Kauno „Žalgiris“ be didesnių rūpesčių žengia į LKL pusfinalį | Kas vyksta Kaune

Kauno „Žalgiris“ be didesnių rūpesčių žengia į LKL pusfinalį

„BC Žalgiris Kaunas“ nuotr.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai tiesiausiu keliu žengė į „Betsafe–LKL“ pusfinalį. Antrosiose ketvirtfinalio serijos rungtynėse kauniečiai išvykoje nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komandą 100:81 (30:24, 17:25, 27:13, 26:19) ir laimėjo seriją 2-0.

Be sunegalavusio Mariaus Grigonio į Pasvalį nuvykę žalgiriečiai per pirmąsias minutes prasileido 4 šeimininkų tritaškius ir kurį laiką buvo besivejančių vaidmenyje. Nigelas Hayesas pelnė 8 taškus, tarp kurių įsiterpė Thomaso Walkupo prasiveržimas (10:13). Galiausiai „Žalgiris“ rezultatą lygino po Joffrey Lauvergne, Roko Jokubaičio ir Augustine‘o Rubito dvitaškių – 17:17. Savo šou tęsė N.Hayesas, kuris per pirmąjį kėlinį iš viso surinko 15 taškų, dar 5 pridėjo Lukas Lekavičius ir kauniečiai pirmavo 30:24.

Per antrojo kėlinio pirmąsias 7 minutes svečių gretose pasižymėjo tik ataką „2+1“ užbaigęs N.Hayesas ir 1 iš 4 baudų pataikęs R.Jokubaitis. Per tą laiką pasvaliečiai surinko net 20 taškų ir išsiveržė į priekį 34:44. Per likusias 3 minutes „Žalgiris“ pristabdė varžovų puolimą, o kitoje aikštės pusėje 3 tritaškius smeigė Karolis Lukošiūnas bei 4 taškus pridėjo J.Lauvergne – 47:49.

Po didžiosios pertraukos galingai žaidė ir varžovų pražangas provokavo J.Lauvergne, dar 5 taškus rinko N.Hayesas – 59:53. Varžovams vėl priartėjus (60:57), svarbų spurtą pelnydamas 7 taškus iš eilės atliko L.Lekavičius (67:59), tritaškį smeigė R.Jokubaitis, atlikęs ir perdavimą per visą aikštę K.Lukošiūnui. Kėlinį uždarė T.Walkupo taškai – 74:62.

K.Lukošiūnas smeigė savo ketvirtąjį tritaškį (77:62), bet šeimininkai dar kartelį pabandė sugrįžti į rungtynes (77:69). Po minutės pertraukėlės žalgiriečiai susiėmė ir susigrąžino solidesnę persvarą po Martino Gebeno, R.Jokubaičio ir L.Lekavičiaus taškų. Galiausiai šimtąjį tašką tolimu metimu pelnė K.Lukošiūnas – 100:81.

„Žalgiris“: N.Hayesas 23, L.Lekavičius 19, K.Lukošiūnas 17 (5/9 trit., 4 per. kam.), J.Lauvergne 12 (9 atk. kam.), R.Jokubaitis 10 (4 rez. perd.), M.Gebenas 9 (5 atk. kam.), T.Walkupas 4 (6 rez. perd., 2 per. kam.), A.Rubitas 4, A.Milaknis 2, P.Jankūnas 0, S.Vasturia 0.

„Pieno žvaigždės“: J.Manigat 23, A.Šikšnius 16 (6 rez. perd.), Y.Franke 11 (7 rez. perd.).