kūrėju arba slaptuoju kauniečiu, sutinkamu Kėdainiuose, Palangoje, Alytuje, ir net ne Lietuvoje.

„Pagaliau turime galimybę pačiupinėti Mitinį Žvėrį. Tie, kam jis patinka, turės draugą, galės su juo žaisti, netgi su savimi nešiotis. O tie, kas Žvėries nemėgsta, galės nuspriegti jį nuo žaidimo stalo. Visi bus laimingi. Ir, jei vieną dieną daržely, mokykloj ar darbe rasite savo kišenėje Žvėries, paslapčių ieškotojo, kūrėjo, saugotojo, nešėjo ar slaptojo kauniečio figūrėlę, žinokite, kad išsipildė žaidimo iliustratoriaus-dizainerio svajonė“, – pasakojo žaidimui dizainą sukūręs iliustratorius Darius Petreikis.

Tiek knyga, tiek stalo žaidimas yra skirti susipažinti su „Kaunas 2022” programos „Mitinis Kauno Žvėris“ kuriama legenda apie miestą. Žaidimas yra nepriklausomas nuo knygos, jo taisyklės ir siužetas yra suprantamas, net ir jos neperskaičius. Pasak D.Petreikio, bet kokia pasaka ar mitas žadina fantaziją, praplečia vaizduotę, o žaidimas tą gali padaryti dar stipriau, nes tai, ką liečiame, mūsų protas priima kaip realybę.

„Kauno Žvėries“ žaidimą bus galima įsigyti nuo penktadienio Kauno turizmo incormacijos centruose „Kaunas In“ ir jų internetinėje parduotuvėje.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.