Lietuva per dvejus metus planuoja nusipirkti daugiau nei 5 mln. „Pfizer“ ir „BioNTech“ vakcinų – Kas vyksta Kaune

Lietuva per dvejus metus planuoja nusipirkti daugiau nei 5 mln. „Pfizer“ ir „BioNTech“ vakcinų

BNS 2021/05/17 18:30
Pradedama kauniečių vakcinacija
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Vyriausybė pirmadienį pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui dalyvauti Europos Komisijos (EK) derybose dėl tolesnių COVID-19 vakcinų įsigijimo bei pirkti 5,58 mln. „Pfizer“ ir „BioNTech“ vakcinų dozių 2022-2023 metais.

Kaip teigė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, EK paprašė Lietuvos apsispręsti dėl papildomų vakcinų iki pirmadienio.

„Turime informuoti, ar mus tenkintų atitinkamos sąlygos: pro rata principą, mums tektų 5,58 mln. dozių šios vakcinos, kurios būtų tiekiamos jau 2022 ir 2023 metais atitinkamai. Siūlome atsižvelgiant į tiekimo terminus, kad vakcina yra registruota, kad turime daug paskiepytu ja žmonių, kad yra geras efektyvumas. Ir kadangi turime galvoti apie revakcinacijos užtikrinimo poreikį, prašome pritarti tokiai pirkimo sutarčiai“, – pirmadienį sušauktame Vyriausybės pasitarime sakė A. Dulkys.

Premjerė Ingrida Šimonytė teiravosi, ar EK turi galutinius atsakymus dėl to, kiek vakcinų dozių reikėtų imuniteto stiprinimui. Anot jos, jei imuniteto palaikymui pakaktų vienos dozės, šio kiekio metams „daugiau negu pakanka“. Ji pasiūlė nuo šiol pritarti pozicijai, jog Lietuva kol kas dalyvaus tik pagrindinių vakcinų kiekių įsigijimuose, o tai, ar būtų perkami papildomi kiekiai, priklausytų nuo „mokslo teikiamos papildomos informacijos“.

„Turbūt galėjome įsitikinti, kad tiekimas yra pakankamas ir technologija leidžia kažkiek lanksčiau reaguoti į tuos pokyčius, kurie su virusu pasaulyje vyksta. Bet pagrindinio atsakymo, kiek reikės perskiepijimui ir kokiu dažnumu, nepanašu, kad šiandien turime“, – sakė ji.

A. Dulkys patikino, kad tokių sprendimų dar nėra ir klausimai dar bus aptariami EK.

„Mūsų bendras dozių kiekis, kurį būtumėme rezervavę iš šios kompanijos, būtų 9,2 mln. vakcinų. Bet čia – tik pozicija deryboms, kaip sako pats principas, vėliau būtų matyti, kaip EK seksis derybos su „Pfizer“, – teigė jis.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, iki šiol Lietuva jau yra pritarusi beveik 10,7 mln. vakcinų įsigijimui iš aštuonių gamintojų, didžiausia dalis perkama iš kompanijų „Pfizer“ ir „BioNTech“ (3,7 mln. dozių) ir „AstraZeneca“ (1,86 mln. dozių).

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.