Karo muziejus ir Karo technikos ekspozicija lankytojus priims ilgiau – Kas vyksta Kaune

Karo muziejus ir Karo technikos ekspozicija lankytojus priims ilgiau

/ VDU karo muziejaus nuotr.

Vytauto Didžiojo karo muziejus ir Karo technikos ekspozicija, įrengta Kauno tvirtovės VI forte, gegužės–rugpjūčio mėnesiais lankytojus priims ilgiau. Karo muziejus trečiadieniais lankytojų lauks iki 19 val., o Karo technikos ekspozicijoje antradieniais-sekmadieniais ekskursijos bus vedamos net 8 kartus per dieną.

„Atsižvelgdami į lankytojų poreikį, nutarėme vasarą prailginti tiek muziejaus, tiek Karo technikos ekspozicijos darbo laiką, taip sudarydami galimybę lankytojams aplankyti muziejaus ekspozicijas ne darbo valandomis. Dėl valstybėje paskelbto karantino, šiuo metu ekskursijos vedamos mažesnėms žmonių grupėms ir lankytojų srautai yra ribojami.

Todėl nuo šiol Karo technikos ekspozicijoje ekskursijos bus vedamos 8 kartus per dieną, o Karo muziejų trečiadieniais bus galima lankyti iki 19 val. Tiesa, reikia priminti, kad norint aplankyti Karo technikos ekspoziciją, reikia užsiregistruoti“, – sakė Renginių ir lankytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Vilija Sapjanskienė.

Vanago skulptūra / VDU karo muziejaus nuotr.

Karo muziejuje šiuo metu galima aplankyti Jolitos Vaitkutės parodą „Pradžios taškas“. Parodoje įamžinama viena pagrindinių muziejaus misijų – įprasminti kovas dėl Lietuvos laisvės ir Nepriklausomybės, saugoti kovų ir kovotojų atminimą, jas liudijančias istorines vertybes ir relikvijas, rašoma VDU karo muziejaus pranešima žiniasklaidai.

Pagerbiant muziejaus įkūrėjo generolo Vlado Nagevičiaus indėlį į muziejaus kūrimą ir kuravimą, ir naujojo muziejaus pastato, tapusio vienu iš valstybingumo ir Lietuvos nepriklausomybės simboliu, statybas – vienoje muziejaus salėje iškilo gen. V. Nagevičiaus portretas, sukurtas iš 1918–1940 m. laikotarpio Lietuvos kariuomenę atspindinčių eksponatų, saugomų muziejaus saugyklose.

Paroda Pradžios taškas / VDU karo muziejaus nuotr.

Taip pat lankytojai turėtų maloniai nustebti užėję į Didžiąją muziejaus salę, kurioje vyksta ekspozicijos atnaujinimo darbai. Šiuo metu salėje jau galima pamatyti garsųjį Antano Gustaičio lėktuvą ANBO. Čia taip pat laikinai eksponuojama Lietuvos partizanų vado, 1949 m. Vasario 16-osios deklaracijos signataro, brigados generolo Adolfo Ramanausko-Vanago skulptūra „Vanagas su vanagėliais“, o muziejaus kriptoje dar galite išvysti išskirtinį paminklą „Už jūsų ir mūsų laisvę“, skirtą visų Rusijos sukeltų karinių konfliktų aukoms atminti.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.