Įsisenėjusi problema senamiestyje neramina gyventojus – pasiūlė galimą išeitį – Kas vyksta Kaune

Įsisenėjusi problema senamiestyje neramina gyventojus – pasiūlė galimą išeitį

D. Biržiečio, skaitytojo nuotr. / „Kas vyksta Kaune“ montažas

Kauno senamiestyje gyvenantys žmonės kasdien susiduria su sunkumais, kai tenka važiuoti siauromis gatvelėmis iki namų. Didžiausia problema, kad senamiestis yra didelis traukos objektas, o čia atvykstantys lankytojai sunkiai randa kur palikti automobilį, o neretai ir nesilaiko taisyklių, kurias nurodo čia stovintys ženklai. Kaunietis atkreipia dėmesį, kad galbūt sumažinti parkavimo problemą galima būtų ir atliekant grandiozinę Kauno pilies žiedo rekonstrukciją.

„Džiaugiamės miesto infrastruktūros pokyčiais laisvalaikio erdvės gražėja, gatvės nuolat tvarkomos, tačiau eismo tvarkos problemos taip ir lieka visiškai nesprendžiamos seniausioje miesto dalyje. Tarnybos turinčios užtikrinti eismo tvarką ir saugumą dėl neaiškių priežasčių ignoruoja šią miesto dalį“, – apie tvarkomas gatves ir įsisenėjusią problemą pradėjo pasakoti vienas senamiesčio gyventojas.

Jis pastebi, kad jau anksčiau pasikeitusi eismo tvarka kai kuriems vairuotojams nemotais ir jie važiuoja kaip sugalvoja. Anot skaitytojo, sumažėję ženklai ir per mažas parkavimo vietų skaičius gali sukelti didelių nemalonumų, kai į siauras gatveles turės atvykti specialiosios tarnybos. Jis išskyrė ir konkrečią gatvę, kurioje nuolatos susiduriama su eismo tvarkos problemomis.

„Eismą reguliuojantys ženklai sumažėjo, tapo lengviau jų nepastebėti, kitaip tariant pažeidinėti eismo tvarką senamiestyje yra norma. Priežastis – prastas eismo srautų reguliavimas ir ribotas parkavimo vietų skaičius, visa tai išprovokuoja betvarkę.

Konkretus pavyzdys Kumelių g. Čia neretai automobiliu neįmanoma prasilenkti, nes dalis gatvės skirta automobilių stovėjimui, nėra galimybės laikytis taisyklės „duoti kelią… kliūtis iš dešinės“. Sunku gyventojams patekti į kiemus. Kai kurie vairuotojai rizikuoja pėsčiųjų saugumu ir važiuoja ant šaligatvių, nors stovi ženklas žymintis pėsčiųjų pirmumą o tai reiškia ir saugumą“, – problemas dėstė jis.

„Ženklas „motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“ turbūt yra nematomas, nes nedrausmingi, o neretai ir įžūlūs vairuotojai, pažeidinėja taisykles, sukuria nesaugią aplinką, kyla konfliktai, avarinės situacijos. Kyla klausimas, kaip tokiomis sąlygomis užtikrinti eismo saugumą eismo dalyviams, čia gyvenantiems ir dirbantiems žmonėms, turistams, o svarbiausia spec. tarnyboms, nes akivaizdu, kad gaisro ar skubios pagalbos atveju, joms patekti per tokią eismo sumaištį, būtų didžiulė problema“, – atkreipia dėmesį Kauno miesto gyventojas.

Kaunietis tikisi, kad seniausia miesto dalis augs ir vystysis toliau, tačiau pastebi, kad įsisenėjusi problema turi būti sprendžiama kuo greičiau, o stovėjimo vietų stygių net siūlo išspręsti įrengiant požeminę aikštelę po rytoj uždaromu Kauno pilies žiedu.

„Štai su tokiomis problemomis gyvena turbūt 90% senamiesčio gatvių. Senamiestis turi gražėti, kiek įmanoma augti, kas ir vyksta, statomi nauji biurai, gyvenamieji pastatai bet tuo pačiu, turi būti pasirūpinta ir eismu, bei parkingu. Įdomu, kiek automobiliams vietų būtų galima įrengti po žeme ir virš jos rekonstruojamame Lituanikos žiede“, – problemos sprendimą pateikė jis.

Vyro teigimu, atsakomybė numetama policijos pareigūnams, tačiau toks sprendimas problemos nesumažina, nes tai yra didesnė problema, nei tiesiog ženklų nepaisantys vairuotojai.

„Tuo tarpu Miesto eismo organizavimo atstovai pasyvūs kompleksiškai spręsti problemą ir sako, kad eismo tvarkos priežiūra – policijos atsakomybėje, bet ar tikrai tai yra vien tik policijos reikalas, ar sprendžiant eismo problemas pakanka tik pakabinti ženklus ir pastatyti policininką… Įsisenėjusios eismo problemos senamiestyje žinomos metų metus, o iš esmės situaciją galinčių pakeisti sprendimų nesugalvota.“, – svarstė jis.

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.