Šešėlinė „valstiečių“ Vyriausybė turi alternatyvą narkotikų dekriminalizavimui – Kas vyksta Kaune

Šešėlinė „valstiečių“ Vyriausybė turi alternatyvą narkotikų dekriminalizavimui

DELFI, Policijos departamento nuotr., / „Kas vyksta Kaune“ montažas

Šiandien vykusiame LVŽS šešėlinės Vyriausybės posėdyje buvo pritarta Baudžiamojo proceso kodekso ir Baudžiamojo kodekso pataisomis, kuriomis siekiama paskatinti nusikalsti linkusius asmenis siekti gydymo ir tokiu būdu išvengti baudžiamosios atsakomybės už disponavimą nedideliu kiekiu narkotinių ar psichotropinių medžiagų. Šie pasiūlymai veiktų kaip valdančiųjų teikiamos narkotikų dekriminalizavimo iniciatyvos alternatyva.

„Valdantieji teigia, kad narkotinių medžiagų dekriminalizavimas padėtų jauniems žmonėms išvengti baudžiamosios atsakomybės – tuomet už disponavimą mažu narkotikų kiekiu tiesiog nebūtų baudžiama. Tačiau tai neišsprendžia narkotikų keliamų problemų, nusikalstamumo bei neskatina asmenų gauti gydymą, koreguoti elgesį. Jie tiesiog nebūtų persekiojami.

Mes tuo tarpu siūlome keisti Baudžiamojo proceso kodekse numatytus ikiteisminio tyrimo nutraukimo bei atnaujinimo pagrindus, numatant, kad asmeniui, kuris disponavo nedideliu kiekiu narkotinių ar psichotropinių medžiagų (BK XXXVII skyrius) pradėjus gydytis (esant diagnozuotai priklausomybei) arba sutikus lankyti kursus apie narkotikų vartojimo žalą (nesant diagnozuotai priklausomybei), ikiteisminis tyrimas yra nutraukiamas“, – teigė šešėlinė teisingumo ministrė Agnė Širinskienė.

„Tai neabejotinai skatintų jaunus žmones, kurie pagaunami su mažu narkotinių medžiagų kiekiu, gydytis. Tačiau žmogus būtų visiškai laisvas pasirinkti: ar jis keičia savo elgseną ir gauna gydymą, reikiamus kursus apie narkotikų vartojimo arba jis susiduria su visomis dėl disponavimo narkotikais kylančiomis baudžiamojo kodekso pasekmėmis.

Ikiteisminis tyrimas galėtų būti atnaujinamas tuo atveju, jei asmuo nutraukia gydymosi programą arba specialių kursų lankymą. Atitinkamai, keistųsi ir atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės pagrindai Baudžiamąjame kodekse – juose būtų numatytos sąlygos“, – dėstė A. Širinskienė.

LVŽS šešėlinėje Vyriausybėje parengtas pataisas planuojama registruoti artimiausiu laiku ir teikti kitą savaitę vyksiančioje opozicinėje darbotvarkėje, rašoma LVŽS pranešime spaudai.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.