Per pusdienį visuotine sistema vakcinuotis nuo COVID-19 registravosi 16 tūkst. žmonių – Kas vyksta Kaune

Per pusdienį visuotine sistema vakcinuotis nuo COVID-19 registravosi 16 tūkst. žmonių

BNS 2021/05/17 14:48
Kauno vakcinavimo centre apsilankė G. Nausėda
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Nepaisant trikdžių, per pusdienį visuotine sistema vakcinuotis nuo COVID-19 registravosi 16 tūkst. žmonių.

„Elektroniniu būdu iki antros valandos vakcinai registravosi 16 tūkst. šalies gyventojų“, – pirmadienį spaudos konferencijoje pranešė sveikatos apsaugos ministro patarėja Asta Riukienė.

Jos teigimu, sistema sutrikusi buvo tarp 8 ir 10 val. ryto, priežastys – pašalintos.

„Registracija be sutrikimų veikia nuo 10 valandos. Trikdžiai kilo dėl duomenų pralaidumo srautų, kuriems buvo taikyti tam tikri filtrai. Trumpai tariant, susidarė kamštis – lygiai toks pats kaip ir gatvėje, vedančioje į greitkelį“, – sakė ministro patarėja.

Pasak jos, aktyviausiai žmonės registravosi tarp 11 ir 12 valandos.

A. Riukienė taip pat teigė, kad Karštoji linija 1808 darbą pirmadienį pradėjo nuo 8 val. ir per šį laiką į ją skambinta maždaug 2 tūkst. kartų. Linijos darbuotojai atsiliepė maždaug į 65 proc. skambučių.

„Didžioji dalis dalis visų Karštosios linijos skambučių buvo nukreipti registruotis elektroniniu būdu. Nefiksuoti karštosios linijos sutrikimai ir gyventojai, kurie prisiskambino, buvo aptarnauti“, – kalbėjo.

Vis dėlto ministro patarėja pabrėžė, kad linija veikia tik dvylika valandų – nuo 8 ryto iki 20 vakaro, o registracija internetu veikia visą parą.

„Dėl to kur kas greitesnis kelias registruotis yra internetu“, – kalbėjo ji.

Savo ruožtu Kauno greitosios medicinos stoties, koordinuojančios Karštosios linijos darbą, vadovas Nerijus Mikelionis sakė, kad nuo antradienio linijoje esamiems 120 darbuotojų talkins dar apie 100 žmonių iš privačių skambučių centrų, su kuriais Karštoji linija yra sudariusi sutartis.

„Dalis skambučių jiems bus deleguoti, – kalbėjo N. Mikelionis.

Be to, nuo kitos savaitės Karštosios linijos pajėgas papildys ir dar 120 savivaldybių deleguotų darbuotojų. Vis dėlto N. Mikelionis ragino žmones registruotis internetu.

Rezervinė registracijos sistema – liepą

Šiuo metu prie registracijos sistemos yra prisijungusios visos šalies savivaldybės, tačiau dvi iš jų – Kalvarijos ir Rietavo – kol kas dėl techninių nesklandumų nepateikia skiepijimo laikų.

„Jos abi bus prijungtos pilnai ir skelbs laikus vakcinacijai“, – sakė A. Riukienė.

Ministro patarėja taip pat teigė, kad jei registravimosi sistema vėl strigtų, trumpuoju laikotarpiu „reikėtų pereiti prie registracijos rankiniu būdu“.

Pasak jos, liepą turėtų būti parengta rezervinė sistema, kuri veiktų per Išankstinę pacientų registracijos sistemą.

Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerė Jurgita Grebenkovienė teigė, kad „birželio pradžioje, jei viskas vyks sklandžiai, bent viena vakcinos doze būsime paskiepiję virš milijono gyventojų“.

Anot jos, dėl šios priežasties kol kas nėra svarstoma ilginti intervalo, kada suleidžiama antra „Pfizer“ vakcinos dozė.

„Gali ateiti tas laikas, kai vėl grįšime prie šio klausimo ir jį iš naujo persvarstysime“, – kalbėjo ji.

Kanclerės teigimu, galimam šio klausimo grąžinimui į darbotvarkę prielaidas sudaro šiuo metu atliekami tyrimai, analizuojantys tokio skiepijimo naudą.

Šalyje šią savaitę visuotinai bus skiepijami vyresni nei 45 metų asmenys. Kai kuriose savivaldybėse šios amžiaus grupės gyventojai pradėti skiepyti jau anksčiau.

Norėdamas registruotis skiepui nuo COVID-19, gyventojas turės patvirtinti savo tapatybę per Elektroninius valdžios vartus.

Kilus daugiau klausimų dėl registracijos, ministerija pataria pažiūrėti vaizdo įrašuose, esančiuose svetainėje koronastop.lt. Ji taip pat primena, kad, nesant galimybės užsiregistruoti elektroniniu būdu, tą padaryti galima ir telefonu 1808.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.