Žemuosiuose Šančiuose atvers Nemuno pakrantę miestiečiams – Kas vyksta Kaune

Žemuosiuose Šančiuose atvers Nemuno pakrantę miestiečiams

Organizatorių nuotr.

Konversijos projektą pradedantys „Kauno baldai“ ne tik nuo senų pastatų išvalys įmonės teritoriją, bet ir suteiks galimybę kauniečiams atrasti naują teritoriją palei Nemuną. Suderinus su aplinkosaugos institucijomis bei savivaldybe planuojama išvalyti neįžengiamais brūzgynais tapusią pakrantę, kad miestiečiai galėtų mėgautis gamtos prieglobsčiu pakrantės juostoje tarp „Kauno baldų” teritorijos ir upės.

„Investuodami į modernią, aplinkai draugišką naują gamyklą siekiame, kad teigiamus pokyčius pajustų ir miestiečiai. Todėl nusprendėme imtis iniciatyvos ir atverti neįžengiamais šabakštynais pavirtusią Nemuno pakrantę kauniečiams bei suteikti jiems galimybę mėgautis natūralios gamtos teikiamais privalumais. Mūsų tikslas – juvelyriškai jautriai išvalyti šią teritoriją nuo beverčių krūmynų ir išsaugoti kiekvieną sveiką medį. O visa tai atlikti su griežta profesionalų priežiūra“, – sako „Kauno baldų“ konversijos projekto vadovas Nerijus Baranauskas.

Anot jo, tvarkyti numatoma teritorija nėra įtraukta į saugotinų sąrašą, o visi planai derinami su Valstybine saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos, Aplinkos apsaugos agentūra, Kauno miesto savivaldybe. Visi planuojami darbai būtų atliekami vėlyvą rudenį arba ankstyvą pavasarį, kad būtų kuo mažiau trikdoma čia įsikūrusi gyvūnija.

Pasak N. Baranausko, naujoji „Kauno baldų“ gamykla bus draugiška aplinkai. Nebus statoma nauja katilinė, nes nutiesus šilumos trasas įmonei šilumos energiją tieks „Kauno energija“. Išvalius teritoriją nuo senų statinių, naujajame pastate bus naudojamos aplinką tausojančios technologijos, vartojama tik žalioji elektra iš atsinaujinančių išteklių. Po statybų įmonės teritorija bus apželdinama.

Kaunas ir kauniečiai turi išskirtinę galimybę savo mieste mėgautis Nemuno kaimynyste. Branginame šią gamtos dovaną, todėl atverdami upės pakrantes miestiečiams turime elgtis itin atsakingai ir atsargiai, kad išsaugotume čia gyvuojančią ekosistemą“, – sako N. Baranauskas.

Planuojama, kad naujoji „Kauno baldų“ gamykla iškils ir pilnu pajėgumu veikti pradės 2023 metais. Investicijos į ją sieks beveik 20 mln. eurų. „Kauno baldai“ į Skandinaviją, Beniliukso šalis ir Vokietiją eksportuoja 100 proc. produkcijos. Įmonėje dirba 400 darbuotojų.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.