Kolegą norėjusi išsukti pareigūnė užtraukė gėdą policijai: dėl netirtos avarijos priteista 14 tūkst. eurų – Kas vyksta Kaune

Kolegą norėjusi išsukti pareigūnė užtraukė gėdą policijai: dėl netirtos avarijos priteista 14 tūkst. eurų

Avarija Dotnuvoje / Rinkos aikštės TV vaizdo įrašo nuotr.

Kauno apylinkės teismas antradienį iš Kauno apskrities policijos priteisė 14 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimą neblaivaus pareigūno sukeltoje avarijoje nukentėjusiai moteriai.

Avarija Kėdainių rajone esančioje Dotnuvoje įvyko 2017 metų birželio mėnesį, jos metu susidūrė du lengvieji automobiliai, nukentėjo vieną jų vairavusi moteris.

Pagal iškvietimą atvykusi tuometinė Kėdainių policijos komisariato tyrėja Rūta Stankutė leido iš avarijos vietos pasišalinti jos kaltininkui – to paties komisariato pareigūnui Lukui Tamošaičiui, nepatikrinusi jo blaivumo.

Vėliau R. Stankutė netinkamai vykdė savo pareigas, nefiksavo liudytojų parodymų bei kitų svarbių įvykio detalių.

Į teismą kreipusis moteris iš Kauno apskrities policijos prašė priteisti 20 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimą, trečiuoju asmeniu byloje buvo patraukta ir R. Stankutė.

Anot ieškovės, neteisėti R. Stankutės veiksmai buvo konstatuoti kituose teismo procesuose, tad policija privalo atlyginti jų sukeltą neturtinę žalą.

„Priteistina suma yra minimali, visas pasitikėjimas policija dingo ir jo nebeatsiras. Policijos pareigūnai, kurie turėjo ginti jos interesus, daro nusikalstamas veikas, neapsaugojo įvykio vietos, ieškovė buvo apvogta, trečiasis asmuo kalbėjo su kaltininku, tačiau jo nesulaikė, nepatikrino tuo metu buvusio blaivumo laipsnio, nenustatytas automobilio greitis, nepranešė apie eismo įvykį“, – teigiama teismo pranešime.

Kauno apylinkės teismas nustatė, kad R. Stankutė, siekdama pridengti eismo įvykį sukėlusį kolegą, tyčia neatliko jai priskirtų tarnybinių pareigų – „atvykusi į eismo įvykio vietą, turėdama pareigą išsiaiškinti tikrąsias įvykio aplinkybes, neatliko būtinų pirminių tyrimo veiksmų, neapklausė eismo įvykio liudytojų, tiesiogiai jai nurodžiusių eismo įvykio kaltininką – automobilio „Audi A5“ vairuotoją L. Tamošaitį“.

Taip pat teismas pažymi, kad buvusi pareigūnė „nesiėmė jokių priemonių, kad jis būtų sulaikytas ar būtų užkirsta galimybė jam pasišalinti, taip sudarė sąlygas jam išvengti blaivumo patikrinimo, daiktinių įrodymų paėmimo, po to tarnybinėse patalpose į tarnybinę ataskaitą surašė neteisingus duomenis apie eismo įvykį, tyčia neinformavo operatyvaus padalinio pareigūnų, kad eismo įvykyje dalyvavo policijos pareigūnas“.

Anot teismo, R. Stankutės priešingi tarnybos interesams veiksmai neabejotinai padarė didelę neturtinę žalą nukentėjusiajai.

„Ji, būdama nukentėjusi L. Tamošaičio sukeltos avarijos metu, patyrusi sveikatos sužalojimų, turėjo teisėtą lūkestį į jos, kaip nukentėjusiosios, pažeistų teisių gynimą, tačiau tai buvo apsunkinta dėl neteisėtų policijos pareigūnės R. Stankutės veiksmų“, – pabrėžiama pranešime.

Jame taip pat pažymima, kad L. Tamošaitis kaltuoju buvo pripažintas tik teisme, praėjus dvejiems metams nuo eismo įvykio, o jame nukentėjusi moteris taip pat tik tuomet oficialiai pripažinta nukentėjusiąja.

Nustatydamas neturtinės žalos dydį teismas atsižvelgė į jos pasekmes, žalą padariusio asmens kaltę, jo turtinę padėtį, turtinės žalos dydį ir kitas aplinkybes.

„Atsižvelgęs į byloje nustatytas aplinkybes, institucijos turtinę padėtį, nusikalstamos veikos pobūdį, padarinius, ieškovei sukeltus dvasinius išgyvenimus (padaryta didelė neturtinė žala ieškovei), Lietuvos policijos vardo diskreditavimą, keliamus aukštesnius reikalavimus policijos pareigūnams, teismas iš atsakovo ieškovei priteisė 14 tūkst. eurų neturtinę žalą“, – rašoma pranešime.

Teismas taip pat atkreipė dėmesį, kad nors prieš įvykyje dalyvavusius pareigūnus buvo priimti apkaltinamieji nuosprendžiai, kurie „iliustravo Lietuvos policijos problemas bei ženkliai sumažino pasitikėjimą Lietuvos policija“, tačiau teisėsaugos institucija ne tik nebandė savo iniciatyva atlyginti neturtinę žalą ar dėl jos tartis, tačiau ir toliau neigė atsakomybę, nepateikdama jokių įrodymų.

„Atkreiptinas dėmesys, kad Lietuvos Respublika ir šiuo atveju, Lietuvos policija, modeliuodami policijos pareigūnų atranką, priimdami žmones dirbti, apmokydami juos, prisiima ir atsakomybę už jų veiksmus“, – pabrėžiama nutartyje.

Teismo teigimu, šiuo atveju priteista neturtinė žala atlieka ir prevencinę funkciją, kad policija atliktų visus būtinus veiksmus, jog tokie ar panašaus pobūdžio pareigūnų veiksmai nesikartotų ateityje.

Šis teismo nuosprendis per 30 dienų nuo jo priėmimo gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Kauno apygardos teismui.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.