Kaune dingo kalbanti papūga – Kas vyksta Kaune

Kaune dingo kalbanti papūga atnaujinta

Asociatyvi / DELFI nuotr.

Socialiniame tinkle savaitgalį pasklido kiek neįprastas pagalbos prašymas. Žaliakalnyje kaunietis pasigedo kalbančios pilkosios papūgos. Intensyvios išskirtinio paukščio paieškos vaisių kol kas nedavė.

Kaip sekmadienį apie vidurdienį skelbta „Kas vyksta Kaune“ grupėje, pilkoji papūga, dar vadinama žako, dingo P. Dovydaičio gatvėje. Pilko su raudona uodega paukščio vardas Lulukas – papūga šneka, tačiau gali būti išsigandusi ir neatsiliepti.

Šeimininkas, anot įrašu pasidalijusios kaunietės, besidairydamas augintinio kelis kartus apėjo mikrorajoną, mieste apie pradingėlę klijuoja pranešimus, tačiau papūga kol kas neatsirado.

„Papūgėlė žieduota, turi tapatybės ir šeimininko įrodymą. Praneškite, jei matėt – šeimininkas skolingas neliks“, – tvirtino moteris. Turinčius informacijos apie dingusį paukštį prašoma susisiekti telefonu 866864525.

Pilkosios papūgos kilusios iš Centrinės Afrikos – sutinkamos Konge, Zaire, Ugandoje, Siera Leonėje, Gvinėjoje, Angoloje, Liberijoje, Dramblio Kaulo Krante. Gamtoje šios papūgos gyvena dideliais būriais, nelaisvėje gali išgyventi 60 ir daugiau metų.

Pirmą kartą pilkosios papūgos paminėtos XVI a. gamtos tyrinėtojo Konrado Gesnerio. Paukščiai greit išpopuliarėjo kaip naminiai gyvūnai, mat yra labai protingi ir sugeba puikiai atkartoti garsus. Žako išmoksta iki kelių šimtų žodžių bei gali ištarti 60-70 frazių.

Atnaujinta 22.09 val.

Pirmadienį, 22 val., toje pačioje „Facebook“ grupėje pranešta, kad papūga atsirado sveika gyva ir jau pasiekė namus. Kauniečiai dėkojo visiems, kurie padėjo surasti Luluką.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.