Aktyvus laisvalaikis Kaune: trys įsimintini ir lengvai paspirtuku įveikiami maršrutai – Kas vyksta Kaune

Aktyvus laisvalaikis Kaune: trys įsimintini ir lengvai paspirtuku įveikiami maršrutai

R. Tenio nuotr.

Atšilus orams kauniečiai vis daugiau laisvo laiko praleidžia lauke ir ieško naujų pramogų gryname ore. Šįkart rekomenduojame pasivažinėjimą elektriniais paspirtukais specialiai jiems pritaikytais maršrutais, kuriais patogu keliauti Kaune įrengtais dviračių takais. Poilsiui, miesto pažinimui ir pabuvimui gamtos prieglobstyje rekomenduojame išbandyti skirtingus maršrutus: „Pažink Kauną“, „Dvi upės“ ir „Aukštyn Nerimi“.

Išsiruošus į kelionę patartina pasiimti užkandžių, vandens, pasirūpinti tinkama apranga, nepamiršti pakrauti elektrinio paspirtuko.

Trasa „Pažink Kauną“

Pirmoji siūloma trasa vadinasi „Pažink Kauną“, ji skirta norintiems pajausti miesto pulsą. Trasa prasideda Kalniečių parke, eina per visą Savanorių pr., toliau tęsiasi Laisvės alėjoje ir atveda iki Žaliakalnio funikulieriaus, juo užsikėlus netrukus vėl pasieksite Savanorių prospektą.

Maršrutas: Savanorių pr. pabaiga (Murava) – Laisvės al. – A. Mickevičiaus g. – V. Putvinskio g. –Žaliakalnio funikulierius (užsikelti į Aušros g.) – Žemaičių g. – Savanorių pr. pabaiga (Murava).
Maršruto ilgis: ~ 13 km.

Elektriniai paspirtukai / R. Tenio nuotr.

Keliaudami šiuo maršrutu pravažiuosite ilgiausia Kauno gatve – Savanorių prospektu. Šį pavadinimą gatvė gavo 1938 m. rugsėjį, taip pagerbiant Lietuvos kariuomenės savanorius kūrėjus. Tai ir viena judriausių bei tiesiausių Kauno gatvių. Savanorių prospekte atkreipkite dėmesį į šiuos objektus: Kalniečių parką, įdomųjį Ortopedijos technikos pastatą (Savanorių pr. 284), buvusius 3 kino teatrus: „Hollywood“ (Savanorių pr. 137), „Pasaka“ (Savanorių pr. 124) ir „Daina“ (Savanorių pr. 74); buvusį dailininko Adomo Galdiko namą (Savanorių pr. 81), „Saulės“ gimnaziją (Savanorių pr. 46).

Taip pat Krišnos Sąmonės religinės bendruomenės Harė Krišna šventyklą (Savanorių pr. 37). Artėdami į Savanorių kalno apačią, kairėje matysite Kiemo galerijos fragmentus, Kauno choralinę sinagogą ir centro panoramą. Laisvės alėjoje jus apgaubs tarpukario ir senesnio laikmečio pastatai, tad bus kur stabtelti.

Praalkusieji turėtų nepamiršti, kad pravažiuos legendinę Kauno spurginę, karantino metu lauke susidaro nemenka eilutė. Galiausiai pasieksite Žaliakalnio funikulierių – vieną seniausių veikiančių keltuvų Europoje (1931 m.). Juo užkilę atsidursite prie Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilikos. Toliau sugrįšite į Savanorių pr.

Norintieji prailginti maršrutą, gali išsukti iš maršruto: keliaujant link centro, iš Savanorių prospekto pasukti į A. Mackevičiaus g. (nėra dviračių tako) ir pasiekti Pelėdų kalną, nuo kurio atsiveria magiška Kauno centro, Aleksoto, Šilainių panorama. Laisvės alėjoje galbūt užsinorėsite pravažiuoti ją visą iki pat Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios. Grįždami į Savanorių prospektą, kelionę pabaigti ir ledų porciją suvalgyti bus patogu Kalniečių parke, po kurį visą išraizgyti patogūs dviračių takai.

Elektriniai paspirtukai / R. Tenio nuotr.

Šis maršrutas gali būti puikus pažintinis maršrutas atvykusiems iš kitų miestų, kuomet automobilį galite palikti tik įvažiavus į Kauną ir mėgautis puikiais sutvarkytais takais, skirtais važiuoti dviračiais ir elektriniais paspirtukais.

Šiam maršrutui puikiai tiks elektrinis paspirtukas Beaster Scooter „BSZAL“. Jis yra praktiškas 350 W galios elektrinis paspirtukas, skirtas kiekvienam, kuris kasdien nori važinėtis mieste. Paspirtukas yra manevringas, o didžiausias privalumas – amortizacija, tad kelio nelygumų nepajusite. Šis paspirtukas yra kompaktiškas, sveria tik 14 kg, todėl puikiai tilps į automobilį. Paspirtuku keliausite itin lengvai ir patogiai. Vienu įkrovimu galėsite nuvažiuoti iki 25–30 km atstumą, todėl pažinti Kauną su šiuo paspirtuku bus vienas malonumas.

Trasa „Dvi upės“

Antroji trasa vadinasi „Dvi upės“, ji siūloma norintiems pasigėrėti Neries ir Nemuno upėmis, pailsinti akis žvelgiant į upių tėkmę. Kelionę galima pradėti nuo Baltų pr. (netoli „Bernelių užeigos“), toliau keliauti į Sargėnų dvaro istorinį parką, kuriame išlikę Sargėnų dvaro fragmentai. Iš jo vėl pateksite į Baltų pr., kuris atves į Neries krantinę. Ja keliaudami pravažiuosite du tiltus: Varnių (jungiantį Žaliakalnį su Vilijampole) ir Petro Vileišio (jungiantį Senamiestį su Vilijampole).

Pailsėti Pakeliui galėsite Neries krantinės parke. Pravažiavę P. Vileišio tiltą atsidursite Brastos gatvėje, ja kiek pavažiavus kitame krante regėsite Kauno pilį, Senamiesčio bokštus, Neries ir Nemuno santaką.

Elektriniai paspirtukai / R. Tenio nuotr.

Toliau kviečiame keliauti Raudondvario plentu, kol galiausiai dviračių takas jus nuves prie Lampėdžio ežero ir paplūdimio. Čia pat ir Lampėdžių kempingas. Pasivaikščiojimui puikiai tiks Lampėdžių miško parkas, esantis kitame ežero krante.

Maršrutas: Baltų pr. (netoli ,,Bernelių užeigos“) – Sargėnų dvaro istorinis parkas (Kuršių g. 51) – Baltų pr. – Neries krant. – Brastos g. – Raudondvario pl. – Raudondvario 6-asis takas – Kulautuvos g. – Gervių g. – Lampėdžio ežeras.
Maršruto ilgis: ~ 11 km, jeigu pirmyn atgal ~ 22 km.

Šiame maršrute Kauno pilį ir „Laisvės kario“ paminklą matysite iš kitapus upės, tačiau tai tik dar labiau suteiks žavesio. Patogi vieta stabtelti ir pasigrožėti gali tapti Piliamiesčio pakrantė.

Šiam maršrutui rekomenduojame rinktis Beaster Scooter „BS68“ elektrinį paspirtuką. Šiame maršrute pasitaikys įkalnių ir nuokalnių, su šiuo galingu paspirtuku, turinčiu 1000 W galingumo variklį jos taps lengvai įveikiamos. Šio paspirtuko įveikiamas atstumas siekia net iki 50 km., todėl tokį maršrutą lengvai apvažiuosite vienu įkrovimu, ir nebaugins jei maršruto pabaigoje lauks pakilimas į Šilainių kalną.

Trasa „Aukštyn Nerimi“

Ši trasa skirta norintiems pabūti ir šalia upės, ir miške. Kelionė prasideda nuo Kauno pilies, toliau veda į Jonavos gatvę. Pravažiavę P. Vileišio tiltą, o vėliau ir Varnių tiltą, galite ilgą laiką mėgautis Neries upės vaizdais.

Pravažiuosite viešąją pirtį „Pirties namai“ (Jonavos g. 41D), Kauno kempingą (Jonavos g. 51A). Galiausiai pravažiuosite Eigulių kapines, magistralinį kelią A1, pateksite į Kleboniškio gatvę ir pasinersite į Kleboniškio miško parko gilumą.
Šiame miške jus apgaubs šimtamečiai medynai: eglynai, pušynai. Miške įrengti pasivaikščiojimo takai, poilsiavietės, atokvėpio vietos. Kleboniškio miško parke rasite ir tyro šaltinio vandens, kuris teka iš žemės gelmių.

Elektriniai paspirtukai / R. Tenio nuotr.

Kelionėje kurioje susipina miesto ir miško takai, puikus pasirinkimas elektrinis paspirtukas – Beaster Scooter „BS68“. Paspirtuko įveikiamas atstumas siekia iki 50 km., todėl drąsiai galėsite maršruto pabaigoje važinėtis miško takais, ir grįžti ramiai į miestą. Gaminio detalės iš aukštos kokybės aliuminio lydinio važiuojant leidžia jaustis saugiai ir komfortiškai ir nebijote kelio nelygumų.

Maršrutas: Kauno pilis – Jonavos g. – Kleboniškio g. – Jonavos g. – Kauno pilis.
Maršruto ilgis: ~ 14 km.

Tai puikus atokvėpis miške ir nuostabus maršrutas palei Nerį.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.