Šešėlinė „valstiečių“ Vyriausybė turi alternatyvą narkotikų dekriminalizavimui – Kas vyksta Kaune

Šešėlinė „valstiečių“ Vyriausybė turi alternatyvą narkotikų dekriminalizavimui

DELFI, Policijos departamento nuotr., / „Kas vyksta Kaune“ montažas

Šiandien vykusiame LVŽS šešėlinės Vyriausybės posėdyje buvo pritarta Baudžiamojo proceso kodekso ir Baudžiamojo kodekso pataisomis, kuriomis siekiama paskatinti nusikalsti linkusius asmenis siekti gydymo ir tokiu būdu išvengti baudžiamosios atsakomybės už disponavimą nedideliu kiekiu narkotinių ar psichotropinių medžiagų. Šie pasiūlymai veiktų kaip valdančiųjų teikiamos narkotikų dekriminalizavimo iniciatyvos alternatyva.

„Valdantieji teigia, kad narkotinių medžiagų dekriminalizavimas padėtų jauniems žmonėms išvengti baudžiamosios atsakomybės – tuomet už disponavimą mažu narkotikų kiekiu tiesiog nebūtų baudžiama. Tačiau tai neišsprendžia narkotikų keliamų problemų, nusikalstamumo bei neskatina asmenų gauti gydymą, koreguoti elgesį. Jie tiesiog nebūtų persekiojami.

Mes tuo tarpu siūlome keisti Baudžiamojo proceso kodekse numatytus ikiteisminio tyrimo nutraukimo bei atnaujinimo pagrindus, numatant, kad asmeniui, kuris disponavo nedideliu kiekiu narkotinių ar psichotropinių medžiagų (BK XXXVII skyrius) pradėjus gydytis (esant diagnozuotai priklausomybei) arba sutikus lankyti kursus apie narkotikų vartojimo žalą (nesant diagnozuotai priklausomybei), ikiteisminis tyrimas yra nutraukiamas“, – teigė šešėlinė teisingumo ministrė Agnė Širinskienė.

„Tai neabejotinai skatintų jaunus žmones, kurie pagaunami su mažu narkotinių medžiagų kiekiu, gydytis. Tačiau žmogus būtų visiškai laisvas pasirinkti: ar jis keičia savo elgseną ir gauna gydymą, reikiamus kursus apie narkotikų vartojimo arba jis susiduria su visomis dėl disponavimo narkotikais kylančiomis baudžiamojo kodekso pasekmėmis.

Ikiteisminis tyrimas galėtų būti atnaujinamas tuo atveju, jei asmuo nutraukia gydymosi programą arba specialių kursų lankymą. Atitinkamai, keistųsi ir atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės pagrindai Baudžiamąjame kodekse – juose būtų numatytos sąlygos“, – dėstė A. Širinskienė.

LVŽS šešėlinėje Vyriausybėje parengtas pataisas planuojama registruoti artimiausiu laiku ir teikti kitą savaitę vyksiančioje opozicinėje darbotvarkėje, rašoma LVŽS pranešime spaudai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA